Jump to content

Zinātniski Pētnieciskais Darbs, sakarā ar viedtālruņu operetājsistēmām


 Share

Recommended Posts

Tātad sveicināti lietotāji, vēršos pie jums ar svarīgu tēmu, esmu nonācis pie tāda dzīves posma kā Zinātniski Pētnieciskais Darbs, un man vajag jūsu palīdzību, lai viņu realizētu :)

Man ir viens lūgums: Vai jūs varētu lūdzu atbildēt uz šiem 7 jautājumiem apakšā, postu veidā, jo es veidoju forumu analīzi, un jau esmu paņēmis pāris linkus gan no boot.lv, gan no citām :) , bet es būtu pateicīgs, ja jūs visi atbildētu uz šiem jautājumiem, jo citās mani noignorēja, kas īpaši nepalīdz :)

 

1. Kādas jūsuprāt ir Windows phone priekšrocības

2. Kādas, jūsuprāt, ir Android OS priekšrocības

3. Kādi, jūsuprāt, ir Windows Phone defekti

4. Kādi, jūsuprāt, ir Android defekti

5. Kāds ir jūsu kopējais par Windows phone operētājsistēmu

6. Kāds ir jūsu kopējais viedoklis par Android OS operētājsistēmu

7. Kuru no operētājsistēmām, izvēlētos tieši jūs. Kāpēc?

 

Liels paldies tiem kas atbildēja jau iepriekš, un viss ko varu pateikt lūdzu komentāru veidā šajā pašā topikā :) .Ceru ka sapratāt, un ceru uz jūsu atbalstu :)

Link to comment
Share on other sites

Pieredze ar tām divām OS maza (var teikt, nekāda), bet nu...

 

3.1. Nav atpakaļsavietojams ar Windows Mobile (aplikācijas, kas strādāja uz WM, nestrādā uz Windows Phone)

3.2. Nevar rakstīt aplikācijās natīvajā kodā (C++)

3.3. Kaut ko pa ausu galam dzirdēju, ka aplikāciju izstrādei nepieciešams kaut ko pirkt, kaut kādus accountus taisīt un tml - no izstrādātāja viedokļa tas nav nekas labs...

Link to comment
Share on other sites

Zinātniski pētnieciskais darbs, bet pieminētas tik 2 viedtālruņu os. Kautkā nelīmējas kopā. Es piem. no smārtu os izmantoju Bada, un esmu apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tā uz to skatās, tad arī iOS vajadzētu aplūkot. Par noikas izmantotajām OS arī nevajag aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau visi te minēja Tev jāapskata vismaz iOS, Android, WM, Symbian un Bada, protams, vēl var arī pievienot MeeGo. Šobrīd tavs ZPD izskatās kā Android vs WM.

Link to comment
Share on other sites

Touareg, nav gluži kā "Android vs WM" - lūgums nejaukt WM ar Windows Phone, tās ir pilnīgi dažādas OS.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

1. Kādas jūsuprāt ir Windows phone priekšrocības

Inovatīvā pieeja sīkrīku un aplikāciju sistēmai, kā arī stingri noteiktie ierīču parametri

2. Kādas, jūsuprāt, ir Android OS priekšrocības

Popularitāte, atvērtība (kas ļauj radīt daudz modifikāciju), bezmaksas aplikāciju īpatsvars piedāvājumā, plašā pielāgojamība

3. Kādi, jūsuprāt, ir Windows Phone defekti (trūkumi?)

Latviskojuma trūkums, kā arī platformas ierobežojumi un pārāk mazais ierīču klāsts

4. Kādi, jūsuprāt, ir Android defekti (trūkumi?)

Akumulatora darbības laiks. Vienota sinhronizācijas profila trūkums, kas palielina ierīces enerģijas patēriņu

5. Kāds ir jūsu kopējais par Windows phone operētājsistēmu

Līdz brīdim, kad tiks atrisināta problēma ar latviskojumu, šajā reģionā tā ir drīzāk smuka spēļmantiņa, ne konkurētspējīga OS

6. Kāds ir jūsu kopējais viedoklis par Android OS operētājsistēmu

Sāk parādīties tās popularitātes ēnas puse - drīz jau katrs Android ierīces lietotājs kā pirmo aplikāciju uzstādīs antivīrusu. Tiesa, šis faktors noteikti nav šķērslis tiem, kas vēlas, lai viņu telefons darbotos un izskatītos tieši tā, kā viņi to iecerējuši - Android plašā pielāgojamība ir milzīgs pluss un bezmaksas aplikāciju īpatsvars padara to par lielai daļai cilvēku vispieejamāko un labāko izvēli.

7. Kuru no operētājsistēmām, izvēlētos tieši jūs. Kāpēc?

Pašlaik - Android. Jo izvēlē starp šīm divām, Android daudz labāk atbilst manām prasībām. Android es varu jebkurā brīdī apgādāt ar man vajadzīgajām funkcijām (pat, ja tas ir torentu klients), tas ir latviskots, kā arī pielāgojamības iespējas šai OS vēl nekad man nav likušas atdurties pret "gribētu šitā, taču nevar tā izdarīt"

Link to comment
Share on other sites

Hujovijs darbs.

 

Man kaut kā sanāk krietni vairāk smartu OS'i:

Android

Windows Mobile

Windows Phone

Symbian S60

Symbian 1/3

Symbian UIQ

MeeGo

iOS

Palm OS

Blackberry OS

Bada

 

Tas tā uz ātro.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

1. Kādas jūsuprāt ir Windows phone priekšrocības

Ātrais lietotāja interfeiss.

2. Kādas, jūsuprāt, ir Android OS priekšrocības

Liels aplikāciju skaits, google servisu pieejamība un iespēja modificēt lietoāja interfeisu.

3. Kādi, jūsuprāt, ir Windows Phone defekti

Salīdzinoši mazs aplikāciju skaits.

4. Kādi, jūsuprāt, ir Android defekti

Baterijas darbības laiks, drošība.

5. Kāds ir jūsu kopējais par Windows phone operētājsistēmu

Neizmantošu viņu tuvākajā laikā.

6. Kāds ir jūsu kopējais viedoklis par Android OS operētājsistēmu

Labāka no viedtālruņu OS, kopš uzinstalēju uz sava HD2, ne pret ko nevēlos mainīt. Tagad gaidu, kad izlaidīs ICS priekš HD2.

7. Kuru no operētājsistēmām, izvēlētos tieši jūs. Kāpēc?

Tikai un vienīgi android, dēļ modificēšanas iespējām un lielo aplikāciju skaitu.

 

Par tēmu ZPD - Piekrītu tiem, kas saka ka vajag vairāk OS izvēlēties. Un es personīgi neatbalstu šo ZPD ideju par aptaujām, pats taisīju praktisku darbu: "Datora komponenšu virstaktēšana" un ieguvu 2. kārtas apbalvojumu valstī.

Katrā ziņā- vēlu veiksmi.

Labots - eddyboi
Link to comment
Share on other sites

1. Stabilitāte un ātrums, kā arī ļoti pieejamas aparātu cenas, personīgi vēl patīk, ka šie telefoni nav katram otrajam un lieliski parāda, ka kodolu skaits un Ghz nav galvenais

 

2. Plašā popularitāte varētu patikt daudziem dēļ t, ka daugi var izpalīdzēt ar kādu problēmu, ja kautko nemāk izdarīt ar telefonu, bezmaksas turn by turn navigācijas

 

3. Daudzs Mango funkcijas Latvijā pilnvērtīgi nestrādā (scout, tā iebūvētā navigācija, marketplace kautko nopirkt ar latviešu kontum, labi ka lielākā daļa aplikāciju bez maksas, bing search visas funkcijas)

 

4. Nav strikti noteikti minimālie dzelžu standarti (vismaz man tā liekas), vīrusi, ēdelīgs

 

5. pats nesen iegādājos HTC trophy un domājams arī palikšu kā Windows Phone juuzeris, ptiešām iespaids par operētājsistēmu ir vairāk kā labs

 

6. Ļoti populāra, bet kā rāda aptaujas tad arvien vairāk vienkāršo lietotāju ir neapmierināti ar Android, domājasm dēļ 101 versijas katram ražotājam

 

7. Kā jau teicu, pagaidām strikti turēšos pie WP ja viņi turpinās iet pa iesākto taciņu

Link to comment
Share on other sites

2. Kādas, jūsuprāt, ir Android OS priekšrocības

 

atvērtība, iespēja programmēt tam IECIENĪTAJĀ valodā. Vai tā būtu C++ vai Java.

 

4. Kādi, jūsuprāt, ir Android defekti

 

Par defektiem nezinu, taču trūkums ir pilnīgā mistika telefonu tālākā atbalstīšanā. Nopērc devaisu, kas normāli darbina Android 2.1. Paiet gads - iznākusi jauna versija, ko cilvēki saka ātrāku/ekonomiskāku esam. Bet telefona ražotājs nepiedāvā upgreidus - ej un iesālies. Akmens ražotāju lauciņā - viņi nejūt gana pieprasījuma pielāgot Android relīzes savām iekārtām. Plus LG softs ir nevāji gļukains. Reiz nošokējos, kad joka pēc palaidu OS upgreidu ar oficiālo LG rīku, apstājās pusceļā. Jautri!

 

Paskaidroju - "LG softs ir nevāji gļukains" - domātas viņu desktop utilītas, lai no windows datora varētu updeitot telefona OS. Nevis pats androīds. Tātad ja tēmē uz Android, tad jāseko līdzi ražotāja čaklumam, kas savukārt var mest ēnu uz pašu OS.

 

 

Baterijas laiks - ja uz jaunā telefona skaties filmas, lūri youtube un brouzē netu, tad baterija iziet nevis nedēļā (kā vecajām nokijām), bet 3 dienās. Visumā apmierinoši. Ja regulāri padzēš it kā aizvērtās, bet fonā strādājošās aplikācijas (kas ir liela Android traucējoša fīča) vai izvēlas ietilpīgāku bateriju, tad ir pavisam OK.

 

Pagaidām izvēlos androīdu. Jo liekas OK un ar citiem pieredzes nav - apsildīšu degunu pie šī, pačamdīšu ko citu un tad varēs sākt domāt par salīdzinājumiem un eventuālu maiņu :D

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...