Jump to content

sony hdr cx130 i un p


Racer
 Share

Recommended Posts

Sveicināti, sen neesmu neko rakstījis, tāpēc nolēmu bik pafilozofēt. :)

 

Paziņa nopirka videokameru sony hdr cx130 - tā teikt apgreidojās no mini dv uz augšu, jo uz HD televizora lētais DV slikti izskatās. :D Uzdeva man jautājumus uz kuriem īsti nevarēju atbildēt, varbūt jums ir idejas, jo kamerai ir režīmi:

 

1080i un 1080p. Tiktāl būtu skaidrs, bet abos režimos ir iespēja iestādīt papildus fīču: 50p un 50i. Kā tā? Bik nelīmējas man tā bilde, jo pēc būtības: 50i= 50 puskadri un 50p = 50 pilni kadri, attiecīgi vislaik tā arī domāju, ka 1080i režīms=50i un 1080p=50p (ja runājam par 50 režīmu, atmetot 25i vai p). Kur tas suns ir aprakts?

 

P.S. Vispār nesaprotu, kāpēc HD režīmā ir vajadzīgs i formāts, jo lauki (jeb puskadri) bij vajadzīgi un attaisnojami kinoskopam, saistībā ar izvērses īpatnībām IMHO.

 

P.P.S. Iespējams, ka tēma jāpārnes uz citu sadaļu par HD, bet pamatjautājums bij it kā par kameru... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tu mani ieinteresēji, aiz ko parakos pa webu, par cik pašu kameru neesu rokās turējis, a instrukciju nezin kapēc no sony neizdevas novilkt, tad mana doma ir taada, ka 1080p režīms nozīmē 1920x1080 attiecīgi ar 50p vai 50i, bet 1080i nozīmē 1440x1080, tiesa imho būtu jābūt tikai 50i režīmam....

 

no Sony weba:

 

Movie Resolution: HD:1920x1080/50p, 50i(FX,FH), 1440x1080/50i (HQ,LP) STD:720x576/50i

 

kapēc vajag...hvz, lai vietas mazāk aizņemtu may be....

 

no ixbt:

 

Следует отметить, что, помимо «полноценного» FullHD-разрешения 1920×1080, бывают камеры, записывающие видео с разрешением 1440×1080 и неквадратным пикселом — при воспроизведении такое видео растягивается до разрешения 1920×1080, но имеет при этом несколько меньшую детализацию, чем «настоящее» FullHD. Впрочем, падение детализации заметно на глаз далеко не всегда, не любому человеку и не на любом устройстве отображения (телевизоре, мониторе и т.п.).

Labots - captn.0
Link to comment
Share on other sites

1080 50p AVCHD gadījumā ir tāds divdomīgs standarts. Starp 50p un 25p tomēr ir ievērojama vizuālā atšķirība - 25p ir tam raksturīgais strobs, kas daļēji dod kino fīlingu, savukārt 50p (gluži tāpat kā 50i) kustības reģistrē 2x biežāk, līdz ar to pietuvojas tādam attēlam, kādu mēs redzam ar savām acīm. Galu galā, ja nav prasīts citādāk, es parasti visu filmēju 1080 25p un 1080 50p parasti filmēju tad, ja pēc tam vajag materiālu lēnināt (pie nosacījuma, ka gatavā produkta formāts ir 25p).

 

Interlaced manuprāt ir atstāta kā opcija gadījumā, ja pēc tam montējot šīs kameras materiāls ir jājauc kopā ar kādu citu materiālu, kurš ir filmēts i režīmā.

Galu galā, arī ārzemju televīzijas, kas raida 1080 līniju HD, vienmēr prasa, lai materiāls būtu filmēts, montēts un gatavais produkts piegādāts kā 50i. Teļļuku gadījumā tomēr ir svarīgi saglabāt kustību plūdenumu (un ne 25p strobu), jo tāds attēls ir reālistiskāks - tuvāks tam, kādu mēs redzam ar savām acīm. Tā ir tāda TV īpatnība - konservatīvi, bet fakts. 1080 50p netiek raidīts, jo tam uzreiz vajadzīgs daudz lielāka datu plūsma gan pašā TV iekšējā sistēmā, gan apraidē. 720 50p gan ir standarts, ko atsevišķās valstīs izmanto apraidei.

 

Neskatoties uz to, manā darbavietā jau gadiem vietējās apraides vajadzībām viss tiek filmēts HD 25p, jo mums pašiem (un cik zinam arī citiem), tāds attēls stilistiski patīk laāk, bet visi sadarbības projekti ar ārzemju teļļukiem vienmēr tiek filmēti kā 50i - tāda ir viņu prasība - gan vāciešiem, gan britiem, gan frančiem un visiem pārējiem, ar ko ir strādāts.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Brālim ir tieši tāda kamera. Lieto vien max izšķirtspēju un p režīmu.

 

Vispār kamera nav slikta par savu cenu, bet man likās attēls drusku pamīksts un par daudz kontrastains.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...