Jump to content

iPhone SIRI pielietojums Latvijā


rusinsh
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Gribēju uzzināt vai kāds ir pārbaudījis tik plaši izreklamēto iphone siri funkciju Latvijas apstākļos. Vai ir tā, ka,piemēram, pasaki restorāns un viņš tev atrod tuvāko restorānu?

Link to comment
Share on other sites

Latvijaa vinjsh tev nestraadaas, pagaidaam liidz Apple uzskatiis Latviju ievietot listee... Taa kaa par Siri vari aizmirst sheit... Muah puse paardod reklameejot Siri, bet jeega nekaada jo nestraadaa, gailja galvas.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka tev nerāda tuvākos restorānus nenozīmē, ka tas nestrādā. Daļa no tā nestrādā - gaiļa galva.

Link to comment
Share on other sites

Cik es lasīju, tad siri pilnvērtīgi darbosies tikai konkrētās valstīs, varbūt arī maldos... Piekam, lai siri pilnvērtīgi darbotos ir vajadzīgs pieslēgums internetam un stipri šaubos, ka sapratīs lv valodu, varbūt vienkāršā veidā varēs iemācīt izpildīt standarta funkcijas, bet piem. uzrakstīt sms lv valodā nespēs... nezinu, kolēģis iestājās rindā, tiklīdz tiks pie trubas paskatīšos kas un kā

 

Teorētiski komandām, kas tiks izsauktas angļu valodā vajadzētu strādāt, tai skaitā uzrādīt punktus kartē...

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Tas, ka tev nerāda tuvākos restorānus nenozīmē, ka tas nestrādā. Daļa no tā nestrādā - gaiļa galva.

Un labs cilvēkgalva suutiisi sms anglju valodaa savai maatei piemeeram vai dosi komandas anglju valodaa? Tas straadaas jaa, bet vietas atveidoshana, laika zinjas nestraadaas.

Link to comment
Share on other sites

Location based servisi pašlaik strādā tikai USA un varbūt Kanādā. Vēlāk gan jau būs arī pārējā pasaule, bet nu jā, neangliski runājošās valstīs imho īsti jēga no viņa nav.

Link to comment
Share on other sites

Un labs cilvēkgalva suutiisi sms anglju valodaa savai maatei piemeeram vai dosi komandas anglju valodaa? Tas straadaas jaa, bet vietas atveidoshana, laika zinjas nestraadaas.

Par SMS ja vajadzēs, angļu valodā zinošam cilvēkam - jā sūtīšu.

A tu ko gaidīsi kad iztulkos Latviski ? :D

Link to comment
Share on other sites

Es pis man nav ko teikt. muusu naakotnes degjeneretie kaa emilio, veidos naakotni, tad es ceru ka pasaule aizies aatraak bojaa nekaa piedziivot sho degjeneraaciju.

Prichom tur tulkoshana????

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vīri miers. Siri strādā LV tik jābūt aktīvam interneta savienojumam, varēs gan uzlikt modinātāju/taimeri/atgādinājumus, gan izvilkt kvadrātsakni no 4820758 :) Un par to angļu val. vispār nav problēmu, jo iPhone 4S tāpat kā iepriekšējiem iPhone nav latviešu valodas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vēl interesē, tad iemetu linku uz akcentu testu. Video beigās laba atbilde, ASV teritorija un US english only.

 

[media]

[/media]
Link to comment
Share on other sites

Šodien tika uzlauzts Siri.

Tagad varam viņu pārnest uz I4. Tikai diezvai ir jēga :) jo pat kanādā tas nedarbojās, līdz Latvijai tas nāks vismaz gadu, ja vispār atnāks

Link to comment
Share on other sites

tika jau uzlauzt 2 dienā kad izlaida IP4S, bet pilnībā nestrādās jo siri izmanto apple serverus un serveris saprot kad tas nav IP4S. tāpēc tikai daļēji strā'da

Link to comment
Share on other sites

Nu jau ir piečakarēti arī visi serveri, un Siri strādā gan uz iPhone 4, gan arī iPod touch 4. paaudzes.

Bet publiski tas viss pasākums nebūs pieejams, vismaz kādu laiku vēl noteikti, jo tur esot kkādi legal issues, it kā nedrīkst tā darīt.

Labots - ewalc
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
(labots)

Šodien paspēlējos ar sievas jauno 4s. Īstenībā ir smuki as Siri darbojas, saliek appointmenus perfekti, pasaka cik ārā grādi un izdala 67 ar 22.

 

Protams, Latvijā viņa tev nepateiks, ka aiz stūra var dabūt picu, tai pat laikā daudzas lietas var izdarīt ātrāk nekā bakstot ekrānā. Piemēram pateikt wake me up tomorrow 8am ir vieglāk kā likt modinātāju.

 

Ā, un cik es uz ipad mēģināju, neviens no tiem siri portiem reāli nestrādā :(

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Леший

Offtop: iris gan parādīja uz kartes tuvākas kafeškas. Bet pats iris vēl ir diezgan pastulbs, un balss atpazīšana vēl ļoti klibo.

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

Šīm tehnoloģijām ir potenciāls.. Būs miljardieris tas, kas iemācīs datoru domāt un iztēloties ar priekšstatiem.

Kāds zina, cik tālu Tilde ir tikusi ar teikuma jēgas izprašanu?

Nesaprotu, kā tiem nejēgām datoriem nav iemācīts, ka 'nošaut nedrīkst pažēlot' ir vismas divas loģiskas un pretējas versijas..

Link to comment
Share on other sites

Леший

Kāds zina, cik tālu Tilde ir tikusi ar teikuma jēgas izprašanu?

Nez kā ar Tildi, bet spelējoties ar iris, nosaucu viņu par "tuporilo duru", šī atbildēja "Stupid little prick. I know you are but what am I".

Kā arī, abas māsas diezgan labi seko sarunas tematam.

Link to comment
Share on other sites

Sanchus
(labots)

Nepiecišams ieviest datoru, kas mācās kā muļķis līdz profesoram, un labums tāds, ka HDD saturu var pārkopēt uz citu sākotnēji esošu duģiku.

Citādi filmas par T1-T4 bijušas blefs. Van Damme jau 2009.gadā ar citplanētiešiem karoja :).

 

Turklāt, atpakaļ nākotnē tā štrunta mašīna aizvien nelido :). Laikam, trīs miskastes vēl palikušas četrriteņu versijā.

Labots - Sanchus
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]Kāds zina, cik tālu Tilde ir tikusi ar teikuma jēgas izprašanu?[..]

 

Nezinu, ko Tilde dara tajā lauciņā (gan, jau ka cenšās kaut ko, bizness ir skarba pasaule), bet akadēmiskā vide arī šo to pēta un šis tas ir arī izdarīts:

Bez praktiskās "Semantiskās Latvijas" tehnoloģijas projektā tika pētītas arī dabiskās valodas semantikas izgūšanas metodes, piemēram, tika izveidots "SemTi Kamols" - latviešu valodas gramatiskās un semantiskās apstrādes rīku komplekts, kas tagad pieejams arī interneta vidē.

Avots: LU

 

Semantika - nezinu, vai darbojas ar veselu teikumu nozīmes analīzi, bet vārdu savienojumu noteikti. To kamolu var internetā ļoti vienkārši atrast un papētīt, ja kādam ir vēlme.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Siri vājums un spēks ir tas, ka jamā necenšas izprast pavēli lokāli, izmantojot iphone dzelzi, bet gan atpazīst prasīto kā tekstu un tālāk jau bliež to sentenci uz serveri āmerikā, kas arī izdomā un izvēlas labāko atbildi vai rīcību. Līdz ar to AI daudz sekmīgāk mācās un nemitīgi updeitojas.

 

Savakārt visi tie pārējie andrīši, nokijas un tamlīdzīgie bārenīši mēģina lokāli kaut ko saprast bez lielās servera mammas... kas protams lielā daļā gadījumu beidzas ar fail.

 

Līdz ar to tai Siri ir pilnīgi pofig, kā tu veido teikumu, jo tas megaserveris kas aaiz jamās stāv vienalga saliks visu pa plauktiņiem un sapratīs, ko tu gribi.

 

Protams, ja angļu izruna ir kā indietim, Siri tevi sūtīs mācīties, tai pat laikā ar manu latvian engriš jamā tiek galā apsveicami.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

andrītim ar vajag savienojumus lai šis spētu runāties ar tevi. nekas nenotiek lokāli

Link to comment
Share on other sites

(labots)

ok, es neesmu andrīti nekad lietojis. Vienmēr apmaldos.

 

Mana nokia vienkārši nesaprot, ko es saku. Ne latviski ne angliski. Bet man arī nevajag. Es pat internetu viņai esmu atslēdzis.

 

Par 4S Siri

 

Vakar sieva šai teikusi, lai zvana vīram

Šā atbild, ka nepazīstot vīru, lai pasaka vārdu un uzvārdu.

Sieva pasaka, kā es esmu ierakstīts telefona grāmatā

Siri saka ka jau zvana, vai vajagot pieseivot mani kā vīru.

Sieva saka, ka vajag.

 

4gadīgais sīkais saka, ka viņam no tās tantes bail :)

Man protams skaidrs, kā tas darbojas, bet nu vienalga patīkams kosmoss. Šodien aiz gala laika liku sarēķināt, cik ir 22% no 165 latiem. Sarēķināja ar. Izmeta pat pie chart.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

jā. tagad, kad viņam pajautā "what is the best smartphone?" viņš vairs nesaka "nokia".

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...