Jump to content

bremžu gaismu efekts(led)


Recommended Posts

Sveiki, varbūt jūs varat padalīties ar idejām kā saslēgt led diodes, tā lai iegūtu bremžu gaismas efektu, tobiš spīd vienā spilgtumā, bet kad ieslēdz papildus slēdzi - spilgtāk ?

un uzreiz varētu ieteikt kur vajadzīgās detaļas pirkt.

10 led būtu vajadzīgas un uz 12v

Link to post
Share on other sites

Tad nu gan, "bremžu gaismas efekts" :) Mazāks spilgtums tajā gadījumā ir nevis bremžu gaismas, bet gabarīti.

 

Par jautājumu - Ja, teiksim, diodēm vajag 20mA @ 3.2V, tad es dotu, piemēram, 2.8V kā "pamatspriegumu" un pieliktu vēl 0.4V caur papildus slēdzi. Konkrētos spriegumus gan piemeklētu eksperimentālā kārtā, lai dabūtu apmierinošu spilgtumu vienā un otrā režīmā. Negalvoju, ka tā ir "pareizā pieeja" - ar diodēm esmu saskāries tīri tik daudz, cik mašīnā mainījis apgaismojumu.

 

Par detaļām - es diodes un rezistorus pirku ebay (Ķīna), bet ja vajag ātri un mazos daudzumos, tad argus, lemona vai vēl kāds elektronikas veikals.

 

Btw, no kurienes tie 12V? Ja auto, tad nebūs tur 12V...

Link to post
Share on other sites

Mašīnai/mocim parasti ir tā, ka deg viena lampa gabarītiem un otra bremzēt. Ir divkontaktu (divu dzīslu) lampas kur iekšā ir blāvā gabarītu un spilgtā bremžu.

Ar diodēm parasti ir tā, ka ir teiksim 5 vārgākas gabarītiemi un 20 spilgtas bremzēm.

Un jā arī mocim NAV 12 volti - izlasi manuāli, bet vidēji tie būs 14 volti pie ieslēgta motora.

Link to post
Share on other sites

MIGs teiktajā par 12V svarīgie vārdi ir "pie ieslēgta motora". Mašīnai samērīju kaut ko ap 13.4V laikam, bet nu tas ir, ja baigi negāzē. Kā spriegums mainās, kad uzdzen apgriezienus līdz 5k, 6k pie slodzes - nav ne jausmas.

 

Ja grib pavisam pa smuko, tad jāliek kaut kādi sprieguma stabilizatori, kas pie mainīga ieejošā sprieguma dotu stabilu izejošo spriegumu strāvas stabilizatori.

 

Ceru, ka saproti, ka ar modificētiem lukturiem var būt problēmas ar TA iziešanu ;)

Edited by binary
Link to post
Share on other sites

Priekš TA vajag pareizos E burtiņus, kā arī piesiesies ja stars nepareizs.

Nu un par modificētu ganjau ar.

 

Nu Auto/moto jau ir lādēšanas relejs, bet neskatoties uz to ir diapazons kurā elektrība staigā.

Link to post
Share on other sites

Nēnu tik smalki nezinu, kas ir tajā auto/moto. Zinu tik, ka spriegums nav konstants un ka veselam baram cilvēku pašu liktās diodes sprāgst kā mušas - man kaut kā gribas ticēt, ka tas ir tieši dēļ mainīgā sprieguma (t.i., spriegums kaut kādos brīžos ir lielāks nekā diodēm paredzēts). Cita izskaidrojuma man nav.

Link to post
Share on other sites

LED spožums nav atkarīgs no sprieguma, bet gan no strāvas. Kāds nah,, sprieguma stabilizators tur kur vajag strāvas stabilizatoru!?

Un diožu spīdēšanas spilgtumu shēmās regulē nevis regulējot spriegumu vai strāvu bet diodi mirdzinot ar pārtraukumiem un mainot atteicību ON/OFF intervāliem. Shēmām jābūt pilnam internetam.

Es te uz ātro uzraku, bet lauž lasīt un iedziļnāties vai raksts ir pareizs http://www.reuk.co.uk/LED-Dimmer-Circuit.htm

 

P.S. pat ja TA tevi palaidīs cauri ar modificētiem lukturiem,pie jebkuras avārijas veikls advokāts tevi var padarīt par vainīgo.

P.P.S. es te izrediģēju daudz vārdu kurus es gribēju veltīt ambiciozajiem elektronikas analfabētiem kas te dod padomus. Paturiet savas stulbības pie sevis ja jūsu elektronikas zināšanas aprobežojas ar vadu saspraušanu PC.

Link to post
Share on other sites

zeds, jā, protams, spožums ir atkarīgs no patērētās strāvas, bet nu būs grūti kādam iestāstīt, ka strāva nav atkarīga no sprieguma. Tu taču necentīsies ieskaidrot, ka var diodei, kurai parametros norādīts "20 mA, 3.2V" dabūt tos pašus 20 mA pie 32V?

 

Par mirgojošām diodēm - pa manam tas kaut kādā mērā ir debīlisms. Ja vajag tumšāku gaismu, tad ar "mirdzināšanas paņēmienu" vienīgais, ko var dabūt - *mirgojošu* gaismu, nevis blāvu gaismu.

Edited by binary
Link to post
Share on other sites
drunk_lizard

runa ir par 100hz frekvenci, kaadu veel mirgosjanu tur varees redzeet? spilgtums tur atkariigs no impulsa garuma. davai labaak kodeejat nevis graabaajaties gar elektriibu.

zeds jau visu pateica.

Link to post
Share on other sites

Oi mlja, Kaspicha nav. Tad visi dzirdētu...

U uz diodes ir teju konstants, tev nav jābaro diode ar U, bet gan jānodrošina, lai caur diodi iet noteikts I. Savukārt, izmantojot PWM, kā Zeds teica, tiešām vizuālais spožums mainās un nekas nemirkšķinās uz aci, jo F tur simtos hercu...

Edited by Tornis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...