Jump to content

Sharings caur lattelecom ruuteri Thomson TG784


De_Grad
 Share

Recommended Posts

Taatad - ir lattelecom optiskais internets ar interaktiivo TV komplektaa - viss griezhas caur Thomson TG784 (lattelekom uzstaadiits). Piekljuut ruutera settingiem varu nomainot datora IP, lattelecom logins zinaams - iekshaa tieku, bet divas lietas, kuras neizprotu:

1) Ruuterim ir usb ports, pie kura var piesleegt printeri, vai kaadu aareejo datu neseeju - piesleedzot flashku - ruuterii vinja uzraadaas, bet nekaa nevaru nokonfigureet taa, lai arii dators vinju redzeetu..

2) Viens dators piesleegts pie pirmaa porta, viens caur WiFi, un veel vienu reizeem piesleedzu pie 4. porta - nets visiem iet, bet nekaa nevaru nokonfigureet, lai vareetu sheerot failus no viena datora uz citu..

Vai shiis abas probleemas ir saistiitas ar lattelecom ruuteru konfiguraaciju un vai to kaut kaa ir iespeejams labot ?

Veel arii nav iisti skaidrs,- ja jau es rooterii tieku tikai mainot IP datoram (tajaa briidii, kad tieku ruuterii nets protams neiet), bet tad, kad ir uz automatic, tad rooterii nevar tikt - vai tas arii nav galvenais iemesls ka neredz ne pievienoto flash ne otru PC ? Kaadi ieteikumi..

P.S. nezinu, vai zem pareizaas sadaljas izveidoju teemu, bet neatradu, kura sadalja preciizaak atbilstu manai probleemai..

Link to comment
Share on other sites

1) USB ports nav paredzēts printera šārēšanai, bet gan interneta pieslēguma nodrošināšanai iekārtām, kurām nav LAN, bet ir USB (tipa planšetes)

P.S. nepretendēju uz 100% patiesību, es šajā jautājumā pētīju TG782, domāju ka te tas pats...

2)Rūteris ir konfigurēts bridža režīmā, tb tas nestrādā kā rūteris, bet kā bridžs (tilts), modēms... IP adreses piešķir LTC galā un pirmkārt, tās var nebūt vienā subnetā, otrkārt, no DHCP saņem Node Type - peer to peer, un tas pamatīgi čakarē lokālā tīkla sakonfigurēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Liec datora vietā pats savu rūteri, slēdz datorus cik gribi un iekšējais tīkls strādās.

Link to comment
Share on other sites

Vispaar shim aparaatam USB ports ir paredzeets gan printerim, gan content sharing - ar iespeeju lietot piesleegto disku kaa ftp.. Bet laikam jau tas bridzha rezhiims man sho iespeeju izmantot liedz - to arii gribeeju saprast, vai ir iespeejams tomeer vinju piedabuut straadaat normaalaa rezhiimaa,- bet, kaa saprotu, tad laikam tas nav reaali.. atliek otrs variants - sleegt klaat veel vienu ruuteri.. Tikai jeega LTC uzstaadiit aparaatu ar tik daudzaam iespeejaam shaadaa maksimaali apgrieztaa veidaa.. buutu ko leetaaku likushi - nebuutu vismaz man zheel, ka potenciaals netiek izmantots.. :D

Labots - De_Grad
Link to comment
Share on other sites

Visiem trim datoriem vienlaicīgi arī iet? Nebiju dzirdējis, ka lattelekom dotu 3 IP adreses (vai esi skatījies, kādas viņas ir). Šāres jau varētu izmantot arī gadījumā, ja tie ir dažādi adrešu segmenti, vienīgi jāapzinās, ka datori redzami visam internetam.

Link to comment
Share on other sites

Vienlaiciigi neesmu 3 meegjinaajis - bet 2 stacionaarie uz 1. un 4. porta vienlaiciigi gaaja - uz portatiivaa gan tajaa briidii nemeegjinaaju, bet shkjiet, ka arii bija - varbuut tas ruuteris dala arii pasiivaas ip - nezinu preciizi teikt.. Laptops redz stacionaaro tiiklaa, bet nevar piekonekteeties, savukaart stacionaarais laptopu saakumaa redzeeja (piekonekteeties neizdevaas), bet nu jau otro nedeelju neredz :) Par IP - uz stacionaarajiem shkjiet bija liidziigas - uz portatiivaa gan bija kaut kaada stipri atshkjiriiga.. Bet fakts, ka ejot netam es ruuterii netieku un , ja mainu IP uz taadu, kas laizh ruuterii iekshaa, tad neiet nets - man shkjiet, ka pateicoties tam par USB piesleedzamo disku varu aizmirst ?

Link to comment
Share on other sites

jautājums vai šis te būs labāks par thomson TG585.

 

jo patreizēja vismaz reizi mēnesī prasās norestartēties

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"jautājums vai šis te būs labāks par thomson TG585.

jo patreizēja vismaz reizi mēnesī prasās norestartēties "

 

Vismaz man TG784 restarteet nav naacies.. - gadaas, ka piemeeram pazuud straava, vai tiek izsleegts, lai paarliktu citaa vietaa, bet kameer ir piesleegts, tikmeer "gljukji" itkaa nav bijushi..

Link to comment
Share on other sites

1. No kurienes ticis izrauts ka ir optika?

Thomsons ir DSL modems nevis GPON ONT.

http://www.technicol...tail.php?id=182

2. Telekoms joprojām dzīvo jautrajos 90-jos un modemus klientiem konfigurē bridža režīmā, līdz ar to visa komunicēšanās notiek caur LTC tīklu.

Iespējams Lapais var palīdzēt nokonfigurēt routera režīmu. Tad datori komunicēsies pa tīkla iekšpusi un viss notiks.

3. USB porta funkcionalitāti nosaka modema softs, LTC versijā tur vienkārši var nebūt nekada atbalsta. Principā par viņu vari aizmirst droši.

Ražotājs saka:

"USB 2.0 master for hard disk, printer, 3G adapter..."

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

1. Nu vispaar neesmu redzeejis (reaali) taadu optiku LV, ka optiskaa dziisla pa taisno buutu iesprausta kompii - reaali optiskaa shkjiedra ir maajas pagrabaa,- taalaak no taas jau naak parastais uzkniebtais vads uz ruuteri..

2. Taatad secinu, ka iespeejams vismaz teorijaa tas ir iespeejams :)

3. Atbalsts driizaak ir, vai preciizaak sakot - LTC versijaa nav izrauts ar sakneem - respektiivi piesleedzot aareejo datu neseeju, ruutera settingos vinjsh uzraadaas - gan kapacitaate, gan nosaukums, kaa arii piedaavaa pieejas varinatus - piemeeram kaa ftp.. probleema kaa jau mineeju ir tajaa, ka visa shii ruutera konfiguraacija iespeejama tikai nomainot IP datoram uz xxx.xxx.1.65 un tad konekteejoties caur web uz xxx.xxx.1.2xx ( no galvas preciizi neatceros, taapeec ar xx) - bet taadaa rezhiimaa man neiet nets un, kad uzlieku atpakalj IP uz automatic - nets iet, bet ruuterii vairs netieku, attieciigi arii pievienotais USB disks nav atrodams..

Labots - De_Grad
Link to comment
Share on other sites

"lattelecom$ optika iet gan katrā dzīvoklī, līdz modēmam"

 

Vispaar jau jaa - kad dziivoju Riigaa, taa arii bija - tagad esmu paarceelies uz Siguldu - te buuveeja jaunas maajas un vinjaas optika ir liidz pagrabam - katraa dziivoklii sienaa neta ligzda - parastajam neta vadam paredzeeta.. - attieciigi vadi pa dziivokli jaavelk tikai mainot modema novietojumu, bet montieris pagrabaa pats savieno, ko kuram vajag..

Link to comment
Share on other sites

1. Vēl reizi saku: šim modemam nav nekāda sakara ar optiku. Tas strādā caur parasto telefona līniju.

2. Tas ir iespējams arī praksē, attiecīgi nokonfigurējot modemu.

3. Atkal - routera režīmā aksess visticamāk būs. Nu varēs šārēt HDD saturu caur modemu, vai ko nu vēl tur ražotājs paredzējis.

Es iedevu linku. Tur ir arī user manuālis.

Link to comment
Share on other sites

MaarcisB, - optika ir pagrabaa liidz modemam, no kura tad man pienaak parastais vads uz sho Thomsonu.. Pasham Thomsonam arii nesaku, ka var pievadiit optiku pa taisno..

manuaali esmu krustaam shkjeersaam paarlasiijies - lielaakaa probleema ir tajaa, ka man nav tik liela pieredze shajaa jomaa, lai pasham uz savu galvu saakt paarkonfigureet ieriici - maaku konfigureet vairaak vai mazaak ruuterus lokaalajam tiiklam, bet par cik te viss tiek reguleets LTC galaa, tad negribas nobrucinaat kaut ko.. Paldies par to 3. punktu - taatad reaali tas iespeejams ir - man bija bail, ka paarkonfigureejot vinju "normaalaa" rezhiimaa nets man vienkaarshi pazustu vispaar.. Kaaj au teicu - nav iisti izpratne par LTC konfiguraacijas mehaanismiem, - taapeec arii juura jautaajumu.. Taatad reaali man jaasadabuu rokaa kaads spechuks, kursh parakstiitos to kasti reinkarneet citaa paskataa :D

Labots - De_Grad
Link to comment
Share on other sites

Es norādīju uz biedru Lapais, kuram ir Thomson konfigi. Pie tam vismaz divreiz.

Kā reiz īstais pie kura griezties attiecībā uz Thomson modemiem.

 

Thomson modemiem ir tāda pretīga lieta ka daļu no viņu fīčām konfigurē caur CLI un daļu caur webu.

 

Es pats mājās lietoju ne-LTC modemu un esmu ļoti apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

De_Grad:

nav man konfiga priekš TG784, neskaitot LTC defaulto.

 

Pārējiem:

Ir interneta pieslēguma risinājumi, kur optiskais kabelis pienāk ēkas pagrabā (vai servertelpā), kur stāv lielais komutējamais ethernet switch ar optisko ieeju. Tālāk pa ēku izvilkts CAT-5 ethernet kabelis līdz katram dzīvoklim. Katram abonentam tiek piešķirts savs VLAN, kurš konfigurējas LTC. Šis devaiss (TG784) no etherneta izvelk vajadzīgo VLANu un pārvērš to reālā LANā.

Tā kā ātrums pa LAN iespējams līdz 100Mbit/s (šoreiz nerunāsim par gigabit tīkliem), pakalpojums tiek pielīdzināts Optiskajiem pieslēgumiem gan pieejamo pakalpojumu klāstā, gan cenās, gan nosaukumā.

Pie mums Ogrē šādi pakalpojumi ir tikai divās adresēs: vienā mājā Draudzības ielā, un t/c Dauga. Pamatā tiek izmantoti "modēmi" Ericcson DRG 341 un Thomsoni ir tikai kādi 10 gab, nav man bijusi īpaša vēlme ķidāt šiem konfigu. Pie tam, nav jau uz kā trenēties, cik ir nebojāti, tie visi uzstādīti pie klientiem. Jaunu nav un nebūs, jau interesējos, būs tikai Ericcsoni...

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. sapratu. Runa ir par DRG (Digital Residential Gateway) kastēm, nevis modemiem kā tādiem.

Vispār jau dīvaini sanāk, zinot LTC lielo mīlestību pret pasīvo optiku.

Te laikam visvieglāk sanāks pielikt tam Thompsonam kādu savu routeri klāt un visus mājas datorus caur to slēgt.

Link to comment
Share on other sites

ja ēkas celtnieki ir priekš interneta izbūvējuši LAN, un telefonijas kabeļa pievada nav, tad optimālākais risinājums ir šāds, nevis vara kabeļa ieguldīšana līdz mājai un pakalpojumu spiezšana pa telefona līniju. Pie tam, tuvākā nākotnē (klīst baumas par 2014.gadu), tiks izslēgtas tagadējās telefonu centrāles un visi fiksētie telefoni pārslēgti uz VoIP.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...