Jump to content

Velosipēds uz lodžijas


badzo
 Share

Recommended Posts

Ar ko rēķināties, atnākot pavasarim, ja visu ziemu esmu nolēmis turēt velo uz lodžijas, kas nav ne iestiklota, ne kādi citādi pasargāta no nokrišņiem un negatīvām temperatūrām? Cik (ne)veselīgi tas varētu būt velosipēdam?

 

Mana pašreizējā pārliecība saka, ka nekas slikts nedraud...

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

ar plēvi toč ne, lai stāv svaigā gaisā un vēdinās. Zem plēves gan var aprūsēt, jo veidosies kondensāts.

Link to comment
Share on other sites

iezied ritosjo dalju ar solidolu, paarsedz ar pleevi ljarkatu un liecies mieraa :>

Reti, bet šoreiz piekrītu sīnim DL, soļķis + drusku plēve + paripini ik pa pāris nedēļām ričuku, lai postā riepas neaiziet. Ideāli, ja var pacelt virs zemes, ja nevar, tad paripini. Pēc ziemas gan vēlams būtu soļķi no ķēdes noņemt, savādāk abrazīvā pasta sanāks :<

Link to comment
Share on other sites

Velosipēdu var prasti nakts laikā nospert :> It sevišķi, ja apakšā ir režģotas lodžijas un tavējā pilnīgi plika.

Link to comment
Share on other sites

žigulistu ieteikumi. ar ko tas dzelzs kārškrustotais jebijomaķ mresedes ir sūdīgāks par velleri jebijommaķ

Link to comment
Share on other sites

Forumisimus

Uz balkona katrā ziņā, nē. Nemaz nerunājot par nozagšanas draudiem, mums kaimiņam pat pieslēgtu no balkona aiznesa un otram kaimiņam ar divus ričukus nop*zģīja.

 

P.S. Manējais stāv sienasskapī, kurš ir diezgan ietilpīgs.

Labots - Forumisimus
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

A par kuru stāvu iet runa vispār? Būtu interesanti paskatīties kā teiksim no kāda 7. stāva lodžijas zog riteni... :SOH:

Link to comment
Share on other sites

Stāvs pirmais. Lodžija tjipa restota, bet tām restēm maza uzticība. Vienīgais +, ka lodžijas mala ir diezgan augsta un tā priekšējā siena ir no dzelzsbetona, tā ka ričuku no ielas redzēt nemaz nevar.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Ja vien tev nav kkāds ūber velo (ar karbona rāmi, piemēram) tad šaubos vai urlas ņemsies restes zāģēt.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ja kādam to veļļuku baigi gribēsies, nospers jebkurā gadījumā.

Nevajag nemaz būt baigajam ūberaparātam ar karbona rāmi, lai narkomāniem gribētos tādu nozagt.

Tādi sit mašīnām logus ārā, lai nozagtu gaisa atsvaidzinātāju vai pārliecinātos, ka tā stāvvietas biļete uz grīdas nav banknote, tā kā...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pirmais stāvs, tad atstāj rāmi uz balkona viegli apsegtu, bet riteņus pasvied pagultē, ja tā nav jau pilna. A kas traucē pasviest visu ričuku pagultē? Pirms tam noskrūvējot/sagriežot stūri un varbūt pedāli vienā pusē. Man čomakam riteni nozaga, no otrā stāva, uzkāpjot uz kāpņutelpas ieejas durvju nojumes. Bet augstākos stāvos, tad tur jau aiziet vairāk, kā tikai balkona inventārs.

p.s

Par to pagulti runājot, atcerējos filmu "Princese uz zirņa". Šeit - princis uz riteņa...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Manā pagultē ir gultas veļas kaste, kurā attiecīgi arī stāv gultas veļa! :sarkasms:

Skatos ka tēma par ričuka pārziemošanu uz lodžijas jau ir nonākusi pavisam citā gultnē - zags/nezags. :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

ja dzīvo pirmajā stāvā, tad zagšanas problēma ir svarīgāka par rūsēšanas problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Jārēķinās ar to, ka rūsas pleķi pavasarī būs, tomēr tā maza bēda. Rūsa iet nost ar pastu skaidra ;)

 

Mums no pirmā stāva balkona riteni nozaga. Aizrestots nebija, bet pieslēgts gan ar armēto trošatslēgu.

 

Restes diez vai zāģēs. Apklāt var ar brezentu - depo 3x3m brezenta pārklājs maksā pāris latus par 2 gabalu komplektu. Mazliet elpojošāks par plēvi ir.

Link to comment
Share on other sites

Ir paziņām aizgājuši no balkoniem. 2, 4 un arī 6! stāvs. Uz 6 gan spidermaniem jābūt lai līstu, ir doma ka no pretējās mājas noskatīts, bet tikpat labi uz dullo ložņāts, kā nekā pa ZZiemassvētkiem aizgāja.

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Man ziemu nostāvēja uz lodžijas un pašam velo nekas ziemas dēļ nenotika, jo lodžija plata, lietus no citi nokrišņi līdz velo nemaz netika. Vasarā gan nospēra no 3. stāva 5stāvu mājā - ļoti ticams, ka zagļi nokāpa no augšas, nevis uzkāpa, jo 2. stāvā nemaz nav lodžija, bet siena ar logiem..

Link to comment
Share on other sites

Es varu padalīties ar pieredzi padsmit gadu garumā.

Tāpat izliekot riteni uz lodžijas

1. dažādas metāla detaļas aprūsē - parasti skrūves kas ir no parasta metāla. Alum''inija ,karbona u.c. detaļām problēmu parasti nav.

2. Riepas lielā salā sasprēgā, kameras kas ir nostāvējušas visu ziemu salā arī parasti pirmajās nedēļās pēc lietošanas mēdz pārsprāgt. Ne visas gan. Iespējams ir atšķirības ražotājiem.

 

Tāpēc esmu atstrādājis metodi - noņemu riepas vai riteņus. Tos glabāju iekštelpās. Viss pārējais velo tiek nomazgāts, izžāvēts tad nopūsts ar WD40 un izlikts ārā, konkrēti uzkarināts uz āķa lai mazāk līst virsū. Pavasarī viss WD40 tiek nomazgāts ar fairy un ūdeni, vajadzīgais saeļļots un uzliktas riepas atpakaļ. WD40 strādā tiešām labi, rūsas nav.

P.S. ja kāds zina kur var pa ziemu lēti nodot glabāšanā velo dodiet ziņu. Man uz balkona viņi ir 6 gabali, gribētos vismaz ziemā viņus noglabāk kaut kur citur, bet lēti :)

Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokļiem!

Šodien vienā no ziņu portāliem uzskrēju virsū reklāmai par velo glabāšanu: http://www.superakcijas.lv/public/index.php?deal=640#

Cena gan nav nekāda mazā, bet ja nu kādam galīgi nav kur likties, tad tā tomēr ir iespēja. Varēja viņi piedāvāt velo glabāšanu bez tās tehniskās apkopes, tad drošvien cena būtu zemāka un arī es padomātu par viņu pakalpojumiem, bet pagaidām man tas šķiet par dārgu!

Link to comment
Share on other sites

Jā nu par "superakcijas cenām" , ņemot vērā ka man to velo ir 6gab izdevīgāk ir noīrēt garāžu. :)

Link to comment
Share on other sites

Cena ir ļoti demokrātiska, ja tiešām tiek veikta pilnā apkope. Protams, ja rokas neaug no pakaļas tad apkopi var veikts pats. Bet nu šeit sola visu notīrīt, saeļlot, saregulēt. Man pilnas apkopes instrumentu minimums vien izmaksāja virs 50Ls. :)

Link to comment
Share on other sites

Neņem ļaunā, bet varbūt Tev tur Anglijā 20+ LVL ir demokrātiska cena, bet man kā uz pusslodzi strādājošam studentam Latvijā 20+ LVL ir nauda.

Link to comment
Share on other sites

Lombards? Vēl naudu saņemsi. Pavasarī izņemsi, tikai neaizmirsti pagarināt katru mēnesi.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Es pagājušo ziemu savu ciskudrilli glabāju velobodē uz Džutas/Kaukāza stūra (Teikā tas ir - www.evelo.lv). Uz ziemas sezonu glabāšana bija, ja nemaldos 15 Ls. Nodevu kaut kad oktobra beigās vai novembra sākumā, savācu aprīlī. Nebija konkrēta savākšanas termiņa - galvenais, lai kaut kad līdz vasarai paņem.

Tiesa, atpakaļ es to velo dabūju pagalam noputējušu + vēl ir aizdomas, ka man tur nopizagīja spidometru (nevaru atcerēties - nodevu ar viņu, vai bez, bet pavasarī atčuhnījos, ka nevaru atrast vairs).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
serioussam909
Nodevu kaut kad oktobra beigās vai novembra sākumā

Īsti vīri no sniega un ledus nebaidās. :D

Ar riteni, atšķirībā no moča, mierīgi var braukt arī ziemā.

Link to comment
Share on other sites

Var jau braukt, bet vai to vajag. Elpošanai nekas labs tas nav, ka paātrinātā tempā rauj plaušās gaisu, kam -15 grādi. Es savējo vakar nodevu uz apkopi, šogad pietiks, no rīta jau ir pie nulles.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Itkā citos ziemas sporta veidos tas tā nebūtu...

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tiek jaukts loceklis ar pirkstu, ir vasaras uz ziemas sporta veidi. Es vasarā braucu 3-5 reizes nedēļā, citi visas 6, bet vai kāds slēpo, slido,snovo kā arī rauj hoķi uz ezera pa 5 reizēm nedēļā 5 mēnešus no vietas pa 2 stundām dienā? Nu olimpiskās cerības un profesionālus neskaitīsim.

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

es nezinu kāpēc atdzīvināja vecu topiku , bet bu ja reiz mironis pacelts :)

 

Es tikai atcerējos ka gribu teikt ka labāk solidola vietā nopūst WD40 - viņš oriģināli tika radīts lai pasargātu raķešu korpusus no rūsēšanas (un nevis eļļošanai). Solidols turklāt grūti smērējas un tīrās nost. Man kādos 10 gados uz lodžijas turot velo - neviena rūsas pleķa.

 

Gestapo: nekad ar velo nav tik jautri braukt kā ziemā. Nekur citu nevar uztrenēt tādu balansas izjūtu un vienmērīgas mīšanas tehniku kā braucot ar velo kā uz ledus ar bezradžu riepām, Ir vērts pamēģināt.

Par to auksto gaisu - plaušu ārsti ziemā neiesaka sportot vispār tā ka nu...

Link to comment
Share on other sites

Nu katram savs, man jautri liekas pakaļējā piedziņa 150zs mašīnā ar atslēgtu preitizslīdēšanu :D

Link to comment
Share on other sites

Īsti vīri no sniega un ledus nebaidās. :D

Ar riteni, atšķirībā no moča, mierīgi var braukt arī ziemā.

Pagājušonedēļ ieziemoju... Tiešām tā jāber sāls uz rētām? :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...