Jump to content

UPS instalācija un kontrole


datorists
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Palīdziet lūdzu tikt skaidrībā ar UPS pieslēgvietām un programmatūru!

Nopirku UPS ORVALDI 820VA (1)SCHUKO+(1)IEC320. UPS, cik saprotu, ir paredzēts slēgt klāt pie datora COM porta, jo uz aizmugurējā paneļa ir COM ports ar nosaukumu REMOTE, kā arī komplektā ir piemērots vads, kā arī UPS ir IN un OUT ligzdas, kuras izskatās, ir paredzētas Interneta kabeļa konektoriem. Par cik datora sistēmplatei (INTEL LTCK P965 BOX10 DDRII-800/BLKDP965LTCK 878693) nav redzama COM porta sistēmbloka aizmugurē, visu laiku dzīvoju ar pārliecību, ka bez UPS pieslēguma COM portam var iztikt, taču tagad aizdomājos, ko dotu šāds pieslēgums- ja pieslēgtu to UPS pie datora COM porta, varbūt varēs kontrolēt, cik daudz tajā ir elektrības, respektīvi, vai nav jāatstāj pa nakti UPS ieslēgtu lādēties, kā arī varbūt redzētu, kad būs jāmaina UPS baterijas? Jo pašlaik, neskatoties uz to, ka datoram ir uzinstalēts UPS draiveris (klātnākošā programmatūra), atverot apakšējā taskbārā UPS ikonu (UPSMART), atverās logs, kurā rakstīts "UPS is not installed".Tagad atklāju, ka manai sistēmplatei ir SERIAL ports. Internetā izčekoju, ka SERIAL ports ir tas pats COM ports. Sadabūju COM porta vadu, pieslēdzu to pie SERIAL pieslēgvietas, pieslēdzu pie tā UPS, taču nekādu izmaiņu. Un nezinu arī par tām Interneta kabeļu ligzdām UPS aizmugurē, vai drīkst no modēma laist tīkla vadu uz UPS IN un no UPS OUT uz sistēmbloku? Es iedomājos, ka ja laistu Internetu caur UPS, tad Internetam būtu vienmērīgs ātrums. Vai tā ir taisnība? Nekas ļauns nenotiks modēmam, datoram vai UPS? Es gribu panākt, lai datorā es redzētu, cik daudz elektrības satur UPS, lai zinātu, vai UPS nav jāatstāj pa nakti ieslēgtu, un kad jāmaina UPS baterijas! Pievienoju foto, lai redzētu kas man tur ir par situāciju! Jau iepriekš pateicos par atbildi!

post-88498-0-69038100-1288871844_thumb.jpg

post-88498-0-63905900-1288871865_thumb.jpg

post-88498-0-80683000-1288871876_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu manuāli jau laikam slinkums lasīt - tur viss ir aprakstīts gan par pieslēgšanu, gan konfigurēšanu.

...vai nav jāatstāj pa nakti UPS ieslēgtu lādēties...
. Interesanti, kāpēc viņš būtu no tīkla jāatslēdz? Ja nu vienīgi, uz ilgāku laiku (nedēļas, mēneši) dodoties prom no mājām.
...ja laistu Internetu caur UPS, tad Internetam būtu vienmērīgs ātrums...
Garām. UPS (bet ne lētā gala) pasargās (varbūt) tavu kasti, ja tīkla kabelī iespers zibens, vai kāds cits strāvas "lēciens", nu bet modēma gadījumā īpašu jēgu neredzu - modēms vienalga nokūpēs.
Link to comment
Share on other sites

datorists

Nu, bet priekš kam tad tās LAN IN/OUT ligzdas?

Nu manuāli jau laikam slinkums lasīt - tur viss ir aprakstīts gan par pieslēgšanu, gan konfigurēšanu. . Interesanti, kāpēc viņš būtu no tīkla jāatslēdz? Ja nu vienīgi, uz ilgāku laiku (nedēļas, mēneši) dodoties prom no mājām. Garām. UPS (bet ne lētā gala) pasargās (varbūt) tavu kasti, ja tīkla kabelī iespers zibens, vai kāds cits strāvas "lēciens", nu bet modēma gadījumā īpašu jēgu neredzu - modēms vienalga nokūpēs.

Link to comment
Share on other sites

a) Bildē redzamās nav LAN bet Phone line ligzdas - respektīvi kabelis kurš nāk līdz modēmam un spraužas modēmā. Ja ir iespēja, likt vari, par sliktu nebūs.

 

b) Ja UPS'im nāca līdzi instalācijas disks, tad pamēģini caur to un COM portam vajadzētu dot kādu efektu.

 

c) - Ja Tu atslēdz UPS no strāvas, tas automātiski sāk izlādēties - atdot strāvu patērētājam (datoram), ja vien pats UPS nav izslēgts, līdz ar ko nedarbosies arī dators. Ja UPS būs izslēgts, datoram nepienāks strāvas padeve un papildus tiks izmantota mazā BIOS baterija, kas atrodas uz mātesplates, lai saglabātu pareizu laiku/datumu un citus uzstādījumus.

 

Diemžēl nav tā, ka vari UPS atslēgt, ja tas ir uzlādējies - to tas dara pats, ļoti minimālu enerģiju tas tomēr patērēs.

 

Principā UPS'is ir jāatstāj ieslēgts visu laiku.

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

Kā jau raiviic teica, lai pasargātu datoru no zibens spērieniem un citām strāvās svārstībām, kas var nākt no tīkla vada, jo nosvilināt kompi var ne tikai caur barošanas vadu. Tikai lētie UPS diez ko labi neko nepasargās, tie vairāk tādām nelielām strāvas svārstībām un pārrāvumiem uz pāris minūtēm, lai dators neatslēdzas darba vidū, tādā gadījumā tie kalpo labi. Un, jā, UPS jau vajadzētu atstāt pieslēgtu 24/7, nevis kaut kad pa naktīm lādēt.

Link to comment
Share on other sites

datorists

Nu līdznākošā programmatūra UPSSmart jau man visu laiku stāv uzinstalēta. Bet, kad pieslēdzu UPS pie COM, tad nekādu izmaiņu nebija. Nu, bet ja man jāatstāj viņu ieslēgtu visu laiku, tad tad, kad pēkšņi aptrūksies elektrības, tad viņš sāks pīkstēt! Un, ja tas notiks nakts vidū, tad augšā būs visa māja un dos man pa kaklu! Un, kā tad, ja elektrība aptrūkstas, kad neesmu mājā, tad taču būs ļoti slikti priekš UPS! Vai tad ne tā? Bet kā zināt, kad jāmaina baterijas? Vai šim modelim vispār ir paredzēts mainīt baterijas?

a) Bildē redzamās nav LAN bet Phone line ligzdas - respektīvi kabelis kurš nāk līdz modēmam un spraužas modēmā. Ja ir iespēja, likt vari, par sliktu nebūs.

 

b) Ja UPS'im nāca līdzi instalācijas disks, tad pamēģini caur to un COM portam vajadzētu dot kādu efektu.

 

c) - Ja Tu atslēdz UPS no strāvas, tas automātiski sāk izlādēties - atdot strāvu patērētājam (datoram), ja vien pats UPS nav izslēgts, līdz ar ko nedarbosies arī dators. Ja UPS būs izslēgts, datoram nepienāks strāvas padeve un papildus tiks izmantota mazā BIOS baterija, kas atrodas uz mātesplates, lai saglabātu pareizu laiku/datumu un citus uzstādījumus.

 

Diemžēl nav tā, ka vari UPS atslēgt, ja tas ir uzlādējies - to tas dara pats, ļoti minimālu enerģiju tas tomēr patērēs.

 

Principā UPS'is ir jāatstāj ieslēgts visu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Windows XP UPS iestatījumus neaiztiec. Tie Tev nav vajadzīgi. Visi UPS iestījumi ir jāviec programmā, kura bija komplektā. Atrod, programmā to vietu, kur var konfigurēt COM porta iestatījumus un parbaudi to pareizību. Ja nekas cits nelīdz - izlasi instrukciju. Tavā vietā to neviens nedarīs.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

datorists

Pievienoju bildi, kāda man izskatās tā programmatūra. Es tur neko nesaprotu! Varbūt tur kaut kur ir ķeksis jāieliek? Logi "Shut down status" un "Review history" ir tukši. "Configuration" logā pie "UPS is installed on" "NONE" vietā esmu licis "COM1", taču izmaiņu nekādu! Nospiežot "Connect and detect UPS", parāda "Please check connection!"!

Windows XP UPS iestatījumus neaiztiec. Tie Tev nav vajadzīgi. Visi UPS iestījumi ir jāviec programmā, kura bija komplektā. Atrod, programmā to vietu, kur var konfigurēt COM porta iestatījumus un parbaudi to pareizību. Ja nekas cits nelīdz - izlasi instrukciju. Tavā vietā to neviens nedarīs.

post-88498-0-79852600-1290077828_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Un, kā tad, ja elektrība aptrūkstas, kad neesmu mājā, tad taču būs ļoti slikti priekš UPS!

 

Gar zemi... :sarkasms: Admini lai paskatās, vai šī nav kārtējā reinkarnācija gadienā..

 

Atvaino, laikam neesi izpratis UPS jēgu un pielietojumu.

Link to comment
Share on other sites

Atslēdz Windows UPS iestatījumus.

UPS programmas iestatījumos ieliec COM 1. Ja tas nedarbojas, mēģini likt citu COM portu.

Ja arī tas nepalīdz, tad pielieto „buršanu” vai citus maģijas veidus (tas ir - tādas metodes, kurām nav racionāls izskaidrojums). Šajā gadījumā, pamēģini samainīt vietām COM porta vada galus. Iespējams, ka COM porta vads nav „taisnais” ne „krusteniskais”, bet tam ir kāds nestandarta shēmojums, kurš abos galos nav vienāds.

Man, Mustek UPS programma nedarbojas, ja lietotājam ir „USER” tiesības, bet maz ticams, ka tas šajā gadījumā ir aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

datorists

Samainīt vietām COM porta vada galus jau nav iespējams, jo viens gals, kurš spraužams UPSī, ir tā saucamais "tēvs" un otrs gals, kurš spraužams sistēmbloka COM portā, ir tā saucamā "māte"! Pretēji iespraust nav fiziski iespējams!

Atslēdz Windows UPS iestatījumus.

UPS programmas iestatījumos ieliec COM 1. Ja tas nedarbojas, mēģini likt citu COM portu.

Ja arī tas nepalīdz, tad pielieto „buršanu” vai citus maģijas veidus (tas ir - tādas metodes, kurām nav racionāls izskaidrojums). Šajā gadījumā, pamēģini samainīt vietām COM porta vada galus. Iespējams, ka COM porta vads nav „taisnais” ne „krusteniskais”, bet tam ir kāds nestandarta shēmojums, kurš abos galos nav vienāds.

Man, Mustek UPS programma nedarbojas, ja lietotājam ir „USER” tiesības, bet maz ticams, ka tas šajā gadījumā ir aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

 

 

Diemžēl nav tā, ka vari UPS atslēgt, ja tas ir uzlādējies - to tas dara pats, ļoti minimālu enerģiju tas tomēr patērēs.

 

Principā UPS'is ir jāatstāj ieslēgts visu laiku.

 

Neredzu nekādu jēgu atstāt UPS ieslēgtu pa nakti, ja nu vien tāpēc, lai Tevi pa nakti kādreiz "tas mērglis" uzmodinātu, kad pazudīs elektrība...

Tikai lieki patērēsi elektrību - stipri pamaz gan.

Tad jau automašīnas dzinējs arī ir jāatstāj pa nakti darbojoties, lai tik aķītis mazliet "nenosēstos" no auto signalizācijas! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

datorists

Nu palaidu Internetu caur UPS, tas gāja. "Configuration" logā pie "UPS is installed on" uzliku COM1, kuru noteicu ar Everestu. Taču UPSmart programmas logā tik un tā neredzu nekādu ziņu par UPS bateriju stāvokli. Pievērsu uzmanību "Notification" logam. Vai tur nav gadījumā tā, ka jāķeksē "Enable E-mail Notification" un jāvada sava epasta adrese, papildus jāatķeksē "Battery low" pie vēstules simbola, ja tas ir tas (sīka ikona, grūti saprast), un tad var gaidīt, ka signālu par bateriju stāvokli automātiski sūtīs uz atzīmēto epasta adresi? It kā jau šāds variants liekas visai muļķīgs! Jeb arī atķeksējot pie skaļruņa simbola, sāks pīkstēt, ja baterijas būs jāmaina?

Vai tad tiešām neviens nelieto šo UPS modeli ar klātnākošo UPSmart programmatūru, un nezin kā līdz galam nokonfigurēt un pareizi lietot?

Varbūt kāds zin citas UPS programmas, kuras sader ar šo UPS modeli un kuras parāda vienkāršāk, cik daudz strāvas ir baterijās, un kad tās jāmaina ?

Labots - datorists
Link to comment
Share on other sites

visprimitīvākais ieteikums laikam, bet dažreiz nostrādā.....kad upsis pieslēgts, nospied connect and detect ups, nekas nemainās?

Link to comment
Share on other sites

datorists

Nu mēģināju jau, bet izmet Warning "Please check Connection!"

 

visprimitīvākais ieteikums laikam, bet dažreiz nostrādā.....kad upsis pieslēgts, nospied connect and detect ups, nekas nemainās?

Link to comment
Share on other sites

Nav nekādas jēgas no tā upsmart - ne viņš redz cik pilns ir aķis, un sekojoši arī nespēj noteikt cik ilgi kompis noturēsies pie dzīvības, tas ir jāizzīlē pašam un jāiebaksta tur optionos (piem. 10 min.) Vienīgais, ko viņš spēja, ir piereģistrēt elektrības pārrāvumus :D Bet uz vistas viņam bij gļuki ar kompja shutdown, tā vietā viņ nez kāpēc taisīja vistai logoff, arī izvēles shutdown vai hibernate nav, karoč sviests ne softs. Un iespējams, pats UPS arī, jo man ar viņu jau ir nosprāguši divi barokļi (chieftec un zalman). Un šitie upši prot arī uzlādēties arī izslēgti, bet pīkstēšanu var atvienot iespējams tikai fiziski (bij te bōōtā topiks par šo tēmu).

Link to comment
Share on other sites

datorists

Varbūt vari ieteikt labāku UPS programmu, kas sader ar šo UPS?

 

Nav nekādas jēgas no tā upsmart - ne viņš redz cik pilns ir aķis, un sekojoši arī nespēj noteikt cik ilgi kompis noturēsies pie dzīvības, tas ir jāizzīlē pašam un jāiebaksta tur optionos (piem. 10 min.) Vienīgais, ko viņš spēja, ir piereģistrēt elektrības pārrāvumus :D Bet uz vistas viņam bij gļuki ar kompja shutdown, tā vietā viņ nez kāpēc taisīja vistai logoff, arī izvēles shutdown vai hibernate nav, karoč sviests ne softs. Un iespējams, pats UPS arī, jo man ar viņu jau ir nosprāguši divi barokļi (chieftec un zalman). Un šitie upši prot arī uzlādēties arī izslēgti, bet pīkstēšanu var atvienot iespējams tikai fiziski (bij te bōōtā topiks par šo tēmu).

Link to comment
Share on other sites

nē, diemžēl šitam nav nekādas alternatīvas, biju izmēģinājis dažādus softus.

Bet tev no mātesplates nāk COM vadiņš uz āru ar female ligzdu galā? Savādi ka neredz upsi, vai pats COM vads ir līdznākošais oriģinālais?

Labots - sussi
Link to comment
Share on other sites

datorists

Mātesplatei es pieslēdzu COM porta vadu, jā (skat. attēlu), kas gan nenāca līdzi, iegādājoties datoru. Un to savienoju ar UPS COM portu ar UPS komplektā nākošo vadu. Cik es saprotu, tā female ligzda man ir pie UPS.

 

nē, diemžēl šitam nav nekādas alternatīvas, biju izmēģinājis dažādus softus.

Bet tev no mātesplates nāk COM vadiņš uz āru ar female ligzdu galā? Savādi ka neredz upsi, vai pats COM vads ir līdznākošais oriģinālais?

post-88498-0-74226000-1290755387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Mātesplatei es pieslēdzu COM porta vadu, jā (skat. attēlu), kas gan nenāca līdzi, iegādājoties datoru.

"datoristam" nu būtu jāzin, ka eksistē vismaz 3 dažādi pinouti šitiem vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...