Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Vakar plkst. 20:00 sāku skaitīt reklāmas iekš TV3. Stundas laikā līdz 21:00 bija 35 reklāmas, nu pilnīgi skaidrs, ka tas ir vairāk nekā 12 min. Nemaz jau neskaitot vēl paša kanāla pašreklāmas:)

Labots - Madmarko
Link to comment
Share on other sites

Viņi jau tīri matemātiski sadala uz 24 stundām un tad viss štokos. Trijos naktī jau nevienam reklāmu neieskapēsi :sarkasms: Vispāt jau tas ir sviests un tapēc TV izvairos skatīties.

Link to comment
Share on other sites

Nu nav vairs televīzija vairs tāds medijs, bez kura nevar iztikt. It īpaši jau Latvijas kanāliem. Ziņas varbūt, bet pārējā laikā saturs ir diezgan garlaicīgs. Ja, protams, esi mājsaimniece un saista vakariņu šovi, Ugunsgrēki - jā, protams, bet kvalitatīvu izklaidi vai saturu LV kanālos var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Madmarko: prieks par centīgiem ļaužiem, neprecizitāte gan ieviesusies tavos novērojumos, bija 36 reklāmas ar kopējo garumu 630 sekundes (10min un 30sek) kas ir mazāk kā 12 minūtes, cerams, ka tu tam piekritīsi. Te jau atkal parādās lielpilsētas leģendas par to, ka "A man liekas, ka bija daaauuuudddzzz par garu" - tā nav nekāda mērvienība. Pašreklāmas bija 5 ar kopējo garumu 200sek.

 

Vispār jau izbrīna, ka tehniskā portālā (vismaz man tā likās) ir tik daudz tirgus sievu līmeņa spriedelēšanas, nu ja tev liekas, ka ir par garu, paņem hronometru rokās un izmēri precīzi, ja ir kaut sekunde pāri, ļepato uz TV padomi. Didzi, neviens neko nedala uz 24h, tev liekas, ka kāds grib baigi soda naudas maksāt, tāpat jau TV3 ir zem lupas pabāzts, neviens neies riskēt, pat ne tāpēc, lai jums sagādātu prieku :-)

 

@ Dexs paradokss, visi latvieši, kad uzdod jautājumus, ko nu viņi grib redzēt TV, saka, ka vajag garīgumu, mākslinieciski augstvērtīgas filmas un raidījumu, etc., bet kā parādās purnu dauzīšana ekrānā vai ugunsgrēks, tā, nez kāpēc, reitingi aiziet gaisā. Diemžēl šis pats process nav novērojams mākslinieciski augstvērtīgiem un garīgiem raidījumiem. Tādu nu mēs esam, mazie meža dīvainīši.

;-)

Link to comment
Share on other sites

@ediots: pie reitingiem tiek, rādot to, ko cilvēki skatās (lai gan saka, ka "es jau tādus draņķus neskatos"), reitingus apkopo TNS Latvija, man gan gan ir savas domas par šo iestādi, bet, lai paliek. Viņi ir vienīgie, kas to dara LR teritorijā un viņu datues lieto visi.

Link to comment
Share on other sites

Es gribēju teikt, kā raidījumi tiek pie reitinga, bet apmēram atbildēts ir. Pieliek verķi pie televizora. Interesanti vai šeit ir kāds, kam tas ir uzstādīts?

 

Nu ir pētītāji, gada bāze esot ap 5 000 ģimeņu. Vienkāršoti pieņemot, ka ir ap 500 000 mājsaimniecību (2 milj. iedzīvotāju, 4 cilvēki mājsaimniecībā), tas būtu 1%.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ja kāds apšauba TNS Latvija darbību, jo neviens nepazīst ģimeni,kur notiek kontole, tad man sanāca pārbūvēt SAT sistēmu majā, kurā kastīte pie televizora savulaik stāvējusi. Vadi uz telefona rozeti bija palikuši. Kapēc pētijums tai mājā beidzies, nemācēja pateikt arī saimnieks. Esot savākuši aparātus un viss. Vispār cilvēki,kuri no tehnikas nerubī. Prasīju, vai to kastīti nevarēja apčakerēt un sagrozīt rezultātus. Ne tas līmenis, ka ko tādu iedomātos. Kaut arī TNS pētījumiem daudzi netic, tomē tie visdrīzak ir objektīvi. Televīzija tak orientēta uz vidusmēra ģimeni, kuta maksimums prot televizora pulti spaidīt :sarkasms:

Zimbabwe, gan jau jums tiešam ar papīriem viss kartībām bet nu tās reklāmas zb.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Reklāmas ZB jau nu tiešām !

@zimbabve:

- man "pie kājas" vai tā ir pampersu, kiskas vai pašreklāma. Reklāma ir un paliek reklāma. Tā to arī uztver visi, kas skatās. Neviens skatītājs nedala relāma - pašreklāma. To skaita tikai TV darboņi un tad mēģina ar šito attaisnoties.

Ir vēl viena _ļoti_ slikta tendence - filmai jābeidzas pēc minūtes vai divām - un tieši tad obligāti palaiž reklāmu ! Forši vai ne? Nevar pagaidīt to minūti un tad reklamēties zaļi palikdami? Nē, jāsačakarē viss pasākums. Un tagad te nemēģini attaisnoties ar prcīzu laiku, kad reklāma jālaiž,

Tas pats bieži ir pēc filmas sākuma - piecas min pēc sākuma - reklāma tiek palaista.

Un vēl tās "uzlecošās" reklāmas, kad tikko pēc reklāmām atsāk filmu rādīt. Nu kakova hera vēl tās vajag ? Tikko taču bija jau !

Vēl viena lieta - filma tiek pārtraukta burtiski pusvārdā !!! Tas ir itin bieži novērots, nu vispār līmenis, nav ko teikt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

taa vai citaadi visi shie pasaakumi tiek dariiti speciaali, lai kaads varbuut kaut ko ierauga (negribot) no taas reklaamas.

taapat skaidrs, ka neveins taas reklaamas (1000 un vairaak reizes viens un tas pats) neskataas.

vismaz es noteikti nee. tas pats TNS tad lai "papeeta", cik ir taadi, kuri skataas reklaamas.

Labots - DreamMuca
Link to comment
Share on other sites

Var, var, izvēlas jau mājsaimniecības ne uz dullo, bet speciāli. Nu ķipa ja desmit pensionari skatās seriālu, tad pārejie arī to dara. Vai desmit bērni skatās multeni, tad citi arī to skatās. Varbūt nedaudz vienkaršoti, bet tā nu tas sanāk. Var jau te teikt,ka es neskatos ģimeņu sadziedašanos, vai seriālu Ugunsgrēks, bet jūs jau neesat mērķa auditorija lai pirktu pašu jaunāko zobubirstīti vai krutāko veļaspulveri. Vispār interesanti,kurš tās reklāmasskatas,ja var pārslēgt citu programu.?

Link to comment
Share on other sites

tikai biezhi vien sanaak taa,(vismaz pedeja laika, ka TV3, LNT(mtg grupas kanaali), biezhi sanak reklamas vienados laikos, tas gan neattiecas uz LTV1 un 7 kanalu, bet nu tur reali tapat nav ko skatities.. :D nu tas taa, vairaak par LV kanaliem konkreti,ja nav neviens cits kanals pieejams.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc es TV kastei parasti pievēršu uzmanību tikai tad, kad tai pieslēgtajā pleijerī esmu iestūmis disku...

Laikam jāiet uzpirkt tās ģimenes lai fantastiku skatās :sarkasms: nevienu Sci-Fi seriālu nerāda. Tie paranormālie murgi neskaitās...

Link to comment
Share on other sites

Zimbabwe - tā jau ir, ka reitingi ir Ugunskrēkam un tamlīdzīgam sviestam, bet nu krīt reitings nacionālajiem kanāliem, krīt. Un turpinās krist, jo televīzijas kanāli īsti negrib redzēt un "audzināt" viņu nākotnes auditoriju. Pensionāri (lai arī cik tas skarbi neizklausītos) nomirs un kas tad tos seriālus skatīsies? Tagadējie jaunieši/studenti? Paprasi cik daudziem vispār ir dekoders. Viss notiek internetā, bet problēma jau ir tāda, ka vispirms jābūt saturam. Kas man, reāli, izglītotam jaunietim, kas interesējas par aktuālajiem procesiem pasaulē - dažādās sfērās un seko līdzi tendencēm tiek piedāvāts Latvijas kanālos? No MTG laikam manai mērķauditorijai derētu TV6 vairāk, bet - tas ir maksas kanāls. Un jaunietis (kā es) nemaksās par subtitrētu 2 gadus vecus Family Guy sēriju, ja varu noskatīties to par brīvu dažas stundas jau pēc pārraides ASV. Vienīgais, kas situāciju var mainīt ir kvalitatīvs pašmāju contents, bet, ak vai - tas tiek ražots tikai galvenokārt mājsaimniecēm - Tautas balsis, Bez Tabu, vakariņas utt. Okei, skatīsimies kas notiks ar LNT, gaidu to diskusiju raidījumu, ko tur Zūzena solīja. Bet jautājums aktuāls paliek - kāds pašmāju saturs tiek ražots tieši man? Vienīgais, kas to dara ir LTV (lai arī tehniski pakaļā, saturiski joprojām labākais).

Link to comment
Share on other sites

Jā, tas ir interesants formāts (ProSieben arī rāda). LNT viņu rādīs vai TV3?

Link to comment
Share on other sites

Vai nav iespējams pa TV parādīt vienu no sc-fi klasikām. Tas ir: kaut ko no Star Trek, Bablyon 5 vai tml seriāliem? Varētu arī parādīt Space Race vai From the Earth To the Moon (sen atpakalj jau bija iekš LNT). X-Files vēlreiz varētu padrillēt. Kaut ko zinātniski izglītojošu (RenTV "sensacionālie brīnumi" nav šajā kategorijā). Tā lai tauta nenotrulinās bet reizēm padomā. Ja būs, tad apsolu pārkāpt esošo kārtību un sākšu atkal skatīties TV.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mafijs! Jā esmu atpalicis no dzīves, bet TV1000 ir pilsētu kabeļos un satelītā nevis virszemē. Es takā gribu vairāk uzsvaru uz LTV, TV3, TV6 un LNT. TV3+? Varbūt labāk tomēr LV nevis cittautu valodā šos parādīt.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Star Trek lieliski iederētos TV6, kurā gan Stargate, gan Eureka, gan citi Sci-Fi labumi ir rādīti. Bet, tas jau ir jautājums par broadcasting tiesībām - kam tās pieder un kuros kanālos tos var rādīt (TV1000 nav ētera kanāls). Es piemēram ļoti gribētu no LNT arhīva tos pašus vecos Savādi Gan redzēt. Nu es neticu, ka viņi nav atrodami. Kaut vai Kanālā2, kur jau griežās šis tas no LNT arhīviem. Tagad gan varētu būt problēmas ar Dūli, jo čalis politikā un bla bla, bet savādāk - es neredzu iemeslu, kāpēc lai nerādītu. Iepriekšējās desmitgades labākais humora raidījums. Deviņdesmitajos šis gods pienācās Imantai Babītei (ar tizli jēlo, bet vienlaicīgi rēcīgo humoru - diezgan smējos, kad LTV kaut kad pa vasaru dzina atkārtojumus).

Link to comment
Share on other sites

man ir vēl jautājums - kur LNT rauj tās atjaunotās vecās filmas (eku nesen Ezera Sonāti rādija, kā jauna) un kāpēc nekur citur to nav? :(

 

 

Bablyon 5

Ja Tev patīk Babylon 5 varam sarunāt ;)

Kā radniecīgs B5 psihopāts varu iedot oriģinālos DVD - visas 5 sezonas, visas filmas, angliski protamska :)

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

MārcisB, paldies, bet... Man sava specifika. Skatos krievu valodā online variantā (un "kvalitātē), man tā ērtāk. Babylon 5 pieminēju, jo tā ir sci-fi klasika (manā izpratnē). Šobrīd skatos Star Trek. Nākotnē ir ieplānots arī babylon 5.

Link to comment
Share on other sites

Jā, B5 joprojām ir viens no labākajiem Sci-Fi seriāliem, kuri jebkad uz uzņemti, neraugoties uz tā vecumu.

Star Trek ir ... nu dažādi. Man vislabāk patika Star Trek Enterprise.

Link to comment
Share on other sites

Mārci - LNT viņas dabū gan jau no Kino fonda (vai kā viņš tagad saucās), jo daudzas LV filmas ir atjaunotas. LTV pa šo vasaru vien parādīja kaudzi ar vecajām latviešu filmām to atjaunotajās versijās. Lūk TV3 gan dažas LV filmu kopijas liekas, ka ir kaut kādi DivX ripi no DC++ (ja salīdzina, piemēram to pašu ar LTV variantā rādīto).

Link to comment
Share on other sites

Pirms vairākiem gadiem tak bija tas skandāls, ka tiesības uz Rīgas kinostudijas filmām nonāca kautkādiem citiem, uff, tur dāņi arī laikam bija iesaistīti. Jāmeklē ziņu arhīvos, Tak vot, tie tiesību īpašnieki solījās viņas atjaunot.

Link to comment
Share on other sites

Citējot vecu padomju multeni: "man ir jūsu paciņa tikai es to jums neatdošu, jums dokumentu nav..."

Atjaunota filma ir, 1x pa TV parādīta ir. Nopirkt uz DVD utml to nevar.

Un kāds vēl brēks par pirātismu????

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc ir digitālā TV un PVR! :D Man šis tas no LTV vasarā rādītā ir ierakstīts, bet šobrīd diemžēl aizsūtīt nevarēšu.

post-67561-0-18833700-1348771647_thumb.png

post-67561-0-58199000-1348771654_thumb.png

post-67561-0-84010600-1348771664_thumb.png

post-67561-0-55355000-1348771674_thumb.png

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Taisnu gribēju rakstīt - ja jau atjaunoja - laio dod iespe'ju to nopikt privātā kolekcijā.

 

un vēl - kamēr autortiesības nebija pārdotas - katru nedēļu LTV1 rādīja kādu latviešu filmu.

pēc tam kā ar nazi nogrieza, tagad arī - tik pa kādam laikam pamet kā kaulu sunim - še pagrauziet un nesakiet,ka nerāda.

gan jau vainīgas tās pārdotās autortiesības.

Link to comment
Share on other sites

Es joprojām ceru uz Ilgais Ceļš Kāpās Kolekcionāru Izdevums uz BD diskiem :(

Ar aktieru autogrāfiem, utml ekstrām :(

Kāpēc Holivuda var bet mēs ne?

ICK minēts kā piemērs. Man ja godīgi visvairāk gribas Vella Kalpi Director's Cut ar "izģērbies māsa Veronika!" pilno scēnu :p

Link to comment
Share on other sites

Atjaunotās filmas nāk no Nacionālā Kinocentra.

 

Un varu pačukstēt, ka DVD ar atjaunotajām filmām arī pamazām būs ;) Dažas pavisam drīz.

 

Vienīgo restaurēto filmu, ko šogad ar vienu aci redzēju pa TV ciemos būdams - Limuzīnu Jāņu nakts krāsā, TV3 rādīja brāķīgi - džeki bija kaut ko salaiduši dēlī pie ingesta, un beigās filma aizgāja gaisā stipri par tumšu.

 

 

P.S. no tiem skrīnšotiem - Emīla nedarbi vēl nav restaurēta.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

@Krishius: are you sure, ka bija par tumšu? Pie ingesta neviens neķeras klāt pie videosignāla līmeņiem, ja ir kaut kas greizi, tad tiek paprasīts fails, kas atbilst specenei. Man pašam likas, ka filma ir bik par gaišu, bet tādu ceļu bija izvēlējušies dāņi, kas to kopēja no filmas failā. ( tā nebija restaurācija vai atjaunošana, kā mums to grib pārdot, bet gan one light transfērs no filmas failā)

Link to comment
Share on other sites

@ ieleja, zinu, esmu pamanījis, šovakar jau paprasīju, lai ziņu džeki pirmdien pastāsta, vai pie vainas ir slikts izejnieks vai kāda vietējā entuziasta roku leņķis.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, interesants viedoklis no cilvēka "no malas".

 

Filma tika gan diezgan pamatīgi restaurēta un nekāds one/best light telecine tas nav. Tā kā ir nācies pie šīs konkrētās filmas atjaunotās versijas pavadīt, nepārspīlējot, n-tās diennaktis, un turklāt salīdzināt ar oriģinālu, varu teikt, ka darbs ir izdarīts gana zolīdi. Ir dažas lažas, bet tās ir iesnas.

 

Tas, ko redzēju es, izskatījās pēc nepareizas RGB līmeņu interpretācijas ITU-R Rec. 709 vidē. Bet varbūt arī tas televizors, uz kura skatījos bija šķībi saregulēts, tiesa, reklāmas un citi kanāli šķita ok.

Pašā sākumā kinocentra meitenes bez konsultēšanās ar tehniskiem cilvēkiem TV3 ēteram bija iedevušas Blu-Ray ar šo filmu. Brēka tika sacelta, tādēļ ka Blu-Ray bija 24fps (filmas oriģinālais ātrums). Būtu dāņi uztaisījuši 25fps disku (kā tas pēc tam bija daļai pārējo restaurēto filmu), būtu to arī izmantojuši kā izejnieku ēteram.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

@krishius, es varu atrast un iekopēt NKC tendera darba uzdevumu, tur nav krāsu korekcija prasīta, vismaz ne tādā līmenī, lai kāds to darītu un to neviens tālajā zemē arī nedarīja, uzlika pirmo sakarīgo presetu un izvālēja ārā. Tāpēc arī ir daudzas vietas, kas ainas ietvaros neizskatās labi, ja kāds būtu veicis kaut nelielu korekciju, tad tas būtu pamanīts un novērsts.

 

he, nebija ilgi jāmeklē:

 

 

1)
Digital Intermediate

a)
Scanning
  • Scanning of film in 2K resolution with online dust and scratches concealment on motion picture film.
  • Recording of the 2K 10-bit log DPX files. Aspect ratio (1.66:1) 1828 x 1096 native format. Saving of the original 2K scan on LTO4 Ultrium Data Tape or HDD**.

 

b)
Grading
  • Color grading process with adding a preset LUT (one overall setting).

 

Tātad, a) punktā paredzēts ir, lai skaneris nedaudz nolasa nost putekļus, tā ir daudzmaz standarta funkcionalitāte katram kaut cik jaunam filmu skanerim, b) punktu pats sapratīsi, iekavās esošo tekstu neizcelšu boldā :)

Link to comment
Share on other sites

Konkrētā filma ir anamorfisks 1:2,39, tā kā tā prasība par 1:1,66 kaut kā dīvaini izskatās - tas točna ir Limuzīnam?

 

Drīkst zināt, kas tu esi un kur šo info rauj?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...