Jump to content

No 1.marta LTV7 vairs nebūs analogajā apraidē


Tornis
 Share

Recommended Posts

Jā,

1. DM-8000 var ielikt otro tjuneri,

bet

2. tā cena ir 899EUR ja nekļūdos.

1. tresho un ceturto, pirmie divi ir onboard DVB-S2

 

2. cena augsta gan,

bet es jau ieprieksh esmu raxtiijis ka es neatbalstu filasofiju ka dreambox ir instrumenc santiima taupiishanai,

dreambox ir papildus iespeejas, papildus konforts par papildus naudu

Link to comment
Share on other sites

eltons2121

Godīgi atzīšos...neesmu lasījis visus postus par šo tēmu...varbūt tur ir arī atbilde uz manu jautājumu.

Bet ja nav, tad lūk mans jautājums:

Man mājās ir 3 televizori (katrs savā istabā)- kā es varēšu skatīties to DVB televīziju....katram TV jāpērk atsevišķs tuneris, jeb var iztikt ar vienu????????

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, katram TV savs tuners (iebūvēts vai atsevišķs)! Ja vien neesi ar mieru uz visiem trim TV skatīties vienu un to pašu programmu...

Link to comment
Share on other sites

valdinjshh

pag tie 2 ls mēnesī vēl būs jāmaksā pēc tam visu laiku? es kā sporta fans bez ltv7 nevaru iedomāties tv skatīšanos, tā kā obligāti būs jāpēkr tas dekoderis, šaubos vai tik tiešām ltc kaut ko dos par velti, jo es jau vairākus gadus cenšos tikt pie viņu interneta ierīkošanas, bet šie tik atsaka un runā aplinkus... zb jau

 

Jā, katram TV savs tuners (iebūvēts vai atsevišķs)! Ja vien neesi ar mieru uz visiem trim TV skatīties vienu un to pašu programmu...

nu lieliski, man arī ir 2 televizori, satelīta dekoderis ir tikai vienam, uz otra nevar satelītu redzēt, tagad sanāk, ka parastos kanālus, lai redzētu digitālajā pārraidē un slēgātu, ko grib, vajadzēs 2 kastes- murgs :@

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Noteikti, ka Cesvaines 41.kanāls (kurā pašlaik raida LTV7, un ar visai palielu jaudu) tiks atdots digitālajai televīzijai - būs tur kaut kādi maksas kanāli noteikti. LNT jau turpinās raidīt 24. decimetru kanālā un LTV1 - 8.metru kanālā (ja atceros pareizi, ar analogo TV neesmu ņēmies jau gandrīz pusotru gadu). TV3 nāk no vārgā Madonas raidītāja 36.decimetru kanālā, cik ilgi tas strādās - neviens nezin, izņemot pašu TV3.

Anyway, es atbalstu pāreju uz digitālo-apraidi only. Šāda prakse valsts "otrajiem" kanāliem ir notikusi visur, gan Lielbritānijā, kur BBC Two tika "rubīts" laukā pirmais, gan arī citās valstīs. Nu nav tam LTV naudas, un labāk lai tie 300 tūkstoši tiek ieguldīti programmā, nevis izlietoti analogajai apraidei, kura paliek arvien nepopulārāka. Protams - maznodrošinātie, bet LTV7 nu nav pensionāru auditorijas kanāls. Olimpiāde vienīgi. Kultūras/Ziņas pārsvarā iet LTV1, kuru skatās lielākā daļa vecāku gada gājuma cilvēku.

Es tikai gribu zināt, vai arī Viasatā parādīsies Dual Audio iespēja, ja tāda būs pieejama DVB-T LTV 7.kanālam.

Link to comment
Share on other sites

Nu es ceru ka arī no Viasata ņemot LTV7 būs divi audio celiņi. Netaisos pirkt vēl vienu uztvērēju tikai priekš DVB-T, ja es varu nodarboties ar nelielu dravniecību un izmantot sat signālu(nākotnē ir doma ņemt DVB-S2 un DVB-T hibrīdu, ja vien vispār vēl dzīvošu LV icon_mrgreen.gif )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu tad labi vien ir! Man jau tagad līdz šim ne ar kādām antenām to LTV7 lāga neķēra - biežu vilnis "aizbēga", ceru, ka ar diģitālo tādu problēmu nebūs - ja nu vienīgi vispār var to diģitālo neuztvert :D

Link to comment
Share on other sites

valdinjshh

Noteikti, ka Cesvaines 41.kanāls (kurā pašlaik raida LTV7, un ar visai palielu jaudu) tiks atdots digitālajai televīzijai - būs tur kaut kādi maksas kanāli noteikti. LNT jau turpinās raidīt 24. decimetru kanālā un LTV1 - 8.metru kanālā (ja atceros pareizi, ar analogo TV neesmu ņēmies jau gandrīz pusotru gadu). TV3 nāk no vārgā Madonas raidītāja 36.decimetru kanālā, cik ilgi tas strādās - neviens nezin, izņemot pašu TV3.

Anyway, es atbalstu pāreju uz digitālo-apraidi only. Šāda prakse valsts "otrajiem" kanāliem ir notikusi visur, gan Lielbritānijā, kur BBC Two tika "rubīts" laukā pirmais, gan arī citās valstīs. Nu nav tam LTV naudas, un labāk lai tie 300 tūkstoši tiek ieguldīti programmā, nevis izlietoti analogajai apraidei, kura paliek arvien nepopulārāka. Protams - maznodrošinātie, bet LTV7 nu nav pensionāru auditorijas kanāls. Olimpiāde vienīgi. Kultūras/Ziņas pārsvarā iet LTV1, kuru skatās lielākā daļa vecāku gada gājuma cilvēku.

Es tikai gribu zināt, vai arī Viasatā parādīsies Dual Audio iespēja, ja tāda būs pieejama DVB-T LTV 7.kanālam.

visus kanālus līdz 2013. gadam atrubīs no analogās, tā kā tas skars arī pensionārus! Man te radās viens jautājums: vai tad jaunajos televizoros jau nav iebūvēti tie digitālās tv uztvērēji?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

valdinjshh arī tā kā vakar dzimis. Ir uztvērēji, bet ne visi strādā ar LTC signālu. Meklē tepat forumā ir n-tie topiki par šo tēmu un vismaz 1 topiks ar LTC saderīgajām ierīcēm.

Link to comment
Share on other sites

valdinjshh

vakar dzimis neesmu, vienkārši tēvs man teica, ka priekš kam pirkt to decoderi, varbūt labāk jaunu tv uzreiz? tāpēc jau arī prasīju, paldies, palasīšu forumu

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jautājums vienmēr ir naudā. Dekoderis maksā 39Ls, bet normāls TV ar mpeg4 maksā vismaz 10x vairāk. Turklāt neviens nesola, ka ar šo TV varēs LTC pārraidīto saturu redzēt un maksas pakām tāpat klāt jāpērk CI slotā bāžamais modulis.

Link to comment
Share on other sites

valdinjshh

ne par velti ir tāds teiciens- pastāvēs, kas pārvērtīsies, būs interesanti pasekot līdzi, kā tā digitalizēšana notiksies reāli, jo reāli nav īstais laiks, lai šādus pasākumums veiktu (krīze), taču, lai nelikvidētu to pašu ltv7, nekas cits neatliek kā pārriet uz digitālo apraidi, jo tā ietaupīsies 300 000 cik sapratu vismaz gada laikā

Link to comment
Share on other sites

Man tāds tīri praktisks jautājums. Ja es nopērku dekodera kasti, tad 1) vai to pieslēdz pie TV caur antenas ligzdu un 2) es turpinu skatīties visus LTV kanālus kā līdz šim, bēdu nepazīdams vai arī man būs jāčakarējas ar neērtu papildus pulti dekoderim, lai pārslēgtu kanālus?

Link to comment
Share on other sites

...vai arī man būs jāčakarējas ar neērtu papildus pulti dekoderim,...

"papildus" un "neērtu" buus gadiijumaa ja izveeleesies leetaa gala dekoderi

Link to comment
Share on other sites

lietoju LTC digitālo TV, viss būtu okey bet tas gan kretinē ka jālieto ir divas pultis, universālajā neko nevaru piemeklēt.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pašam gan vēl nav tas dekoders,bet minēšu,viņu pieslēdz caur scart vai RCA(saucamās tulpes)vadu,nevis sprauž antenas ligzdā.un tv jāpārslēdz video režīmā(tā pat kā sat,dvd vai vcr)

p.s.ja saku ko nepareizi,tad piedodiet,jo joprojām sēžu uz sat

Link to comment
Share on other sites

Zin', es labāk izvēlos digitālo TV ar visiem tās brīnumiem, bet toties bez analogās TV traucējumiem - svītrām, ēnām u.t.t.

 

 

Sadi gna nesaki :D Anologam tv, ok ir traucejimu, bet Tu paraidi redzesi, a digitalai, tikko kaut kadi traucejumi, ta bilde sastingst, un iedomajies tas notiek skatoties hokeju, kur teiksim musejie ir uzbrukuma un met pa vartiem, jauks bridis sanak. :D

 

Ok tas ta.

Protams, ka es pilniba par, tikai vel nespeju izveliesties sev digitalas tv paklapojumu sniedzeju...

Link to comment
Share on other sites

kretinē ka jālieto ir divas pultis, universālajā neko nevaru piemeklēt.

Ir tādas pultis (dārgas gan), kuras iemācās jebkuru IR komandu no oriģinālās pulti. Man ir tāda Logitec firmas, programmējās caur datoru un arī aizejot uz īpašu lapu no kurienes var ielādēt gatavos settingus no dažādām pultīm. Tiesa gan, man tā pults mētājās kaut kur jo vairāk patīk oriģinālā Drīmbox pults. Ja ir interese, tad varu sameklēt un par 1/2 cenu no labākās atrastās cenas iepārdot. Taj pultij ir iespēja piespiežot vienu pogu, kurai piešķirts nosaukums piemērām "Skatos TV", tā izpilda uzreiz vairākas komandas - ieslēdz TV, pārslēdz to uz attiecīgu kanālu, ja vajag tad ieslēdz SAT uztvērēju. Var kontrolēt kaut gaismas ieslēgšanu istabās un žalūziju atvēršanu-aizvēršanu.
Link to comment
Share on other sites

...

Tu tā arī neesi sapratis vienu lietu: DVB-T ir tehnoloģija un tikai.

Tehnoloģija nodrošina iespējas (uzskaitījums...) un signāla piegādi līdz televizoram.

Lattelecom savā lapā apraksta šīs tehnoloģijas iespējas.

 

Vai šīs iespējas tiek izmantotas vai nē - ir katra TV kanāla lieta. Subtitrēšana nav bezmaksas pasākums.

Valsts televīziju jau tā draud saīsināt - klapējot ciet LTV7, kādi tur subtitri?

Iespējams, ka steidzīgā pāriešana uz DVB-T ir vienīgā alternatīva kanāla slēgšanai.

Patreiz nav likuma, kas liktu obligāti, visiem Latvijas TV kanāliem subtitrēt savas pārraides.

NAV tāda likuma.

Ir tas saprotams?

 

Tāda likuma/nolikuma/whatever izstrāde ir NRTP un droši vien arī valodas inspekcijas (vai kā nu tur to iestādi sauc) ziņā.

 

Tikpat labi Tu varētu kasīties ka katram DVD nav 8 audio un 32 subtitru celiņi - tehnoloģija tak nodrošina.

 

 

Ta saprotu to visu. Un kasos es par to, ka visas šīs pārejas kampaņas laikā tautai daudz tiek pieminētas iegūstamās priekšrocības, un tas vienkārši nav godīgi tā darīt, ja patiesībā tās negrasās izmantot, vai grasās izmantot nezināmā nākotnē. Vēl jo vairāk, ja tas nemaz nav atkarīgs no tehnoloģijas ieviesēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ediots, kur Tu esi redzejis godīgu reklāmu :sarkasms: .Tak parastam latvijas pilsonim nafig nav vajadzīga digitalā TV. Pa tām pašām vietējām programām nav ko skatīties, bet DTV tak ievieš lai būtu vairāk programu. Tāds sīkum jau netiek pieminēts, ka tās jaunās programas būs retranslētas ārzemju programas, bet jaunu Latvijas programu nav un arī nebūs.Par visādiem subtitriem un citam fīčām Tu jau esi sapratis, ka tās nekad Latvijas programās neizmantos. Kvalitatīvaku bildi arī parast TV skatītājs neigūs, toties iegūs abonentmaksu, par kuru tagad visi klusē.

Link to comment
Share on other sites

Tik skeptiskam jau nevajadzētu būt. Kā tu vari apgalvot par lietām, kas līdz šim nekad nebija pieejamas. Tas ka ir maz ko skatīties, tiesa, bet tomēr, ja apskatītos vidējo lauku mājsaimnieci, tad ziemas vakaros viņa ir tīri priecīga redzēt arī to stulbo seriālu. Un vispār, LTV rāda arī ļoti labas un kvalitatīvas filmas. ja viņi aizvāks prom tulkojumu (sadalīs plūsmās) , par ko es nešaubos, jo tas tehniski ir izdarāms viens divi, tad arī LTV būs daudz baudāmāks, it īpaši brīvdienās, kad pārējie kanāli vienkārši rāda stulbas komēdijas vai vēl kādu drazu. Paskaties ko rāda LTV7 un pie kam svaigas sezonas:

http://www.ltv7.lv/lat/filmas/

http://www.ltv7.lv/lat/seriali/

 

 

Un nestāstiet man ka SAT var aizstāt parastā mājsaimniecībā. Blefts. Ne viņiem ir dreamboxi ar medu un vēl sazina kas. Un tas kas ir bezmaksas – ir valodā, ko diemžēl prasts letiņš nesaprot. Un tie bezmaksas krievu kanāli vispār ir draza, kas būtu jāaizliedz, jo nodarbojās ar propagandu. VIASA (vienīgais kas rāda kaut ko nacionālu) nekad nefokusēsies uz vietējiem kanāliem.

 

 

Runājot par vairāk kanāliem. Ticiet man - BŪS vairāk vietējo kanālu, cits jautājums vai par maksu vai bezmaksas, bet BUS. Tā nauda kas jāmaksā lai translētu analogajā apraidē ir KOSMOSS, nerunājot par to lai vispār dabūtu lincezi uz frekfenci. Tieši šie divi aspekti neļāva reģionālajām TV attīstīties. Un vispār, neļāva nekam attīstīties.

 

Noslēgumam – Virszemes TV pamatā nav domāta, lai padarītu Rīgas un lielpilsētu iedzīvotājus laimīgākus, bet gan tieši tiem, kuriem kabeļTV un arī SAT ir dzirdēts jauks stāts no pilsētas radiem.

 

Par pultīm.

 

Jā, tas reāli iebesīja mani līdz es nopirku LOGITECH HARMONY 555 http://www.m79.lv/LOGITECH-HARMONY-555-915-000092_37814.html

 

Dārgi, bet kopš man ir šī pults, visās parējās vienkārši noliku skapītī, izņēmu baterijās, lai neiztek. Neticēsiet, bet viņas vairs nav vajadzīgas….

Šī pults atrisina visu, un visu var iemācīt, arī Lattelecom kasti.

 

Tas kas man tajā visā sajūsmina, ka kā jau viens rakstīja, tu vari ieprogrammēt piemēram „Skatīt TV” – vienu pogu, kas izdara sekojoši:

 

1. Ieslēdz resīveri, uzliek attiecīgo kanālu

 

2. Ieslēdz Lattelekom kasti

 

3. Ieslēdz TV uz attiecīgo ieeju

 

Pēc tam saliec pulti, ka tad kad grozīsi skānu, skaņa regulēsies resīverī, kad spiedīsi subtitrus, viņš tos darīs LTK kastē, un kad spiedīsi bildes menu - to darīs TV. Vienkārši burvīgi.

 

Attiecīgi, skatīt DVD, viņš pats izslēgs nevajadzīgās kastes, un ieslēgs vajadzīgās uz attiecīgajiem kanāliem. Bet ejot gulēt, nospied pogu off, un tas izrubīs visu! Ar labu nakti J

 

 

Labots - MGa
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

izvilkums no Letas raksta, adresi jau tālu meklēt:

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" mediju pētījumu projektu direktors Mārtiņš Traubergs norāda, ka, pēc TV auditorijas pētījuma trešā ceturkšņa datiem, Latvijā ir vidēji 216 000 mājsaimniecību tikai ar virszemes analogo televīzijas pieslēgumu un bez iespējas redzēt Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālu, kuru pārslēgs uz translāciju tikai ciparu formātā no 1.marta.

 

"Iespējams, līdz 1.martam daļa šo mājsaimniecību būs nomainījušas televīzijas pieslēgumu uz digitālo virszemes, kabeļa vai satelīta pieslēgumu, taču maz ticams, ka tā būs lielākā daļa. Tāpēc paredzams, ka kanāla pārslēgšana tikai uz digitālo signālu noteikti ietekmēs kanāla reitingus," komentē Traubergs.

Bet LNT un TV3 droši vien nav žēl reitingus pazaudēt, viņi tak ir pirmajās vietās?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Viss jau skaisti, bet viņ grasās izrubīt analogo apraidi neko vietā nepiedāvājot. Paskatieties to apraides karti, cik vēl daudz to balto plankumu. Tā jau cilvēkiem laukos vienīgais uzziņas līdzeklis ir tv vietējie kanāli. Nu neķer ar parastajām antenēm, kas uztver analogo.

 

Ne tikai tas sūda uztvērējs jānopērk, bet arī cita antene jāiegādājas un arī tad nav rezultāts garantēts (pēc savas pieredzes testēju).

 

Rezultātā Viašrotam visi ceļi vaļā, jo vieta tukša nepaliks.

 

Pilsētniekiem jau pofig - variantu daudz.

 

Noslēgumam – Virszemes TV pamatā nav domāta, lai padarītu Rīgas un lielpilsētu iedzīvotājus laimīgākus, bet gan tieši tiem, kuriem kabeļTV un arī SAT ir dzirdēts jauks stāts no pilsētas radiem.

Link to comment
Share on other sites

ja laukos jau tagad redz tv3 un lnt, tad viņiem jau ir decimetru antena. līdz ar to arī antena visticamāk, ka nebūs jāaiztiek. nebūs pat jākāpj uz jumta lai to pārregulētu. jo raidīs no tā paša torņa gan jau. protams, dekoderis īr vajadzīgs.

jebkurā gadījumā ltc varinats ir dauudz nesāpīgāks par dzirdētām viasaxsa izdrībām un stingrajime noteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pāreja uz digitālo televīziju varētu notikt daudz ātrāk, nekā plānots

 

Publicēta: 20:31 16.11.2009.

 

Rīga, 16.nov., LETA. Analogās televīzijas apraides izslēgšana un pāreja uz digitālo televīziju Latvijā varētu notikt daudz ātrāk, nekā plānots iepriekš, aģentūrai LETA pēc šodien Satiksmes ministrijā (SM) notikušās diskusijas par aktuālajiem ar analogās televīzijas izslēgšanu saistītajiem jautājumiem pastāstīja satiksmes ministra Kaspara Gerharda (TB/LNNK) padomniece Inga Spriņķe.

 

"Šī bija pirmā sanākšana kopā pilnīgi visām procesā iesaistītajām pusēm, un katra puse izteica savus komentārus un vērtējumus, kā šī pāreja no analogās apraides uz ciparu formātu varētu notikt viņiem pieņemamākā veidā. Līdz nākamajai pirmdienai katra puse apdomās iespējamos scenārijus šai pārejai, jau nosaucot konkrētus termiņus," pastāstīja Spriņķe.

 

"Tas, kas viennozīmīgi ir skaidrs un ko ir izteikušas pilnīgi visas puses, ir gatavība daudz, daudz ātrāk veikt šo pāreju, nekā tas ir šobrīd plānots," sacīja ministra padomniece, skaidrojot, ka tajā ir ieinteresētas gan raidorganizācijas, gan VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), gan sakaru operators SIA "Lattelecom". Šāda ieinteresētība lielā mērā esot saistīta ar finansiālajiem apsvērumiem.

 

Precīza vienošanās par pilnīgu pāreju uz digitālo televīziju un analogās apraides atslēgšanu gan pagaidām vēl nav panākta, bet provizoriski tas varētu notikt nākamā gada pirmajā pusē, Rīgā - pat nākamā gada 1.martā, atklāja Spriņķe.

 

Šodien notikušās diskusijas iecerēts turpināt pēc nedēļas - 23.novembrī plkst.17.

 

Kā ziņots, šodien SM notikušo diskusiju mērķis bija rast risinājumu patlaban aktuālajiem ar analogās televīzijas izslēgšanu saistītajiem jautājumiem, kas ir nozīmīgi visiem iesaistītajiem tirgus dalībniekiem. Diskusijas šodien tika turpinātas SM, jo ministrs Gerhards bija izteicis vēlmi uzņemties lielāku atbildību gan saistībā ar Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) funkcijām, gan situāciju tirgū kopumā.

 

Pagājušajā nedēļā diskusijas tika aizsāktas LVRTC. Tajās bija aicināti piedalīties NRTP, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas, televīziju, "Lattelecom" un SM pārstāvji. Diskusijās tiek apspriests analogās televīzijas izslēgšanas datums, Elektronisko mediju likumprojekts, kā arī tiesiskie jautājumi, raidorganizācijām pārejot no analogās uz ciparu televīziju.

Link to comment
Share on other sites

kaa arii, shim visam pa virsu veel iet, iespeejamu abonentmaksas ievieshana par LV valsts kanaaliem...

vienkārši saredzeejushi iespeeju, kur veel vareetu nokaast sameeraa normaalu summu..

Link to comment
Share on other sites

Visi vares skatities un priecaties par glukainiem kanaliem!Biju SPICE lattelecoma veikala,uz tv bija palaists virszemes discovery kanals,kurs nemitigi raustijas. :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vai zini, tur jābrīnās kā vispār izdevās tirzdniecības centrā noķert virszemes TV. Tur tāds fons visapkārt ka pat mobilo dažreiz noslāpē.

 

Bet attiecībā uz analogās izslēgšanu - 1.marts tas ir par traku. Vai tik LTC nebaidās no "Latvijas pārpludināšanas ar lētiem dekoderiem" ko tik ilgi mums sola MārcisB?

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

papētot ebay un to valstu internetveikalus,kur dvb-t nāk ar mpeg4,jāsecina,ka baigā haļava nebūs,cita runa par mpeg2,bet,nu,mums nespīd...

Link to comment
Share on other sites

kamdeelj lai tie buutu leeti ja pieprasiijums buus gana laps nodroshinaac

uzliime "akcija/atlaide" tiek tikai tiem kraamiem liimeeta kurus nepeerk ..

Link to comment
Share on other sites

ta paskaties, kādām un cik lielām valstīm ir mpeg2 un kādām mpeg4, tad arī viss būs skaidrs par cenām un cenu perspektīvu. Nedomāju, ka kāda no tām tuvākajos padsmit gadus pāries uz kādu citu sistēmu, par mpeg4 nemaz nerunājot.

Link to comment
Share on other sites

Diena: Valsts tomēr nesola finansēt dekoderu iegādi trūcīgajiem

 

Pretēji iepriekš solītajam valsts, pārejot uz digitālo TV apraidi, nav gatava finansēt dekoderu iegādi trūcīgajiem iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka tūkstošiem skatītāju var palikt bez iemīļotajiem televīzijas raidījumiem. Pilnīga pāreja uz digitālo apraidi Latvijā var notikt jau no 2010. gada 1.marta, ja par to vienosies visas ieinteresētās puses.

Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) sola lēmumu pieņemt vēlākais nākamnedēļ.

 

Aprēķini liecina -- ja no valsts budžeta jāapmaksā dekoderi 100 tūkstošiem trūcīgo iedzīvotāju, izmaksas varētu sasniegt pat 12 miljonus latu, norādīja satiksmes ministra Kaspara Gerharda preses sekretāre Inga Spriņķe: "No ministrijas puses nekad nav solīts kompensēt izdevumus par dekoderiem, tie ir atsevišķu procesā iesaistīto pušu minējumi. Problēma ir tā, ka ES direktīvas liedz lobēt vienu apraides veidu, un tad nāktos atbalstīt iedzīvotāju vēlmi pāriet ne vien uz Lattelecom virszemes digitālo TV, bet arī uz kabeļtelevīzijām." NRTP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins pauda bažas, vai tiks izpildīti nosacījumi, kas neliegs iedzīvotājiem iespēju redzēt televīzijas raidījumus: "Princips ir vienkāršs -- lai nebūtu sliktāk kā bija. Izskatās, ka pieņemamākais risinājums ir Lattelecom piedāvātā dekoderu noma par 1,98 latiem mēnesī, un pēc diviem gadiem dekoderi pāriet klientu īpašumā. Tas nav labākais, bet no izmaksu viedokļa ir nesāpīgākais risinājums."

 

Tika solīts, ka LTV1 būs pēdējais kanāls, kas pāries uz digitālo formātu. Situācija ir mainījusies -- Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots apstiprināja, ka paralēli raidīt analogajā un digitālajā tīklā ir neizdevīgi, tāpēc arī LTV1 varētu pilnībā digitalizēt jau no 1.marta, kad analogo apraidi atslēgs LTV7.

Savukārt komerckanāli, kas plānoja analogās apraides pārtraukšanu no 1.janvāra, tagad vairās precizēt datumu. "Vispirms gribam tikt skaidrībā, kāpēc Latvijā atšķirībā no citām valstīm digitālā apraide ir dārgāka par analogo. Mums ir svarīgs NRTP skatījums, ko darīt, lai saglabātu oriģinālraidījumus, jo plānotie apraides nosacījumi spiedīs mūs kļūt par ārzemju filmu un seriālu kanāliem," norādīja koncerna MTG, kas Latvijā pārstāv kanālus TV3, TV6 un 3+, vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš.

 

"Visneizdevīgāk būtu, ja komerctelevīzijas no analogās apraides atteiktos, bet LTV1 turpinātu raidīt, jo izmaksas ir tikpat augstas.

Tad mums būtu jāprasa papildu finansējums no valsts vai arī ievērojami jāceļ maksa par apraidi LTV1, kurai tādu līdzekļu nav. Mūsu interese ir atslēgt visus kanālus no analogās apraides iespējami ātrāk,"

skaidroja LVTRC sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Līne. Kompānija Lattelecom paziņojusi, ka pasūtījusi papildu dekoderus un ir gatava pārejai uz digitālo formātu jau gada sākumā, mudinot atbildīgās institūcijas lēmumu pieņemt iespējami ātri. Jau šobrīd Lattelecom virszemes digitālā TV uztverama 70 km rādiusā ap Rīgu.

Link to comment
Share on other sites

Kaarteejo reizi viss kaartiigi apreekjinaats,lai pie vajadziibas kaads kaut bishkji uzvaariitos - 100 000 truuciigo un izteereetaa nauda 12 000 000 Ls. Rezultaataa dekoders maksaa 120 Ls!?

Labots - Rudiger
pēdējā posta citāts
Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka daudziem zem eglītes šogad būs digitālās televīzijas tunerīši... :D

Link to comment
Share on other sites

Maz jau ir tādu penšu, kas skatās no atnenas. Visā Rīgā un citās pilsētās un apdzīvotās teritorijās uzvaras laurus plūc kabeļoperatori.

Nu piedod, bet nu kur var runāt tādas muļķības. Es piemēram savukārt savā plašajā radu un paziņu lokā reto zinu, kurš skatās kabeļtelevīziju, pāsvarā visiem ir tv antenas un nav arī nekādi plazmas/lcd televizori, jo vienkārši pirms dažiem gadiem pirktais kalpo pietiekami labi un viņiem vienkārši nav televizors tā sakot goda vietā, lai pirktu kaut kādu pēdējā izlaiduma šaurstrīpas (lasi platekrāna) televizoru ar dekoderu vai arī maksātu abonomentu satelītam. Ir citas vajadzības, kur naudu būtu daudz lietderīgāk izgrūst. Mūsdienu jaunatne jā, piekrītu, bet par penšiem labāk paklusē, ja nezini. Varbūt kaut kādās blokmājās jā, kur jau no seniem laikiem ir kopēja antena un kabeļtelevīzija, bet noteikti ne ļoti daudzās privātmājās un kur nu vēl uz laukiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak nevajag nemaz pensionārus,praktiski lielākajai daļai pilsētas privātmājās nav un diez vai kādreiz būs pieejama kabeļtelevīzija.Nē, nu ir jau šur tur Lattelekoma kabeļa pieslegums, bet zemās bildes kvalitātes dēļ to nevar uzskatīt par nopietnu kabeļtelevīziju(lai man piedod Lattelekoms :sarkasms: ). Tad nu privātmaju un lauku iedzīvotaji ir potenciālie virszemes televīzijas skatītaji un ne tie nabagākie, jo dzīvo savā privātīpašumā.

Link to comment
Share on other sites

Tuvojas nobeigumam vismaz pirmā mux mpeg4 enkoderu kalibrēšana. Cerams, ka būs ievērojami uzlabojumi. Ak jā, faktiski visā Latvijā jau šobrīd tiek veikti raidītāju testi, pagaidām uz slodzes ekvivalentiem (nu, lielu rezistoru viļņvada formā ). Austrumu pusē jau vispār viss tiek slēgts kopā - raidītāji, salikšanas tilti, fīderi, antenas. Izskatās, ka zem eglītes likto settopboxi varēs jau jaungada naktī arī ielietot.

 

:moil:

Link to comment
Share on other sites

Apstiprinu, ka Lattelecom virszemes TV kvalitāte ir apmierinoša un nav sliktāka, kā tie paši kanāli ir raidīti no Siriusa. Nesen gan man izdevās savus senčus atturēt no Lattelecom dekodera iegādes, jo viņiem mājās (parastā deviņstāvene) ir kabeļtelevīzija. Bet cilvēkiem, kam nav pieejams kabelis un nav vēlme uzstādīt SAT antenu ar attiecīgu Viasat pieslēgumu, šī Lattelecom TV ir labs risinājums. Tuvākajā laikā laikam paņemšu sev to ekonomisko pieslēgumu (ne pašu dārgāko), 3,50 Ls mēnesī nav tā lielā nauda, aliņiem vairāk aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Paga paga, vēl jau nav _jaunie_, speciāli DVB-T mpeg4 domātie enkoderi ieslēgti, paaidām viss rullē pa vecam, kad saliks to visu, + jaunu galvas staciju, tad arī pārējie kanāli neraustīsies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...