Jump to content

par Xen® hypervisor


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Labvakar..

 

Situācija - serveris viens, vairākiem nav līdzekļu, jāsapačkā iekšā daudzkas, visu vienā katlā samest neļauj veselais saprāts, un kā teicis: Alan Cox

"If you have the ability to use chroot() you are root. If you are root you can walk happily out of any chroot by a thousand other means,"

kā arī šis tas no visa savā starpā kaujās...

 

nu labi, tātad sāku skatīties pēc virtualizācijas tehnoloģijām.

par guru sevi saukt nevaru, bet neteikšu arī ka nekā nejēdzu.

 

Painformēšu kā man veicās, patreiz vados pēc šiem resursiem patreiz:

Configuring Gentoo with Xen

Gentoo foruma pavediens

 

lielākā problēm laikam ir piesardzības ievērošana, jo nevaru atļauties pārāk lielu daytime offlin'u...

 

Kāpēc vispār te tagad postēju?

ieteikumi? pieredze? no kompetentiem foruma biedriem varētu man un gan jau kādreiz kādam citam interesentam noderēt...

Nav jau tā, ka nevar aizbraukt bišku offtopikā no xen vai mana patreizējā risinājuma apspriešanas...

Link to comment
Share on other sites

1. nevajag gentoo kā Dom0 mašīnu (būs pārāk sarežģīti pacelt priekš production)

2. Ja gribi tikai iebraukt tajā visā, tad gentoo būs ok.

3. Priekš xen production manuprāt der tikai RedHat vai tā klons Centos

4. RedHat ir paziņojuši, ka pēc pāris gadiem tie pāries uz KVM virtualizāciju, tomēr xen pāris gadus vēl suportēs.

5. Pašreiz jau par brīvu ir pieejams Xen Enterprise Server no Citrix, tā kā comunity xen ir labs, tomēr tur ir problēmas ar windows virtualizāciju (ir tikai GPL beta draiveri priekš win DomU mašīnām). Citrix Xen Enterprise sereverim instalācijā nāk klāt Windows proprietary draiveri.

Bez minētajiem draiveriem uz abām platformām windows smagi iebremzē (10mbps tīkls, lēni block-device (cietie diski utt.).

6. Tātad, ja paredzēts virtualizēt windows, tad derēs tikai Xen Enterprise server, vai savukārt 3.3 xen, kurš savukārt defaultā neiet uz RedHat vai CentOS (tur tiek bakportēts xen 3.1 ja nemaldos). Līdz ar to GPL windows draiveri defaultā (ar viņu xen kerneļiem) neiet uz RedHat vai CentOS.

7. Ja nav paredzēta windows virtualizācija, cenšamies neizmantot uz hostējošās mašīnas Xlogus un defaultos skriptus (ir bijušas problēmas ar memory leak), izmantojam paravirtualizāciju.

8. Xen Enterprise Citrix server administrēšanas komandas ir pilnīgi citādākas kā xen.org (iemācīsies vienu, nezināsi otru).

9. Windows iet tikai kā pilnīgi virtualizēts, linux uz linux var un ir vēlams laist paravirtualizētu.

 

Rezumē:

Ja gribam vienlaicīgi laist Windows un Linux, tad izvēlamies kā hostējošo mašīnu (Dom0):

- Citrix Xen enterprise server vai

- Xen >3,3 versiju uz jebkāda no linux distributīviem 64bit versiju,

 

Ja gribam laist uz linux citus linux distributīvus, tad kā hostējošo mašīnu izvēlamies;

Red Hat Enterprise server (64bit)

Vai CentOS (64bit)

 

P.S.

Uz parasta linux desktop kompja (Inter procis + 4GB RAM) mierīgi var laist 4 paravirtualizētus linux DomU bez performances problēmām. Komplektējot xen dzelzi jāņem vērā, ka RAM nekad nebūs par daudz.

Link to comment
Share on other sites

Pats produkcijā lietoju CentOS 5.2 64bit ar Xen 3.0.3.

Uz šīs mašīnas darbinu 3 paravirtualizetus CentOS 5.2 un vienu Win2000 Server.

 

Galvenā īpatnība comunity Xen versijai ir tas, ka tā ļoti dranķīgi strādā ar virtuālajam mašīnām, kas glabājas failos. To var viegli novērot, kad viena virtuālā mašīna formatē sev disku un visas pārējās sāk pamatīgi bremzēt (win2000 tīkla servisi pat kļūst nepieejami).

Lai no šīs lietas izvairītos, uzreiz ir jāplāno ieviest LVM partīcijas.

Ja tev LVM nepatīk, tad atsakies no community versijas un skaties uz Citrix XenServer pusi. Sakarā ar HyperV un VmWare konkurences spiedienu, tas nesen ir palicis "brīvs".

 

Community verisjai nebūs iespējams izdalīt USB portus virtuālajai mašīnai (cik esmu lasījis, tad Xen 3.3 to jau spēj vai drīz spēs).

 

Community Xen ir ļoti loģiskas komandas un principā visas lietas tu spēj veikt no konsoles. CentOs ir arī grafiskais vadības softiņš, kas sākumam noderēs, bet tam arī ir savas īpatnības pie kuram ir jāpierod.

 

Ir vēl nianse, kas jāņem vērā lietojot Xen - RedHat ir paziņojis, ka atsakās no Xen un 2014 gadā pilnībā pāries uz KVM. Paziņojumā ir teikts, ka pēc kāda laika tiks radīti arī Xen->KVM migrācijas tūļi, kas neradīs problēmas pārejai. Es uzskatu, ka tas būs liels trieciens Xen kustībai. Pagaidām KVM ir nelietojams un par to var nedomāt.

 

Pazīstu adminus, kas uz CentOS darbina bezmaksas VmWare serveri, bet, subjektīvu apsvērumu dēļ, tas man nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Vēl viena piezīme pie iepriekšējā komenta...

 

Izmantojot LVM partīcijas viegli backupot DomU mašīnas izmantojot LVM snapšotus (tas ir, var veikt virtuālo serveru backupu neslēdzot tos ārā)

Link to comment
Share on other sites

izmantoju produkcijā Xen 3.3 uz Gentoo dom0 ar 2.6.18 kodolu. domU's: 4 gentoo, 1 windows 2003

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Izmantojot LVM partīcijas viegli backupot DomU mašīnas izmantojot LVM snapšotus (tas ir, var veikt virtuālo serveru backupu neslēdzot tos ārā)

Lūk šo es īsti neizprotu. Kur ir tas knifs, ka es varu visu VM nobackupot un būt drošs, ka tas backups ir derīgs un varēšu to VM LVM partīciju atkal piemontēt? Piemēram, ja ir ļoti busy VM - MySQL ārdās pa InnoDB tabulām un es tajā laikā taisu to snapšotu, kur garantija, ka tajā backupā nebūs kādas aprautas transakcijas, vai vēl trakāk - vispār corrupted DB? Vai arī kāds process ārdās pa failsistēmu - dzēš/kopē/pārvieto lielus failus - kur garants, ka backupā nebūs nedakopēti faili?

 

Lasu par šiem snapshotiem un to vien varu izlasīt, kā slavē no panckām ārā, bet vai pie iepriekšminētā scenārijiem būs garantēts backups?

Link to comment
Share on other sites

Lūk šo es īsti neizprotu. Kur ir tas knifs, ka es varu visu VM nobackupot un būt drošs, ka tas backups ir derīgs un varēšu to VM LVM partīciju atkal piemontēt? Piemēram, ja ir ļoti busy VM - MySQL ārdās pa InnoDB tabulām un es tajā laikā taisu to snapšotu, kur garantija, ka tajā backupā nebūs kādas aprautas transakcijas, vai vēl trakāk - vispār corrupted DB? Vai arī kāds process ārdās pa failsistēmu - dzēš/kopē/pārvieto lielus failus - kur garants, ka backupā nebūs nedakopēti faili?

 

Lasu par šiem snapshotiem un to vien varu izlasīt, kā slavē no panckām ārā, bet vai pie iepriekšminētā scenārijiem būs garantēts backups?

 

noflushot tabulas ar read lockiem vajag jebkuraa gadiijumaa, tad uztaisiit snapshot un unlockot, snapshots veidojas momentaali. Bet arī tad pie restore innodb saaks recovery procesu, jo tabulas bija atvērtas snapshot laikaa.

 

Par fs, tas ir apmēram tas pats, kas hard reset, tāpēc jau jāizmanto žurnalētās FS.

Labots - fr3akX
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Sveiki,

 

Tad, kad patreizējo serveri pacēlu, nebija pat doma virtualizācijas virzienā, vajadzība uzradās ~gadu vēlāk. Tākā visvairāk pa Gentoo biju nodzīvojies, tad to arī uzliku uz servera.. (tā kautkā vēsturiski man sanāca no universitātes laikiem: logo smuks, nosaukums ne vainas, comunity labs, un arī skaitījās 'cuttingedge' un kruts distro :))

 

Nu jā - tādēļ arī tas Gentoo kā dom0, jo es esošo instalāciju priekš tā pārbūvēju..

 

paredzēts hostēt apakšā ir 3-5 Linux domU PV metodē...

patreiz ir 4GB, bet MALAB ir normālas cenas tākā pieliks klāt ja vajadzēs..

priekš domU's ir brīva vieta, uz trīs diskiem priekš piektā raida masīviem..

-- varbūt kāds hints no biedriem, par no administrēšanas pareizāku setupu ar pieminēto LVM (es nekur to nēesmu izmantojies vēl).. tatad nav man paredzēts fail based partīcijas taisīt priekš domU's

 

vajadzība pēc Xlogiem laikam ar nekāda nav, ne uz dom0 ne domU, par to nesatraucos..

ja sāktu no 0 tā ar varētu būt, ka tagad izvēlētos CentOS

lai gan ja sāktu no 0 gan jau ari Gentoo pacelt nebūtu tik traki

 

Citrix kopumā iespaidīgs pasākums un produkti, great job, daudz kas interesants viņiem tur ir.

Par xenserver.. kautkā interesanti tur tie system requirements.. 2 atsevišķi x86 datori, viens priekš xenhost vien ar win priekš xencenter ar kuru to xenserver administrē, nezinu.. es tur kautkā sabijos, iespējams paskatīšos kā tas darbojas..

 

patreizējā stadija pasākumam:

(gentoo portage maintaineri pēdējā laikā nenormāli guļ)

 

Xen-3.4.0, xen-tools-3.4.0 mazliet bija problēmas ar dažiem pačiem no vecākiem ebuildiem

kernel 2.6.29

 

Strādājošs dom0 ar palaistu xend

~ # xen-detect
Running in PV context on Xen v3.4.

Un instantly blocked state palaižot domU domēnu - ir aizdomas, ka esmu pārāk samocījis domU kerneli..

derētu kādi padomi domU kerneļa konfigam..

 

padošu ziņu kā veicās arī tālāk..

 

 

turpinot iepriekšējo postu..

nekas izrādās nebija blocked state

vajadzēja domU konfigam pielikt rindiņu

extra = 'xencons=tty'

sastutēšu domU tīklu, un tajau paeksperimentēšu vēl, kas un kā notiekās, vai nelien ārā kādi bugi, nav kādi performaces zudumi utml..

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

kachijs

Lietoju Citrix XenServer 5 Enterprise. Tā kā man high availability un visādi sīkumi nav vajadzīgi es iztieku ar šo bezmaksas versiju tīri labi.

 

Manā pārvaldībā ir 3 fiziskie serveri ar 16 virtuālajām mašīnām. Tiek lietots sākot ar Windows Server 2000 līdz Windows Server 2008, Linux: OpenSUSE, Oracle Unbreakable Linux un pagaidām problēmas nav bijušas.

 

Vienīgais kas man tā nepatīk:

 

Esmu izveidojis no šīm trijām mašīnām vienu Pool kur kā māsters ir viens serveris. Ja teiksim tas master serveris tiek izslēgts ārā (vai teiksim tīkls vinjam pazūd) tad XenCenter pārējie divi serveri, kas bija arī šajā poolā vairs nav redzami, jo masters aizgājis neceļos :( , bet tā jau tas viss smuki. var ISO lietot kopējus, XenCenter Web arī var redzēt visas mašīnas.

Link to comment
Share on other sites

To ImissimI,

Ja ir iespēja, tad ieteiktu sākt no CentOS. Protams daudzi brēks, ka softu daudzums ir neliels, RPM nav tas labākais risinājums, utt, bet serverim galvenā lieta ir spēja strādāt.

Debian man ir mīļākais distro, bet produkcijā rokas darbina CentOS :-D .

CentOS pēc savas būtības ir vienota sistēma, kur visas pakas ir notestētas (jāsaka paldies Fedora kustībai un pašam RedHat) un tās pārliecinoši sadzīvo kopā.

Ja tev nav pieredze darbā ar Community Xen vai LVM, tad CentOS ir grafiskie tūļi, kas īslaicīgi "apgaismos ceļu" uz nākotni. Protams, šis ieteikums ir labs tikai iesākumam, jo ar laiku vajadzēs rakt dziļāk un pētīt kā tā sistēma patiesībā strādā.

Galvenais, ka sākuma periodā spēsi uzbūvēt vairāk/mazāk dzīvot spējīgu sistēmu.

Gentoo un Debian uz servera ir labi risinajumi, bet to priekšrocības parādās tajos gadījumos, kad tu 100% zini, ko tu vēlies panākt gala rezultātā (jābūt plašai zināšanu bāzei).

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

sanāk, ka jāsaka labrīt!

 

es kaučkad pagājšnedēļ sakonfigurēju tīklu priekš domU's

eth0 > dom0 (only)

eth1 > >domU's

tātad uz pirmo izveidoto domU tīkls sudi tudi strādā var pieslēgties ar ssh utml..

 

tagad sapačkāšu bāzes instalāciju, lai var izmantot priekš pārējiem domU, un tajau tik pieinstalēšu softus vajadzīgos kas zem kā vajadzīgs.. un patreizējām vajadzībām domāju, ka būs ok..

 

tad, kad paliks par īsu patreizējais variants un vajadzēs kautko labāku/gudrāku/krutāku un operatīvi, visticamāk aicināšu kādu palīgā, iespējams ka kādu no Jums :) nav labi, ka es čakarējos ar to ko kāds cits var izdarīt daudz ātrāk un labāk..

 

padošu ziņu, kā veicās tālāk..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ImissimI

Strādā tas pasākums man jau kādu laiku, bez īpašām problēmām.

Laikam jāpiepērk būs HDD vēl klāt un RAM.

Link to comment
Share on other sites

man gan labāk patika xen uz suses servera 10.2

 

katrā ziņā paravirtuālās linux mašīnas griežās uz nebēdu.

par win nemāku teikt, jo tās visas griežas uz ms virtuālā servera.

principā kādas 8 līdz 10 mašīnas var mierīgi griezt uz katra fiziskā dzelža.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...