Jump to content

Mazjaudas lodāmuri/lodēšanas stacijas - kā izvēlēties?


midix
 Share

Recommended Posts

Леший

Garo gan. Ja izmanto ne-RoHS lodalvu, tad labāk izmantot kaut kādu atsūcēju.

Kūsnis, kaut arī ir kaitīgs, organismā nepaliek, savukārt, svins paliek, un paiet ļoti ilgs laiks, kamēr iziet.

Dēļ kūšņa izgarojumiem var tikai noķert halucinācijas un reibumā troļot forumā (d_l piemērs).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • midix

    6

  • analgins

    9

  • itanium

    9

  • nnoname

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pirms vairākiem gadiem obligātajā veselība pārbaudē Stradiņos uztaisīja analīdzi, lai noteiktu svina daudzumu ganismā, taču par laimi un izbrīnu viss bija normas robežās. Ar lodāmuru bija nostrādāti daudzi gadi. Gan ar ventilāciju, gan bez. Par lietoto kušņu kaitīgumu grūti spriest. Pēc apraksta it kā nav, taču lielas pārliecības nav.

Droši vien cocacolu dzert regulāri ir kaitīgāk. Agrāk ar osteoporozi slimoja galvenokārt vecas tantiņas. Tagad jau tādas problēmas ir sastopamas pusaudziem.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Neliels papildinājums vakardienas viedoklim par manu Fixpoint lodstaciju. Pēc trim stundām darba ar smd detaļām no "neesmu sajūsmā" manas sajūtas ir mainījušās uz "sūkā jo brangi". Uzliku svaigu smalko uzgali un tas negrib alvoties. Vispār. Tīri, netīri - alvas stieple klāt nelīp un savācas bumbiņā. Pēc laika tā bumbiņa kaut kā aizķeras pie uzgaļa. Tad, ja gribi lodēt, tad uzkrauj to puslitru alvas uz lodēšanas lauciņa un sāc galvu dauzīt pret sienu.

 

Izskatās, ka būs jālūko kaut ko jaunu. Weller, Antex, Xyntronic, Hakko....

 

P.S. Semicomā Yihua ir kaut kādi rebran...zīmoloti Hakko, kas agrāk skaitījās Weller klons. To pat varētu paņemt. Daudz viegli sastopamu rezerves daļu.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Baigais Janka

Tāāks, atkal es... Beidzot esu ticis galā ar lietām iksdienišķajām (pāreja uz jaunu prožektu, sīkā piedzimšana, u.c. nervus graujošas lietas), tad nu līdz stacijas iegādei esmu ticis. Nu, ja...

 

Par bāzi, tātad, ņemu lemona.lv, Instrumenti->lodāmuri http://lemona.lv/index.php?page=itemlist&b_id=18

Skatamies cenu ~60 Ls. Weller WHS-40 pa 57.53 Ls.

Grābt pašu Weller, jebšu pāris pozīcjas +/- ap viņu, kas ņemamāks?

Link to comment
Share on other sites

Šitam Weller'am nav displeja. Ja tas neuztrauc, tad ņem Weller'i! Ar displeju šis pats (WHS40D) maksā +/-20 Ls vairāk.

EDIT: Displejs = gaumes jautājums :)

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šitam Weller'am nav displeja.

Nafig tas displejs vispār vajadzīgs? Tikai lai vairāk naudiņas no pircēja paņemtu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uzliku svaigu smalko uzgali un tas negrib alvoties. Vispār. Tīri, netīri - alvas stieple klāt nelīp un savācas bumbiņā.
 

Izklausās pēc pārāk augstas temperatūras - man tā bija ar vienu prastu lodāmuru, kam uzgalis bija padaudz nodilis. Atskrūvēju un pavilku ārā, lai vairāk dzesējas un nokrīt temp -> uzreiz viss alvojas un ķeras klāt, tikpat kā jauns lodāmurs :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Paceļot veco tematu gribās uzzināt vai te ir kāds ERSA lodstaciju īpašnieks ?

Ir vērts pirkt ERSA Lötstation i-CON Pico 80 W ?
Iepatikās ka maz vietas uz galda aizņem un 80W. Vienkārši ir nepieciešamība pēc lielas jaudas, jo esošā Antex xs25 25W nepietiek :( lodāmurs vienkārši pielīp kad lodēju vadus pie "detaļas", kas uz liela radiatora pielīmēta.

Labots - nbinc
Link to comment
Share on other sites

ERSA jau izskatās nopietni. Nedomāju, ka te kāds īpaši tālāk par Hakko kloniem ir ticis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es stacijas vietā paņēmu Goot PX-201

Hmmm, kaut kādi padārgi priekš Ķīnas regulējama lodāmura, ir līdzīgi arī līdz 20 USD, kaut vai šis http://www.ebay.com/itm/220V-Heat-Gun-Welding-Adjustable-Electric-Temperature-Soldering-Iron-Tool-60W-/221277032975?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338523920f

 

Tik man kaut kādi maz uzticības tādiem priekš ikdienas darba. Ja pirkt ķīnieti tad pašu lētāko un kad nosvilst paņemt vēl vienu.

 

Te vēl būs jāpadomā.... moš ka palikšu pie tā paša Antex xs25, kuru jau gadus 3 laikam lietoju un "smagiem darbiem" paķeršu kādu pavisam lētu ķīnieti uz 60W pa 3-4 USD.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mazāku štruntu salodēšanai ienācās par "frei" šāds aparāts no velleman lab1 -  3 in 1. Ja būtu jāpērk -- kosmoss - 120 EUR var pats nopirkt lētāku multimetru un barošanas bloku :D Cik palodēju, temp. tur ok , skatīsies kā būs ilgtermiņā, bet cerams , ka bieži nenāksies jamo izmantot.

 

post-57155-0-95586100-1396596439_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jā, jau otro reizi ceļu mironi, jo jautājums par tēmu.

 

Ko biedri saka par: http://www.levelpro.lv/lodesanas_stacija_-_lodamurs_levelpro_s70_1_368P.html

?

Mani piesaistīja:

  • Temperatūras regulācija, par ko tjipo atbild ne-potenciometrs, bet mistisks mikrokompjūters
  • Temperatūras indikators
  • 900M-T uzgaļi - plašs piedāvājums, viegli dabūnami
  • Un, protams, cena

Varbūt ir kas labāks par +- to pašu cenu?

 

Gribu izmēģināt savu veiklību SMD lodēšanā, izmantojot Bevel veida uzgali.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Vienam citam budžetniekam Yihua 936, kas HobbyKingā par 16$ iet, neesot ne vainas.

Salīdzinājums ar oriģinālu:

 

Pie mums diemžēl par tādu ciparu nedabūt.

 

Atļaušos pieminēt, ka naudu ar to neplānoju pelnīt un ikdienā lietot arī nē. Iespējams pāris reizes mēnesī.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu... es reizes četras mēnesī joprojām iztieku ar argusa 3 latu 30W sūdu, kaut gan staciju gribētos, bet tik lētu noteikti ne.

Link to comment
Share on other sites

Diezgan droši, ka tur nav mikrokompjūtera. Līdz ar to apraksta vērtība ir nulle.

 

Video saka, ka gluži labs, kaut arī lēni uzsilst (kas ir sliktuma pazīme!)

 

Arī mikrokontroliera tur nav.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Man kā iesācējam varētu noderēt temperatūras regulācija, temperatūras indikators un maināmie uzgaļi, kurus nebūtu problēma ne atrast, ne nomainīt. Pati stacija kā tāda man īsti nav nepieciešama - tikai vietu aizņems.

 

Lemonā ir šāds lētucis, bet es nekur neatradu par maināmiem uzgaļiem - kāds veids.

 

Temperatūras atbilstību +- varētu pārbaudīt ar kādu lēto multimetru, kam ir temp dačiks. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Lemonas lētucis lai iemācītos lodēt un saprastu, kas vajadzīgs un kas nē, būs pilnīgi adekvāts. Gali viņam ir visprimitīvākie 4mm diametrā.

Link to comment
Share on other sites

Tie 4mm ir pats gals?
Es variāk domāju par maināmajiem galiem - kāds veids ir tam galam, lai varētu nomainīt uz citu.

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Nevis mikrokompjūters, bet mikrokontrolleris (MCU).

 

Man ir Yihua stacija ar fēnu un IR sildītāju, šitāds pats lodāmurs klāt. Priekš SMD it kā ir normāli, temperatūra ar PID regulāciju strādā labi. Vienīgi lodējot ko nedaudz lielāku, kaut vai SMD ar kontauktlaukumu uz GND slāņa, gals nespēj novadīt siltumu pietakami. Sildītājs diezgan jaudīgs (45W), temperatūra nekrīt, bet uzgaļa gals paliek auksts, tad ņemu masīvāku aparātu ar 48W, cita lieta. Neesmu gan provējis citus uzgaļus vēl.

Labots - SkeletonFE
Link to comment
Share on other sites

Visprastākās serdes ar 4mm diametru, nekādas extra konfigurāciju izvēles tu viņam neatradīsi, vai nu konusu ~1.5mm vai resnāku chisel, ja vajag ko smalkāku būs pašam ar vīlīti jāpastrādā.

Link to comment
Share on other sites

Nu, re, a man tieši gribas paprovēt to bevel galu.

 

 

Nevis mikrokompjūters, bet mikrokontrolleris (MCU).

Es tik citēju doto prodokta aprakstu ;)

Tad tu saki, ka varētu arī nebūt ne vainas tai stacijai?

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu 30W lodāmurs derēs tikai parādu piedziņai, no plates ar tādu neko neizlodēsi. Var skatīties uz kādu lētāku staciju ar regulatoru lidz 60W. Ar fēniem, tur atkal ir cits cirks un jautrība.

Link to comment
Share on other sites

Saputroju terminus, biju domājis konusu (chisel) un chisel bevel.

 

 

 

Nu 30W lodāmurs derēs tikai parādu piedziņai, no plates ar tādu neko neizlodēsi.

 

Nevajag stāstīt muļķības.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un pie tik maza lodēšanas apjoma ir pilnīgi vienalga kādi ir maināmie uzgaļi. Tāpat tos nenodeldēsi

Link to comment
Share on other sites

lai to uzgali izmantotu, ir jaabuut zinaamam skillam

Tā jau sapratu, bet skills jau ne no kā neuzrodas, jāpraktizējas.

Man kak raz ir pāris TQFP-32 komponentes, kam to varētu paprovēt. Vai arī nav jēgas?

 

Pagaidām lodējamo sarakstā ir pāris SOT23-5, TQFP-32 un SMD rezistori, kondensatori, diodes, 8 MHz kristāli u.t.t.

Vēl ir HC-05 BT modulis, kam iesākumā vajadzētu vadiņus pielodēt, pēcāk jau uz plates.

 

Neko lielu/rupju neesmu plānojis lodēt - varbūt kādreiz kādu austiņu vadu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies - man zināšanu šajā visā nulle, tāpēc pieredzējušu biedru viedoklis ļoti noder.

Temperatūras regulētāju vajag/nevajag? Cik lasīju, tad daži kā uz 370 grādiem uzliek, tā vairs nekad nemaina.

Ja nē, tad varētu skatīties uz kādu prastu fiksētas temperatūras lodāmuru, kam var mainīt uzgaļus. Lētāk jau būs.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Pacelšu vēlreiz mironi.

 

Gribās nopirkt lodēšanas staciju. Šad tad vajag kādu sīkumu laptopam pielodēt, kādu elementu dabūt ārā no RoHS standartiem atbilstošas plates. kādu smd elementu pielodēt/nomainīt. Protams būtu forši, ja tupa 2 vadus var salodēt. Ikdienas naudas pelnīšanas rīks tas nebūs.

 

Esmu noskatījis 

http://www.semicom.lv/Lod%C4%81muri_piederumi/Lod%C4%93%C5%A1anas_stacijas/Levelpro_990D_combined_hot_air_rework_station_with_build_in_fume_extractor_LEVELPRO990D__1973697_707.html

vai 

http://www.semicom.lv/Lod%C4%81muri_piederumi/Lod%C4%93%C5%A1anas_stacijas/Levelpro_990B_combined_hot_air_rework_station_with_build_in_fume_extractor_LEVELPRO990B__1929727_707.html

Vai tomēr draza?

 

D_L runāja par hakko klonu, bet kuru? Kur labāk pirkt?

Link to comment
Share on other sites

Ja nevajag reflow, tad labāk gan nemest naudu zemē un paņemt lētāku amatiera staciju -

 

Šad tad vajag

http://argus.lv/shop/productinfo/A020054

 

Paķēru sev pirms pieciem gadiem šādu mājās, kad kaut kas reizi mēnesī hobijam jālodē. Par 5€ gluži nav, bet vismaz šim ^ var temperatūru normāli iestatīt (diezgan precīzi tur, starp citu, izmērīju ar termoprobi visā darba diapozonā). Piepērc vēl par 5€ gabalā bišku normālāku smalko uzgali, un būs prīmā.


 
Plusi, salīdzinot ar ķirzakas ieteikto jebkuru par piecīti - tievāks, mīkstāks un lunkanāks vads, normāls zemējums galam, augšminētā temperatūras uzstādīšana lai strādātu ar jūtīgākiem komponentiem. Noteikti arī nokalpos stipri ilgāk.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

 

 

lodaamurs par 5 eiro. 
 

 

Man tāds ir, 30w. šodien nojājos lai 6 kāju nodegušu releju no ups plates dabūtu ārā, bezsvina alvu neņem, beigās apnika čakarēties tomēr gribu labāku instrumentu!

Link to comment
Share on other sites

J Rein, līdzīga stacija bija, pēc pus gada nosprāga, kaut lodēju reti! 

 

Budžets ap 130 eur, jautājums kas ir labākais, ko pa šo ciparu var dabūt, gribētos ar fēnu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Imantas man ar sakaarojaas taadu pashu. Buus jaaiekjer!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...