Jump to content

CNC metāla virpa


Artixxx
 Share

Recommended Posts

Artixxx
Starp citu. Artixxx-kādu softu izmanto virpas vadībai?

 

Mach3. Ar dos programmām nedraudzējos, jo kad vēl mācījos par programmētāju bija ļoti pieriebies Turbo Pascal.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jetijs

    5

  • All-marss

    3

  • Artixxx

    38

  • GuntisK

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

GuntisK

Man gan DOS programmas labāk patīk- pat nezinu kāpēc. :lol: Laikam tāpēc, ka uz mana pirmā kompja EC-1840 bija DOS. Ehh-nostaļģija.

Ir jau kādas detaļas izvirpotas? Gribu redzēt ko TB-4 spēj.

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Esmu Madonā. It kā visam vajadzētu strādāt,pagaidām viss ir izjauktsbet. Mēģināšu vismaz sakraut vienā kaudzē un tad var būt arī kāda bilde sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Artixxx
(labots)
Man gan DOS programmas labāk patīk- pat nezinu kāpēc. :lol: Laikam tāpēc, ka uz mana pirmā kompja EC-1840 bija DOS. Ehh-nostaļģija.

Ir jau kādas detaļas izvirpotas? Gribu redzēt ko TB-4 spēj.

Vēl neesmu pasūtījis flexible savienojumus. Grieznis arī prasās labāks. Dažas daļas vēl jānokrāso.

 

Ja sagriezīšu pa pusēm printera vadu (savādāk nevaru ievilkt kastē), vai izdosies salodēt? Neesmu redzējis kādi iekšā vadiņi un cik viņu tur ir.

Labots - Artixxx
Link to comment
Share on other sites

GuntisK

Izdosies. Tie vadi labi lodējas. Pats arī graizīju tos vadus. ;)

Vītnes arīdomā iegriezt ar virpu? Tad vēl noderētu 1 impulsa enkoders uz špindeļa.

Link to comment
Share on other sites

Artixxx
Izdosies. Tie vadi labi lodējas. Pats arī graizīju tos vadus. ;)

Vītnes arīdomā iegriezt ar virpu? Tad vēl noderētu 1 impulsa enkoders uz špindeļa.

 

Sākumā tikai virpošana. Vēlāk ja virpa sevi labi parādīs, tad arī varbūt pielāgošu vītnes griešanai. Varbūt arī automatizēšu (vēl nezinu kā, jo tur pamaz vietas) griežņu maiņu, lai nav jāgroza ar rokām. Nu bet visu pēc kārtas.

 

Esmu Madonā. It kā visam vajadzētu strādāt,pagaidām viss ir izjauktsbet. Mēģināšu vismaz sakraut vienā kaudzē un tad var būt arī kāda bilde sanāks.

Nu, bet ko domā par manu piedāvājumu (aerogrāfa komplekts)

Link to comment
Share on other sites

Artixxx
Izdosies. Tie vadi labi lodējas. Pats arī graizīju tos vadus. ;)

Vītnes arīdomā iegriezt ar virpu? Tad vēl noderētu 1 impulsa enkoders uz špindeļa.

GuntimK:Varētu vairāk inf saviem vārdiem par enkoderi.

Link to comment
Share on other sites

GuntisK

Enkoders šajā gadījumā ir domāts lai sinhronizētu padeves motoru kustību, iegriežot vītni. Noteikti esi redzējis tai pat Youtubē, kad cnc iegriežot vītni čik-čik pagriež, atbrauc atpakaļ, pagaida un atkal ieiet iegrieztajā vītnē.

Virpas patronai veicot vienu pilnu apgriezienu, shēmas izejā tiek izdots viens impulss. Šādu enkoderu var uzbūvēt pats.Vienkāršākajā gadījumā uz vārpstas ir uzstādīts fotopārtraucējs- plāksnīte, kas aizsedz spraugu starp fototranzistoru un gaismas diodi. Shēma pagalam vienkārša- tie paši fototranzistors un gaismas diode, opamps un pāris rezistori, kondensatori. Tas viss tiek savienots ar datoru, kas tad arī saņem šo impulsu un veic sinhronizāciju. Tūlīt to visu sazīmēšu lai būtu skaidrāks. :)

Melnais disks ir uzstādīts uz vārpstas, un sarkanais (fototranis + IR gaismas diode) uz mazas platītes nostiprināts turpat uz ātrumkārbas. Lai gan tas nav vienīgais iespējamais realizācijas veids, ceru, ka ideja skaidra.

post-80872-1244235978_thumb.jpg

Labots - GuntisK
Link to comment
Share on other sites

Artixxx
(labots)
Enkoders šajā gadījumā ir domāts lai sinhronizētu padeves motoru kustību, iegriežot vītni. Noteikti esi redzējis tai pat Youtubē, kad cnc iegriežot vītni čik-čik pagriež, atbrauc atpakaļ, pagaida un atkal ieiet iegrieztajā vītnē.

Virpas patronai veicot vienu pilnu apgriezienu, shēmas izejā tiek izdots viens impulss. Šādu enkoderu var uzbūvēt pats.Vienkāršākajā gadījumā uz vārpstas ir uzstādīts fotopārtraucējs- plāksnīte, kas aizsedz spraugu starp fototranzistoru un gaismas diodi. Shēma pagalam vienkārša- tie paši fototranzistors un gaismas diode, opamps un pāris rezistori, kondensatori. Tas viss tiek savienots ar datoru, kas tad arī saņem šo impulsu un veic sinhronizāciju. Tūlīt to visu sazīmēšu lai būtu skaidrāks. :)

Melnais disks ir uzstādīts uz vārpstas, un sarkanais (fototranis + IR gaismas diode) uz mazas platītes nostiprināts turpat uz ātrumkārbas. Lai gan tas nav vienīgais iespējamais realizācijas veids, ceru, ka ideja skaidra.

 

post-75165-1244237310_thumb.jpg

Tehniski ļoti viegli uzstādāma jau gatavā ierīce.

Labots - Artixxx
Link to comment
Share on other sites

GuntisK
post-75165-1244237310_thumb.jpg

Tehniski ļoti viegli uzstādāma jau gatavā ierīce.

 

Yup-tieši tā. :) Printeros var uziet šo detaļu. Ja ko sadomāsi dod ziņu-ir šī labuma papilnam (varu izgatavot arī visu elektroniku, lai nav kkur no ārzemēm jāsūta).

Link to comment
Share on other sites

Artixxx
Yup-tieši tā. :) Printeros var uziet šo detaļu. Ja ko sadomāsi dod ziņu-ir šī labuma papilnam (varu izgatavot arī visu elektroniku, lai nav kkur no ārzemēm jāsūta).

Moš ir zināms interneta resurss kur ir shēmas?

Vienu shēmu atradu , varbūt ir kāda cita zināma?

Dažas detaļas jau atradu-Printerī

post-75165-1244390087_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

GuntisK

Shēma uz kuru devi linku ir laba- pēc labākas nav vajadzības. Savu darbu dara. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Man nepieciešams uzzināt, kādas krāsas vads ir katram nr. uz printera vada.

Ir ideja, pēc kāda atslēgvārda meklēt Googlē?

 

post-75165-1245274189_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vai tu esi pārliecināts, ka šāds standarts pastāv ?! :?

Manuprāt tu to vari ērti ar testeri iztestēt un miers.

Link to comment
Share on other sites

Jete burkānciemā

nez, ar tiem vadiem uzmanīgi. Savai vecajai cnc mašīnai izmantoju parastu printera kabeli un viss bija bumbās, bet kā nopirku jaunu kabeli priekš jaunās iekārtas, tā brīnos ka nekas neiet un visi pini turbocnc porgrammā nekam neatbilst. Izrādās, ka tam kabelim daži vadi otrā galā iznāca laukā pa pavisam citiem piniem. Nācās pārlodēt.

Link to comment
Share on other sites

ēēē, vajadzēja vēl kādu 50 mpix bildi iemočīt, būtu vēl pārliecinošāk ...

Doma jau tāda bija, bet nesanāca. :velns:

 

nez, ar tiem vadiem uzmanīgi. Savai vecajai cnc mašīnai izmantoju parastu printera kabeli un viss bija bumbās, bet kā nopirku jaunu kabeli priekš jaunās iekārtas, tā brīnos ka nekas neiet un visi pini turbocnc porgrammā nekam neatbilst. Izrādās, ka tam kabelim daži vadi otrā galā iznāca laukā pa pavisam citiem piniem. Nācās pārlodēt.

 

Paldies, ņemšu vērā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Konstatators

Iedos kāds šitam, smirdīgajam spamotājam postu kačātājam banu???

Link to comment
Share on other sites

Pagaidi! Gan jau korplis pārdos kaut ko "dikti labu"! :pooh_go:

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Jā,par 40Ls, tā ir laba cena. Visu mūžu pa bišķim sanāk šo to uzvirpot, nekad CNC nav vajadzējis. Kamēr es tur programēšu, sen jau vajadzīgo detaļu esmu izdrāzis. CNC vajag sērijražosšanā,kad vajad daudz vienādas detaļas savirpot un lai darba kvalitāti neietekmē pohaina virpotāja trīcosas rokas. Nezinu, bet es konkrēto virpu nepārtaisītu. Nu nav tā augstas klases aparāts, drīzak jau skolas vajadzībām mācību procesam. Tagad tak pa dzelžu cenu var daudz augstākas klases darbagaldu nopirkt, kuru tiešam ir vērts pilnveidot.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...