Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Cilvēce nenoliedzami turpina pārsteigt, radot arvien sarežģītāku tehniku. Šoreiz zinātniekiem izdevies radīt robotu, kurš spēs glābt cilvēku dzīvības, nelaimes gadījumā izsaucot palīdzības dienastu 911 (domājams, ka to ir iespējams nokonfigurēt tā, lai tas zvanītu uz 112). Robotam ir dots vārds uBOT-5.


Robotam ir divi riteņi, un tas ir spējīgs pacelt vieglus priekšmetus, kā arī izsaukt palīdzības dienestu gadījumā, ja kāda persona nekustīgi guļ uz grīdas. To robots nosaka ar speciāliem sensoriem, kas ir novietoti blakus tā ekrānam. Vēl jāpiemin ka mākslīgā intelekta iemiesojums māk rīkoties ar stetoskopu.

“Pirmo reizi roboti ir pietiekami droši un lēti, lai darītu noderīgu darbu dzīvojamajā vidē,” žurnālistiem stāstīja Masačūsetas Universitātes datorzinātnieks Rods Grūpens. Viņš piedalījās šī robota izstrādē, kurai par pamatu bija krīze ASV medicīniskās aprūpes sistēmā.


Grūpens informēja, ka viena šāda robota izveide izmaksā aptuveni 65 000 ASV dolāru, tomēr viņš apgalvoja, ka masveidā šādu robotu ražošana izmaksātu vairs tikai pāris tūkstošus dolāru, kamēr cilvēks, kurš uz pusslodzi strādā par aprūpētāju nedēļā ASV nopelna vairāk kā pusotru tūkstoti dolāru.

Tāpat robots atgādinās savam saimniekam, ka tam ir jāiedzer zāles, kā arī spēs nedaudz uzkopt māju un iepirkties. Tāpat uBOT-5 ļaus īpašniekam sazināties ar ārstu lietojot internetu.

Izsaki savu viedokli