Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Grupa Stenfordas zinātnieku ir apvienojuši spēkus un izstrādājuši pasaulē pirmo datoru, kas izveidots no oglekļa nanocaurulītēm. Šāds notikumu pavērsiens ļauj nākotnē cerēt uz jaunas paaudzes elektroierīcēm, kas būs ātrākas, vieglākas un efektīvākas.

Jau zināms, ka oglekļa nanocaurulīšu potenciālā izmantošana ir visai dažāda – sākot no kosmiskajiem liftiem, beidzot ar ietilpīgāku bateriju radīšanai, taču tagad ar tām tiek aizstāti dažādi silīcija komponenti.

Projekta runasvīrs apgalvoja, ka nav šaubu par šī atklājuma spēju piesaistīt pasaules uzmanību. Ir veikti vairāki šādu ierīču testi un rezultāti ir pozitīvi. Silīcija aizstāšana iekārtās ar oglekļa nanocaurulītēm ļautu ietaupīt enerģiju, vienlaikus samazinot nepieciešamos resursus un palielinot ātrumu. Ja tehnoloģija tiks attīstīta, tad jau nākamajā dekādē varam sagaidīt jaunus un jaudīgākus procesorus.

Tiesa gan, līdz nākamās paaudzes datoriem ir jānobriest ne tikai lielražotājiem un patērētājiem, bet arī tehnoloģiju izstrādātājiem un veidotājiem. Taču ir skaidrs kā izveidot jaunākās paaudzes datoru.

Carbon-nanotube-computer-lead-537x358

Saistītās tēmas: datoriogleklis

Izsaki savu viedokli