Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saprotams, ka ātri rakstīt, nepieļaujot kļūdas, ir grūti, vel problemātiskāk ir to darīt uz skārienjutīgā ekrāna. Tiesa gan, zinātnieki apgalvo, ka ir izstrādājuši sistēmu, kas ļauj rakstīt par trešdaļu ātrāk.

Maksa Planka Institūta darbiniekiem sadarbojoties ar Montanas universitāti un St. Andrews universitāti ir izstrādāts Kalq tastatūras tips planšetdatoriem, kas aprīkoti ar skārienjutīgiem ekrāniem. Nosaukums radies līdzīgi kā QWERTY tastatūrai- saliekot kopā pirmos (pēdējos) burtus. Tāpat zinātnieki aprēķinājuši, kā šāds burtu izvietojums ļauj rakstīt par 34 procentiem ātrāk.

Burti ir izvietotu, lai samazinātu attālumu starp īkšķi un jebkuru no taustiņiem. Rezultātā viens no pirkstiem jau var tikt virzīts uz nepieciešamo taustiņu, kamēr otrs tikai pieskaras vajadzīgajai daļai.

Testos atklājās, ka minūtes laikā ir iespējams uzrakstīt 37 vārdus, taču kļūdas tiek pieļautas 5 procentos gadījumu. Turklāt, šāda veida tastatūra aizņem mazāk vietas no skārienjutīgā ekrāna un ir nepieciešams īsāks laiks, lai pie tās pierastu (aptuveni 8 stundas 20 stundu vietā).

typist-small

Saistītās tēmas: tastatūrasZinātne

Izsaki savu viedokli