Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Katram no mums noteikti ir gadījusies situācija, kad mēs nevaram atvērt kādu interneta vietni. Šādos gadījumos mēs parasti pieņemam, ka mūsu interneta pieslēgumam ir problēmas, vai arī attiecīgās vietnes uzturētājiem ir gadījusies kāda tehniska ķibele. Tikai pavisam nesen pētnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka ne vienmēr viss ir tik vienkārši. Internets ir veidots tā, lai lietotājs varētu atvērt jebkuru interneta vietni, ja pastāv vismaz viens strādājošs „ceļš” starp lietotāja datoru un galapunktu. Tomēr realitātē pastāv iespēja, ka dažas interneta vietnes nav pieejamas tikai daļai lietotāju, kamēr citi pat nepamanītu nekādas problēmas. Šo fenomenu, kad lietotāja pārraidītie dati tiek pazaudēti par spīti tam, ka eksistēja strādājošs savienojums starp abiem punktiem internetā, sauc par interneta „melnajiem caurumiem”. Par šāda fenomena eksistenci jau sen tika spekulēts, tomēr līdz šim tam nebija nekādu pierādījumu.

Vašingtonas universitātes pētnieki melno caurumu pētīšanai ir izveidojuši sistēmu, kuru nodēvējuši par „Hubble”. Šī sistēma izmanto apmēram 100 datorus, kuri atrodas 40 pasaules valstīs. Šo datoru uzdevums ir kopīgiem spēkiem pārmeklēt internetu, cenšoties atrast kādu tā daļu, kas ir pieejama tikai daļai lietotāju. Jāpiebilst, ka šādi tiek pārbaudīti aptuveni 90% no interneta. Sistēma ir nodēvēta par „Hubble”, jo līdzīgi kā NASA veidotais visuma teleskops, kuram arī dots šāds pats nosaukums, arī šī sistēma pēta ko milzīgu un grūti tieši aplūkojamu.

Sākotnēji varētu domāt, ka interneta melnie caurumi ir sīkums, tomēr Vašingtonas universitātes pētījumi parāda, ka 3 nedēļu ilgā laika posmā teju 7% interneta lietotāju izjūt šo melno caurumu radītās neērtības.

„Hubble” atrastos melnos caurumus var aplūkot šajā kartē, kura atjaunojas reizi 15 minūtēs.

Izsaki savu viedokli