Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Fakts, ka plastmasas izstrādājumi sadalās ļoti ilgā laika posmā, padara šo izstrādājumu par videi ļoti nedraudzīgu. Tagad gan zinātnieki atraduši veidu, kā plastmasas izstrādājumus pārvērst par vienu no vērtīgākajiem materiāliem.

Augstas temperatūras krāsnīs plastmasas izstrādājums tiek iztvaicēts, tad daļiņas nonāk alumīnija membrānas nanoporās un veido garas oglekļa polimēra virknes.

Rezultātā videi nedraudzīgie plastmasas izstrādājumi tiek pārvērsti ļoti vērtīgā materiālā. Turklāt tehnoloģija var lepoties ar zemām izmaksām. Izstrādes laikā netiek izmantoti nedz šķīdinātāji, nedz citas, dabai kaitīgas vielas.

Tiesa gan, dotajā brīdī izstrādātāji dienā spēj saražot vien pāris gramus minētā materiāla, taču, attīstot tehnoloģiju, pastāv iespēja padarīt šo metodi rūpnieciski izdevīgu.

Oglekļa nanocaurulītes, kaut arī izmēros ļoti nelielas (to diametrs sasniedz 0,01 procentu no cilvēka mata diametra), ir uzskatāmas par vienu no izturīgākajiem materiāliem kāds jebkad atklāts. Rezultātā tām ir plašs pielietojums dažādās nozarēs, turklāt šis būtu materiāls būtu lieliski piemērots kosmiskā lifta būvniecībā.

carbon-nanotube

Saistītās tēmas: oglekliszinātnieki

Izsaki savu viedokli