Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Katru reizi, kad speram soli, kāju ceļa locītavā saliecam un iztaisnojam, zinātniekiem izdevies atklāt, ka enerģija, kas tiek patērēta šādai kustībai, netiek pilnīgi efektīvi izmantota. Līdz ar to radies potenciāls ierīcei, kas ar minēto kustību palīdzību spētu ģenerēt elektroenerģiju, pie šāda gadžeta darbojas 3 zinātnieki no Lielbritānijas.

Pagaidām vēl ierīce ir prototipa stadijā un testēta uz kustību simulatora, šobrīd iespējams ģenerēt jaudu, ekvivalentu diviem milivatiem, taču ierīces autori norāda, ka sistēma būs ātri attīstāma, nodrošinot līdz pat 30 milivatiem, kas ir pietiekami, lai darbinātu GPS izsekošanas sistēmu, tāpat arī šāds produkts būtu noderīgs medicīnā, piemēram tiem cilvēkiem, kuriem jālieto kardiostimulators.

Kā jau redzams attēlā, tad prototips savos izmēros ir diezgan liels, taču izgudrojuma autors, Dr. Mišels Pozī no Kranfīldas universitātes ir uzsācis darbu, lai tehnoloģiju pārveidotu kompaktāku, kā arī uzsāktu masveida ražošanu. Šobrīd paredzams, ka komerciālais modelis varētu būt pieejams par ļoti patīkamu cenu – aptuveni 15 ASV dolāriem.

Saistītās tēmas: Zinātne

Izsaki savu viedokli