Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Freko rallija supersprinta otrajā posmā, kas sestdien notika sporta kompleksā Mūsa, uzvaru guva Jānis Cielēns (2WD Open klase), Edgars Avens (4WD), Valts Zvaigzne (4WD Open), Kristaps Feldmanis (4WD+, ātrākais absolūti un U18 ieskaitē), Guntis Lielkājis (FWD 1600), Modris Žentiņš (FWD 1600+), Aigars Tīdmanis (RWD) un Egils Olekts (VAZ Historic Open). Komandām labākā – www. 707.lv.

2WD Open klasē Jānis Cielēns uzvarēja pirmajos divos braucienos no trim, ar ko pietika panākumam Mūsas posmā. Atgādinām, ka rezultātus supersprinta posmā veido divu labāko braucienu punktu summa sacīkstē, kurā jāveic trīs braucieni. Valters Liepiņš divos braucienos bija otrais, turklāt, kad Cielēns trešā brauciena uzvaru atstāja citiem, tieši Liepiņš sagrāba šo panākumu, gūstot otro vietu. Raivis Poišs sarežģītā cīņā pēdējā braucienā izrāva trešo vietu. Viņam bija vienāds punktu skaits ar Salvi Rambolu un Jāni Beriņu. Klases kopvērtējumā pēc uzvarētiem diviem posmiem līderis ir Cielēns.

4WD klasē pēc pirmā brauciena līderis bija Ints Dimiņš, tomēr vēlāk uzvaru izrāva Edgars Avens. Abiem rezultātā vienāds punktu skaits, bet papildnosacījumi un Dimiņa nestartēšana pēdējā braucienā uzvaru aizveda Avena virzienā. Trešais – Artis Upītis. Visiem trim pa vienai uzvarai braucienos. Arī seriāla kopvērtējumā klases līderi ir šie braucēji, turklāt ļoti saspringtā situācijā: Upītim 25 punkti, Avenam un Dimiņam – pa 24.

4WD Open klasē visus braucienus uzvarēja rallija speciālists Valts Zvaigzne, aiz sevis atstājot Kārli Goldmani un Valteru Liepiņu, kurš pilnpiedziņas klasē labi jutās arī ar savu priekšpiedziņas Renault Clio. Tiesa, klasē bija tikai četri dalībnieki, kas statistiski atviegloja iespējas nokļūt uz pjedestāla. Interesanti, ka tas neizdevās rallija braucējam Aleksandram Grīvam. Klases kopvērtējuma vadībā šobrīd Zvaigzne un Oto Patmalnieks – katram pa vienam startam un pa vienai uzvarai.

4WD+ klasē tradicionāli bija visātrākā un tās uzvarētājs Kristaps Feldmanis ir neoficiālā absolūtā vērtējuma uzvarētājs. Interesanti, ka Kristaps šajā klasē pirmo braucienu izlaida, taču bija ātrākais atlikušajos braucienos. Uzvarējis pirmajā startā, otro vietu nodrošināja Agris Brediks, bet Zigurdam Kalniņam trešā vieta. Seriāla kopvērtējuma vadībā Ar divām uzvarām pirmais Feldmanis, otrais – Kalniņš.

Tikai trīs dalībnieki FWD 1600 klasē. Secība  – Guntis Lielkājis tomēr apturēja Kristapa Feldmaņa centienus uzvarēt arī šajā cīņā. Trešais – Andris Aleksejevs. Kopvērtējuma līderis – Feldmanis.

Sīvā cīņā FWD 1600+ klasē uzvaru guva Modris Žentiņš. Uz panākumu pretendēja pat pieci sportisti. otro vietu sasniedza Sandis Laukšteins, bet trešais – Guntis Lielkājis. Laukšteins saglabā seriāla līderpozīciju, lai gan Žentiņš ir tikai divu punktu attālumā.

RWD klasē dubultuzvara padevās brāļiem Aigaram un Gundaram Tīdmaņiem. Aigars uzvarēja pirmos divus braucienus, bet Gundaram tika trešā starta uzvara. Trešais sacīkstē – Andris Vovers, kuru tik bieži konkurentiem neizdodas atstāt bez panākuma. Kopvērtējumā šis pats trijnieks: Vovers, Aigars un Gundars Tīdmaņi.

Arī VAZ Historic Open klasē viss bija skaidrs jau pēc diviem braucieniem – tos uzvarēja Egils Olekts. Posmā otrajā vietā Ingus Kalniņš Kalenieks, bet trešais – Roberts Loķis. Seriāla kopvērtējumā pēc diviem posmiem Kalniņš Kalenieks līderpozīcijā, lai arī abos posmos bijis otrajā vietā.

U18 ieskaitē pirmais Kristaps Feldmanis, kurš aiz sevis atstāja Tomu Lielkāji un Oto Patmalnieku. Komandām labākā – www. 707.lv vienība, kuras sastāvā startē Aigars Bajārs, Edgars Avens, Zigurds Kalniņš, Andris Vovers un Sandis Laukšteins.

Supersprinta otrais posms vairāk atklāja iespējamos sezonas favorītus. Tomēr cīņas vēl garas un par kopvērtējuma uzvaru drošs nevar būt neviens no dalībniekiem. Trešais posms norisināsies 7. jūlijā Jelgavā.

Saistītās tēmas: autosports

Izsaki savu viedokli