Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Attīstot uzņēmuma darbību, kas jau izveidojis lielāko datu apmaiņas platformu Latvijā, Failiem.lv paplašinājis savu produktu portfeli, radot jaunu pakalpojumu – fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tagad darbu autoriem iespējams veidot savus elektroniskos katalogus jeb e-veikalus failu tirdzniecībai, pašiem nosakot sava darba pārdošanas cenu un darba izmantošanas nosacījumus.

Jānis Viklis, Failiem.lv veidotājs un vadītājs:

“Izpētot darbu autoru vajadzības un izmantoto praksi digitālo failu tirdzniecībai, kā arī  attīstot Failiem.lv darbību Latvijā un ārzemēs, esam radījuši jaunu iespēju – autoriem izveidot savu fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tā ir platforma drošai un patstāvīgai savu failu veikalu izmitināšanai, to darbības nodrošināšanai un pārvaldībai. Mūsu jaunais produkts radīts kā alternatīva darbu autoriem masu failu pirkšanas risinājumiem jeb stock vietnēm. Tagad autori paši ir noteicēji par saviem darbiem – nosakot gan darba pārdošanas cenu, gan darba tālākās izmantošanas licences nosacījumus. Tādējādi esam radījuši iespēju fotogrāfiem, mūziķiem un citiem autoriem veidot elektroniskos katalogus ar saviem darbiem un, izmantojot platformu Failiem.lv, pilnībā pārvaldīt savu veikalu. Drīzumā, tiks ieviesta iespēja integrēt failu veikalus savās majāslapās. Autori var glabāt un pārdot failus neierobežotā apjomā un formātos digitāli, konkrētus tirdzniecības nosacījumus var iepazīt šeit https://failiem.lv/sell-files.”

Fotogrāfs Imants Urtāns, pirmais izveidojis failu tirdzniecības katalogu Failiem.lv platformā : “Lieliska iniciatīva Latvijas fotogrāfiem un citiem māksliniekiem. Failu veikals var kļūt par labu palīgu fotogrāfiem attēlu realizēšanai, jo tam ir ērta lietošana un viegla pārvaldība.”

Atzīmējamas risinājuma iespējas: savā failu veikalā var pārdot gan foto, video, audio, dokumentus vai cita veida failus. Faila cenu nosaka pats failu īpašnieks – minimālā cena ir 1 eiro, maksimālā nav ierobežota. Failus var pārdot, gan publicējot savā failu katalogā, gan arī privāti aizsūtot saiti uz failu galeriju – līdzīgi, kā to var darīt ikdienā Failiem.lv pakalpojumā, pārsūtot vienkārši failus. Lietotāja saskarne un galeriju apskate ir draudzīga mobilajām iekārtām un meklētājservisiem. Failu veikalu katalogu saskarne ir pieejama angļu, krievu, vācu, somu un latviešu valodā.

Kopējās investīcijas failu veikalu projektā līdz šim bijušas 100 000 tūkstošus eiro apmērā un ļāvušas ieviest failu tirdzniecības platformu Failiem.lv / Files.fm un veikt arī citus būtiskus uzlabojumus ērtākai lietošanai un ātrākai darbībai – jaunu dizainu, funkcionāli uzlabotu failu galerijas skatu un attēlu priekšskatījuma iespējas. Tagad Failiem.lv iespējams iegādāties apdrukātus produktus ar sviem vai failu veikalos pirktiem attēliem. Jaunā Failiem.lv versija nu ir ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Izsaki savu viedokli