Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saskaņā ar informāciju no PandaLabs laboratorijas, kibernoziedznieki izmanto Twitter tīklu ļaunprātīgu kodu izplatīšanai izmantojot svētku ziņojumus. Izmantojot Black Hat SEO līdzīgus paņēmienus tiek izmantota svētku tematikas pieaugošā popularitāte ļaunprātīgo kodu kampaņas pozicionēšanai. Tuvojoties svētku periodam lietotāju pievilināšanai hakeri izmanto tādus populārus tematus kā “Advent calendar”, “Hanukkah” un pat “Grinch”.

Ir izplatīti tūkstošiem tvītu ar svētku tematikai veltītām frāzēm tādām kā “Nobody cares about Hanukkah” vai “Shocking video of the Grinch”, kopā ar īsu saiti uz ļaunprātīgu vietni internetā.

Lietotāji caur šādu saiti nonāk mājas lapā, kura inficē datoru izmantojot drošības caurumu (CVE-2010-2883)- PDF failos, un mēģina apmānīt lietotāju, liekot tam lejupielādēt kodeku, kas patiesībā ir lejupielādes Trojas zirgs, kurš savukārt datorā lejupielādē citas ļaunprātīgās programmas.

Papildus Ziemassvētkiem veltītajiem tematiem kibernoziedznieki savu veidojumu izplatīšanai izmanto arī citus karstos tematus ieskaitot Sundance festivālu, pret AIDS vērstās kampaņas, Carling Cup un tvītus par aktieri Morganu Frīmenu.

Saskaņā ar Lui Korrona (Luis Corrons PandaLabs tehniskā direktora, teikto “Sociālo tīklu, kā ļaunprātīgo kodu izplatīšanas sistēmas, popularitāte hakeru vidū pieaug. Facebook un Tvīteris regulāri tiek ekspluatēti ar ļaunprātīgajiem kodiem, dodot tiem piekļuvi aizvien pieaugošajam lietotāju skaitam un sniedzot tiem viltus drošības sajūtu šajos medijos publicētajai informācijai. Šī iemesla dēļ ir liels kliku, un līdz ar to arī infekciju skaits.”

Rūpējieties par sava datora drošību šajos Ziemassvētkos

Sakarā ar pieaugošajiem infekciju riskiem Ziemassvētku periodā, PandaLabs piedāvā lietotājiem vairākus praktiskus padomus drošai sociālo tīklu izmantošanai:

1) Neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm no neuzticamiem avotiem. Tas attiecināms uz  ziņojumiem, kas saņemti Tvīterī, kādā citā sociālajā vietnē vai pat ar e-pastu.

2) Uzklikšķinot uz saites pārbaudiet mērķa lapu. Ja neatpazīstat to, izslēdziet pārlūkprogrammu.

3) Pat ja nesaskatāt mērķa lapā neko dīvainu, bet jums tiek prasīts kaut ko lejupielādēt, neapstipriniet pieprasījumu.

4) Ja esat lejupielādējuši vai uzstādījuši datorā izpildes failu un dators sāk dot ziņojumus vai dīvaini uzvesties, iespējams, ka datorā ir ļaunprātīga programma. Šādā gadījumā pārbaudiet datoru ar bezmaksas tiešsaistes skeneri, piemēram ActiveScan, kurš ir pieejams: www.activescan.com

5) Kā vissvarīgāko noteikumu, pārliecinieties, ka jūsu dators ir labi aizsargāts un tas nav atklāts riskam inficēties ar jebkāda veida ļaunprātīgu kodu. Jūs varat pasargāt sevi ar jaunāko bezmaksas Panda Cloud Antivirus risinājumu (www.cloudantivirus.com).

Saistītās tēmas: Drošībapanda labs

Izsaki savu viedokli