Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

CSDD atgādina, ka no svētdienas, 2013.gada 1.decembra, transportlīdzekļi obligāti aprīkojami ar ziemas riepām. Taču ievērojot, ka pēdējās dienās gaisa temperatūra strauji mainās, ir bijis pirmais sniegs un apledojums, auto ar ziemas riepām var aprīkot ātrāk.

CSDD aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus rēķināties ar ziemas laika apstākļu ietekmi uz kopējo ceļu satiksmes drošību. Piemēram, šoferīšus – izvēlēties atbilstošu un drošu ātrumu, neveikt strauju bremzēšanu un manevrus, ievērot, ka pagarinās bremzēšanas ceļš. Savukārt gājējiem, pirms šķērsot ielu vai ceļu (arī pa gājēju pāreju), jāizvērtē auto nobremzēšanas iespējas, nedrīkst aizmirst arī par atstarotāju lietošanu.

winterdriving

Vairāk par sagatavošanos braukšanai ziemā var uzzināt CSDD infografikos „Esi gatavs tumšajam un slidenajam laikam”: http://ej.uz/jtg2  un „Esi gatavs ziemai!”: http://ej.uz/fbxy.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka no 1.decembra līdz 1.martam ar ziemas riepām obligāti jāaprīko transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabes. Minimālajam ziemas riepu protektora dziļumam mērīšanas zonā jābūt 4 mm. Autovadītāju ziņā ir izvēlēties ziemas riepas ar radzēm vai bez radzēm. Radžotās riepās drīkst izmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam, uz vienas ass riteņiem nav atļauts uzstādīt dažādas radžotas riepas.

Starptautiskās Automobiļu federācijas un Latvijas Automoto biedrības apkopotā informācija par noteikumiem braukšanai ziemā citās Eiropas valstīs pieejama šeit: http://ej.uz/h463.

Saistītās tēmas: automašīnaDrošība

Izsaki savu viedokli