Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Zalman turpina paplašināt savu darbības sfēru, taču neaizmirst arī par tās pamatnodarbošanos – dzesēšanas sistēmu ražošanu, kas ir padarījis Zalman zīmolu pasaulē plaši pazīstāmu. Acīmredzami, ka CeBIT 2007 izstādē, kas sākās šodien, ražotāji centīsies pievērst pēc iespējas lielāku uzmanību tieši saviem produktiem. Ja runājam par dzesēšanas sistēmu ražotājiem, tad viņi vairāk orientējas uz tādu flagmaņu dzesēšanas sistēmu izveidi kā GeForce 8800GTX un 8800GTS, jo šīm videokartēm alternatīvo dzesētāju ir diezgan maz. Protams, arī risinājumi priekš R600 būs biezā slānī, taču, tā kā līdz šo videokaršu oficiālās debijas laika vēl ir pietiekoši, neviens nesteidzas ar šo produktu laišanu tirgū.

Viens no zināmākajiem dzesēšanas sistēmu ražotājiem ir Zalman, kas CeBIT 2007 izstādēs laikā izrādīs vismaz trīs jaunus videokaršu dzesētājus. Pirmais jaunums būs paredzēts 8800GTX un 8800GTS videokaršu ūdens dzesēšanas sistēmām, kuras drīz varēs iegādāties Eiropā par 49 eiro. Tā kā starp 8800GTX un 8800GTS uzbūvi ir acīmredzamas atšķirības, katrai videokartei ir nedaudz savādāk konstruēta ūdens dzesēšanas „galva”. Attēlā redzama 8800GTX dzesēšanas sistēma, kas novada siltumu ne tikai no kodola, bet arī no atmiņas mikroshēmām un barošanas elementiem.

Otrs Zalman produkts savā ziņa ir ļoti līdzīgs Arctic Cooling Accelero S1 un GeForce 7900GTX standarta dzesētājam. No pamatnes atiet četras siltumu novadošas caurules, pie kurām piestiprinātās radiatora ribas, kuru biezums ir tikai 0.3 mm.

Zalman demonstrēja arī pasīvās dzesēšanas radiatoru, kas dārgā gala videokartes nodzesēt nespēs, bet ar vidējā līmeņa grafiskajiem risinājumiem tiks galā godam. Radiatora ribas ir zilā krāsā, kas varētu piesaistīt ar savu izskatu arī tos cilvēkus, kam nav vienalga, kā izskatās datora komponentes viņu datoros.

Cerēsim, ka šie produkti drīzumā nonāks tirgū un mēs varēsim pārbaudīt šo dzesēšanas sistēmu efektivitāti.

Izsaki savu viedokli