Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kopš šī brīža Latvijas interneta lietotājiem vairs nav pieejami populārās interneta vietnes “YouTube” ievietotie oficiālie mūzikas video. Izvēloties vietnē kādu no oficiālajiem mūzikas video, parādās informācija: “Izvēlētais video jūsu valstī nav pieejams.” “YouTube” 1.aprīlī bloķēja neskaitāmus video arī Vācijas interneta lietotājiem, nespējot atrisināt konfliktu ar vietējo autortiesības aizstāvošo organizāciju GEMA (Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte – Mūzikas izpildītāju un mehāniskās reprodukcijas tiesības aizstāvošā apvienība).

Savukārt marta sākumā tika bloķēta arī lielākā daļa mūzikas klipu Lielbritānijas lietotājiem, nespējot panākt vienošanos ar Lielbritānijas mūzikas izdevējus pārstāvošo organizāciju PRS.

Arī Latvijas “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA) marta vidū paziņoja, ka ir sāktas sarunas ar “YouTube” par to, lai viņu darbība Latvijā tiktu licencēta. Patlaban licences līgums vēl nav noslēgts, tāpēc tika paziņots, ka “YouTube” darbi Latvijas teritorijā esot pieejami nelegāli.

AKKA/LAA Komunikācijas nodaļas vadītāja Agnese Kārše aģentūru LETA informēja, ka AKKA/LAA sarunas ar “YouTube” par licences līguma slēgšanu vēl aizvien turpinās.

Jūnija vidū notiks vispasaules autortiesību sanāksme, kurā piedalīsies gandrīz visas pasaules autortiesību organizācijas. Šajā sanāksmē paredzēta tikšanās ar “Google” pārstāvjiem un jautājums par “YouTube” licencēšanu tiks risināts globāli, jo tas ir aktuāli visā pasaulē, ne tikai Latvijā.

“Patlaban “YouTube” kaut kādi video nav pieejami, bet, cik es zinu, arī iepriekš bija tā, ka ne visus video varēja noskatīties. Par to, kas šobrīd ir nobloķēts “YouTube”, ir jāprasa piešiem “Google”, jo tā nav mūsu iniciatīva un mēs neesam viņiem lūguši kaut ko bloķēt. Mums ir sāktas sarunas par to, ka vajadzētu licencēt, bet pašlaik nav konkrētas sarunas bijušas par konkrētiem tarifiem vai kaut kādiem noteikumiem,” sacīja AKKA/LAA pārstāve, piebilstot, ka visi aktuālie jautājumi tiks apspriesti jūnija sanāksmē.

Izmantotie resursi:
Ziņu aģentūra LETA

Izsaki savu viedokli