Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaulē populārākais video apmaiņas serviss YouTube.com, kas ir kļuvis par vienu no apmeklētākajiem interneta portāliem, pirms kāda laika sāka piedāvāt iespēju videoklipus skatīties augstā kvalitātē (watch in high quality saite), un tagad portāls ir veicis vēl daudz radikālākas pārmaiņas – turpmāk YouTube video atskaņošanas loga platums būs daudz lielāks un paši video beidzot tiks atskaņoti arī platekrāna formātā ar malu attiecību 16:9.

Līdz šim (pat pēc tam, kad tika piedāvāta iespēja videoklipus skatīties augstākā izšķirtspējā) par YouTube galveno trūkumu tika uzskatīta sliktā video kvalitāte, kas sevišķi izpaudās, skatoties platformāta video failus, jo tie tika pārveidoti uz 4:3 formātu, tādējādi izjaucot video malu proporcijas un ievērojami pazeminot kvalitāti. Tomēr tagad šis trūkums ir novērsts, jo video atskaņošanas logs beidzot ir veidots, lietojot malu attiecību 16:9, un arī tā platums tagad ir daudz lielāks nekā iepriekš – 960 pikseļi.

YouTube pārstāvji apgalvo, ka problēmas neradīšoties arī brīdī, kad tiks atskaņoti video faili ar malu attiecību 4:3, jo tad tie automātiski netiks rādīti pa visu video atskaņotāja logu. Šķiet gan, ka pagaidām nav izmainīta to video atskaņotāju, kurus YouTube piedāvā ievietot savā interneta lapā, malu attiecība, taču arī tas ar laiku noteikti tiks novērsts.

Izsaki savu viedokli