Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms laika vēstījām, ka Sony katru PlayStation 4 konsoli pārdod par cenu, kas ir vien pāris dolārus augstāka par ražošanas izmaksām. Līdzīgs pētījums, kas veikts par Xbox One, atklāj, ka Microsoft līdzīgā situācijā izdodas iekasēt lielāku naudas summu.

Kā vēsta analītikas kompānijas IHS sniegtie dati, dārgākā komponente Xbox One spēļu konsolē ir AMD mikroprocesors, kura cena sasniedz 110 ASV dolārus. Mazliet lētāks ir Kinect sensors, kas izmaksā 75 dolārus, savukārt operatīvā atmiņas cena ir 60 dolāri.

Kopējās Xbox One ražošanas izmaksas sasniedz 471 dolāru, savukārt tā cena ASV ir 499 dolāri, kas ļauj gūt 28 dolāru peļņu no katras vienības. Iepriekš publicējām līdzīga pētījumu rezultātus, kur Sony peļņa no katras pārdotās spēļu konsoles sasniedza 18 dolārus.

Saprotams, ka no konsoļu pārdošanas vien abām kompānijām neizdosies gūt cerēto peļņu, taču viss nav tik bezcerīgi kā liekas. Vispirms jau jāmin, ka lauvas tiesu no ienākumiem nesīs spēļu pārdošana, savukārt dārgo komponenšu cenas laika gaitā samazināsies.

xbox one

Saistītās tēmas: playstationxbox one

Izsaki savu viedokli