Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdz rallijam „Madona 2012” nav vairs daudz atlicis un līdz vienām no interesantākajām rallija sacensībām šajā gadā vairs ir tikai nedēļa. Jau tagad ir skaidrs, ka dalībnieku skaita ziņā Madonas rallijs būs viens no kuplākajiem čempionāta posmiem šajā sezonā Latvijā. Madonā uz starta stāsies ne tikai rallijsprinta braucēji, bet arī Latvijas un Igaunijas stiprākās rallija ekipāžas. Esam jau ziņojuši, ka šogad Madonas rallijs paralēli ir iekļauts arī Igaunijas rallija čempionāta kalendārā.

Rallija vērienīgumu apliecina fakts, ka nedēļu vēl pirms sacensībām ir jau pieteikušās vairāk nekā 100 rallija ekipāžas. Maksimālais rallija un rallijsprinta automašīnu skaits, ko sacensību organizētāji ir noteikuši ir 150 ekipāžas.

Rallija „Madona 2012” organizatore Liene Apšvalka atklāj, ka Madonas rallijā ar „Subaru Impreza” automašīnu plāno startēt spēcīgais un talantīgais igaunis Egons Kaurs. Pagājušajā gadā šis pilots ar „Ford Fiesta R2” automašīnu startēja WRC Akadēmijā, kur viņš izcīna 2.vietu. Šī perspektīvā rallija braucēja pirmās sacīkstes bija 2002.gadā viņa dzimtajā Igaunijas pilsētā Pērnavā, kad Egons Kaurs izmēģināja spēkus ledus sacīkstēs. Nākamo gadu laikā Egona Kaura sportiskā karjera attīstījās, līdz 2011.gadā Igaunijas sportists izmēģināja spēkus WRC Akadēmijā. Uzvarot vairākus šo sacensību posmus, Egons Kaurs nodrošināja sev otro vietu WRC Akadēmijas kopvērtējumā.

Tāpat aplūkojot līdzšinējo dalībnieku sarakstu varam redzēt, ka rallijā „Madona 2012” uz starta, bez latviešu, igauņu un krievu braucējiem, stāsies ekipāžas no Somijas, Lietuvas, Ukrainas un Baltkrievijas.

Madonas rallijā ir gaidāma spēcīga konkurence ne tikai N4 grupas braucējiem, bet arī R2 klasē, kur dalību ir pieteikuši vairāki konkurētspējīgi sportisti. Tāpat līdzjutēji varēs sekot līdzi S2000 un WRC automašīnām. Līdz ar to Madonas rallijā visi līdzjutēji redzēs spraigu un bezierunu cīņu sportistu starpā katrā no rallija ieskaitēm.

Rallija „Madona 2012” direktors Romāns Ērkulis akcentē, ka Madonā startēs visas konkurētspējīgākās Igaunijas ekipāžas, jo šis rallijs ir arī Igaunijas čempionāta posms un, lai pretendētu uz uzvaru kopvērtējumā, katras grupas labākajām ekipāžām ir jāstartē visos rallija posmos.

Ar 1.jūniju visās ierastajās tirdzniecības vietās rallija „Madona 2012” ātrumposmu kartes ar aprakstiem un organizatoru ieteiktās skatītāju vietas būs iespējams atrast žurnāla „TopGear Latvija” jūnija numurā.

Atgādināsim, ka arī šajā gadā rallijs „Madona 2012” visiem autosporta līdzjutējiem būs bezmaksas. Šādu iespēju otro gadu pēc kārtas dāvina saldējums „Klasika”. Tas nozīmē, ka visiem rallija ātrumposmiem būs iespējams sekot līdzi bez lieku finanšu līdzekļu izdošanas.

Plašāku informāciju, kā arī sacensību un izklaides programmu ir iespējams atrast mājas lapā www.rallymadona.lv.

Saistītās tēmas: latvijarallijs

Izsaki savu viedokli