Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nenoliedzami Microsoft izstrādātā operētājsistēma XP ir viena no populārākajām datorlietotāju vidū, taču tā jau ir morāli un fiziski novecojusi. Tāpēc Microsoft ir pieņēmuši lēmumu pamazām atteikties no XP. Iespējams, tas ir tikai mārketinga triks, lai vairāk cilvēku iegādātos Windows Vista operētājsistēmu.


Asus Eee PC uz kura darbojas Windows XP operētājsistēma

Microsoft paziņojuši datoru ražotājiem un komplektētājiem, ka XP operētājsistēmas uzstādīšana uz jauniem datoriem ir jāpārtrauc līdz šī gada jūnijam. To, ka XP pamazām tiek atgrūsts varēja novērot pēdējā laikā, jo lielākā daļa jauno klēpjdatoru bija aprīkoti ar Windows Vista operētājsistēmu.

Budžeta klēpjdatoru lietotāju atbalstu Microsoft piedāvās līdz 2010. gadam. Tas ir tikai loģiski, jo šie datori ir ar mazu atmiņu ( gan cieto disku, gan operatīvo atmiņu ) un vājiem procesoriem, kā piemēram, Asus Eee PC. Ja Microsoft nogalinātu XP uzreiz, tad tiktu izveidota ļoti laba augsne Linux operētājsistēmai, tāpēc, ka dažas Linux versijas ļoti veiksmīgi darbojas uz vājiem datoriem.

Šāds solis no Microsoft puses noteikti sagādās nepatīkamu pārsteigumi daudziem lietotājiem. Lai arī nesen izlaistā Windows Vista pirmā servisa paka veica daudzus būtiskus uzlabojumus, tomēr daudz lietotāji dod priekšroku tieši XP operētājsistēmai.

Izsaki savu viedokli