Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika BOOT.Lv rakstīja par torrentu ziņu portāla Torrentfreak.com atzinumu, ka EA Games izstrādātā spēle Spore ir kļuvusi par visu laiku zagtāko datorspēli. Tagad portāls Torrentfreak.com atkal ir nācis klajā ar ļoti interesantu statistiku. Šoreiz torrentu ziņu portāls ir salīdzinājis vienā no pasaulē lielākajiem torrentu trakeriem (ThePirateBay.org) pieejamo Windows, Linux un Mac OS programmu torrentu agšupielādētāju attiecību pret lejupielādētājiem , cenšoties noskaidrot kuras operētājsistēmas lietotāji ir pieklājīgākie pirāti (uzvar tie lietotāji, kuriem ir lielākā augšupielādātāju attiecība pret lejupielādētājiem). Kā norāda TorrentFreak.com autors Ernesto, BitTorrent ir failu koplietošanas protokols, tādēļ ir skaidrs, ka informācijas augšupielādēšana ir svarīga torrentu lietošanas etiķetes daļa – jo vairāk cilvēku dalās ar lejupielādēto failu, jo ātrāk pārējie lietotāji to var lejupielādēt.

Statistiku portāls TorrentFreak.com apkopoja, saskaitot visu Windows, Linux un Mac OS programmu augšupielādētājus (seeders) un izdalot to skaitu ar lejupielādētāju (leechers) skaitu.

Kā redzams TorrentFreak.com sagatavotajā tabulā, Windows programmatūrai ir veltīts visvairāk torrentu (49345 torrenti), otrajā vietā pēc skaita ierindojas Mac OS programmu torrenti (kopā 2925), trešajā vietā atstājot Linux (1271 programmu torrenti). Tomēr, par spīti tam, ka Windows programmu torrenti ir krietni vien vieglāk pieejami nekā citu operētājsistēmu programmu torrenti, Windows programmu augšupielādētāju attiecība ir visaugstākā, divreiz pārspējot gan Mac OS, gan Linux programmu torrentu augšupielādētāju attiecību. Kā redzams tabulā, Windows programmām augšupielādētāju attiecība bija 2.55, Mac OS programmu torrentos tā bija 1.19, bet Linux torrentos – 1.39.

Tikmēr Mac OS programmu torrentiem bija vidēji vislielākais lejupielādētāju skaits – katru no Mac OS operētājsistēmai paredzēto programmu torrentiem vidēji lejupielādēja 22 cilvēki. Windows torrentiem vidēji bija 9 lejupielādētāji, bet Linux torrentiem vien 4.

Protams, jāatzīmē, ka ne visi no šiem torrentiem tik tiešām bija nelegāli (īpaši tas ir attiecināms uz Linux programmu torrentiem), tomēr domājams, ka lielākā daļa šo torrentu tomēr bija pirātiski.

Izsaki savu viedokli