Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā vēsta kompānijas Kantar Worldpanel publicētā informācija, Windows Phone operētājsistēma lēnām sāk tuvoties “lielajiem brāļiem” – Android un iOS. Pēdējā ceturksnī (beidzās augustā) novērota Windows Phone ierīču īpatsvara pieaugums, ja salīdzina ar datiem pirms gada.

Kaut arī Eiropas lielāko valstu tirgos – Vācijā, Itālijā, Francijā, Lielbritānijā un Spānijā – Windows Phone vēl joprojām ieņem tikai trešo vietu starp populārākajām mobilajām sistēmām, pedējā ceturkšņa laikā ir piedzīvota izaugsme 0,7 procentu apmērā.

Tiesa, apskatot piecas pieminētās Eiropas valstis, nākas secināt, ka tendence nav viennozīmīga – Vācijā Windows Phone ierīču īpatsvars ir nedaudz samazinājies, bet Itālijā pieaudzis par iespaidīgiem 3,7 procentiem.

Apskatot citu valstu tirgus datus jāsecina, ka Windows Phone situācija Japānā, par spīti nepilnu 30 procentu izaugsmei, saglabājas visai nožēlojama – tā nodrošinātā tirgus daļa ir nepilna procenta apmērā. Tikmēr Ķīnas tirgū novērojamās tendences nenes labas ziņas par Windows Phone nākotnes iespējām, savukārt ASV Microsoft lolotajai operētājsistēmai ir izdevies palielināt ierīču īpatsvaru par nepilnu procentu.

Apskatot mobilo operētājsistēmu savstarpējo mijiedarbību, nākas secināt, ka valstīs, kur uzskatāmi redzama Windows Phone izaugsme, tā notiek uz Apple iOS sistēmas rēķina.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka viedtālruņu biznesā saglabāt izaugsmi nozīmē ne tikai kāpināt pārdošanas apjoms un pārsniegt iepriekšējo ceturkšņu rezultātus, bet gan darīt to ātrākā tempā nekā attīstās viedtālruņu tirgus.

Tādēļ jau pieminētie izaugsmes rādītāji 0,7 procentu apmērā Eiropas tirgū Windows Phone gadījumā ir visai cienījams sasniegums, jo Android sistēmas ierīču īpatsvars ir audzis lēnāk nekā to dara ar Microsoft operētājsistēmu aprīkotās ierīces.

kantar windows

Saistītās tēmas: androidioswindows phone

Izsaki savu viedokli