Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai vai kāds būtu Linux autora viedoklis par Apple, tieši Mac OS X ir tas, kas spēj gulties ceļā Microsoft Windows Vista un cīnīties par tirgus daļu. Saskaņā ar Net Applications veikto pētījumu, Mac OS X viena mēneša laikā vien – no pērnā decembra līdz šim janvārim – palielinājis savu tirgus daļu no 7,31 līdz 7,57 procentiem (+0,26%) pasaules datoru; tajā pat laikā Windows produktu lietošanas apmēri nokrituši no 91,79 uz 91,46 procentiem (par 0,33% mazāk). Interesanti, ka šāda tendence ļautu abām operētājsistēmām izlīdzināt tirgu tikai aptuveni 50 gadu laikā.

Tiesa, lai arī 50 gadu laikā var notikt daudzi pavērsieni, Microsoft pozīcija ir samērā interesanta, jo pēdējā gada laikā OS X lietotāju skaits pieudzis par vienu piektdaļu, respektīvi 21,7%. Pie tā gan analītiķi vaino jaunās 10.5. operētājsistēmas iznākšanu un Ziemassvētku sezonu, kas ir tradicionālais Apple „pļaujas laiks”.
Viena no neskaitāmajām karikatūrām par “Mac vs. PC” tēmu


Tajā pat laikā Linux lietotāju skaits pēdējā mēnesī pieaudzis par nieka 0,04 procentiem – no 0,63 līdz 0,67%. Daļu no šī pieauguma var skaidrot ar Asus EEE PC iznākšanu un līdzīgo produktu pastiprinātu iepludināšanu veikalu plauktos.

Izsaki savu viedokli