Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Lai vai kāds būtu Linux autora viedoklis par Apple, tieši Mac OS X ir tas, kas spēj gulties ceļā Microsoft Windows Vista un cīnīties par tirgus daļu. Saskaņā ar Net Applications veikto pētījumu, Mac OS X viena mēneša laikā vien – no pērnā decembra līdz šim janvārim – palielinājis savu tirgus daļu no 7,31 līdz 7,57 procentiem (+0,26%) pasaules datoru; tajā pat laikā Windows produktu lietošanas apmēri nokrituši no 91,79 uz 91,46 procentiem (par 0,33% mazāk). Interesanti, ka šāda tendence ļautu abām operētājsistēmām izlīdzināt tirgu tikai aptuveni 50 gadu laikā.

Tiesa, lai arī 50 gadu laikā var notikt daudzi pavērsieni, Microsoft pozīcija ir samērā interesanta, jo pēdējā gada laikā OS X lietotāju skaits pieudzis par vienu piektdaļu, respektīvi 21,7%. Pie tā gan analītiķi vaino jaunās 10.5. operētājsistēmas iznākšanu un Ziemassvētku sezonu, kas ir tradicionālais Apple „pļaujas laiks”.
Viena no neskaitāmajām karikatūrām par “Mac vs. PC” tēmu


Tajā pat laikā Linux lietotāju skaits pēdējā mēnesī pieaudzis par nieka 0,04 procentiem – no 0,63 līdz 0,67%. Daļu no šī pieauguma var skaidrot ar Asus EEE PC iznākšanu un līdzīgo produktu pastiprinātu iepludināšanu veikalu plauktos.

Izsaki savu viedokli