Aktuāls

Baraka Obamas tvīts saņēmis visvairāk ”patīk” Twitter vēsturē

Internets

”Sony” uzvar septiņās kategorijās 2017. gada EISA balvu pasniegšanas ceremonijā

Foto, Audio, Video

Aplikāciju saraksts, ar kurām ”Disney” spiego bērnus

Mobilās aplikācijas

LG OLED televizors iegūst prestižo EISA apbalvojumu

Televizori, mājas kinozāles

Lattelecom kļuvis par pirmo PCI DSS 1. līmeņa datu centru operatoru Baltijā

Datori, IT, bizness

Analītiķi min, ka Windows 8 planšetdatoriem beidzot ir izdevies iekarot cienījamu tirgus daļu. Bet tiem vēl ir tālu līdz Android un Apple planšetdatoru pārdošanas apjomiem.

Tie vēstīts, ka pirmajā ceturksnī kopā tika piegādāti 3,4 miljoni ar Windows (ieskaitot RT) operētājsitēmu aprīkoti tableti. Rezultātā tirgus daļa ir pakāpusies līdz 7,5 procentiem. Tikmēr eksperti atzīst, ka pārdošanas apjomi varēja būt labāki.

Galvenie iemesli, kādēļ potenciālie pircēji neizvēlas ar Windows operētājsistēmu aprīkotu ierīci, ir aplikāciju trūkums, augstā cena un tirgus pieblīvējums ar labākām alternatīvām.

Kopā planšetdatoru piegāžu apjomi pirmajā ceturksnī sasniedza 40,6 miljonus vienību, kas ir jauns rekords. Savukārt, salīdzinot šo pašu laika periodu pagājušajā gadā, kad tika realizēti 18,7 miljoni iekārtu, tas ir kāpums par 117 procentiem.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos visvairāk ierīču pārdot ir izdevies tieši Apple (iPad tika realizēts 19,5 miljonos vienību), sasniedzot 48,2 procentus no kopējā tirgus. Savukārt Android  palielinājis savu tirgus daļu līdz 43 procentiem.

strategy-analytics-q1-2013-tablet-shipments

Saistītās tēmas: appleplanšetdatoriwindows

Izsaki savu viedokli