Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft ir nācis klajā ar interesantu paziņojumu – Windows 8 OEM licences ir pārdotas jau 200 miljonos eksemplāru. Salīdzinot ar Windows 7 uzstādītajiem rekordiem, situācija nav tik pozitīva kā varētu šķist sākumā.

Tiesa, jau sākumā jāmin, ka skaitļi attiecas tikai uz OEM versijām (nāk komplektā ar datoru), nevis tām operētājsistēmām, ko lietotāji iegādājas veikalu plauktos vai internetā.

Un jau atkal – kaut arī skaitlis ir iespaidīgs, tas nevar mēroties ar Windows 7 sasniegtajiem cipariem. Pagājušajā maijā Microsoft norādīja, ka cilvēki iegādājušies jau 100 miljonus licenču, kamēr tagad  (16 mēnešus pēc debijas) skaitlis ir dubultojies, sasniedzot 200 miljonu slieksni. Piemēram, Windows 7 OEM licences jau pirmajos 12 mēnešos tika realizētas 240 miljonos eksemplāru.

Lai Windows 8 izpelnītos lielākas lietotāju simpātijas, tika laista klajā Windows 8.1 versija un jau drīzumā to papildinās vēl viens atjauninājums. Tiesa, domājams, ka tas situāciju būtiski nemainīs, un Windows 7 saglabās stabilo tirgus līdera pozīciju.

Windows-8.1-600x411

Saistītās tēmas: microsoftwindows 8

Izsaki savu viedokli