Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

No šodienas, 29. jūlija, Windows 10 kā bezmaksas atjauninājums kļūs pieejams esošajiem Windows 7 un Windows 8.1 lietotājiem 190 valstīs un turpmāk arī kopā ar jaunajām Windows ierīcēm. Gan individuālie lietotāji, gan uzņēmumi turpmāk varēs izmantot Microsoft Edge, Xbox App, Office Mobile lietotnes un citu jaunumu priekšrocības.

msw-win10-hero-slider-familiar

Windows 10 iekļauj vairākus nozīmīgus jauninājumus drošības un funkcionalitātes jomās, kā arī sniedz lietotājiem vienotas platformas pieredzi dažādās ierīcēs — datoros, planšetdatoros, telefonos, Raspberry Pi, Xbox One, HoloLens un citās. Pašlaik ir tikušas pārbaudītas vairāk nekā 2000 dažādu Windows ierīču un konfigurāciju. Jauno operētājsistēmu papildinās arī atjaunots digitālais veikals Windows Store un lietotņu izstrādes rīks Windows Software Development Kit.

“Šodien sākas jauns Windows laikmets. Windows 10 ir unikāls jau no pašiem pamatiem – veidots, balstoties uz vairāk nekā piecu miljonu lietotāju atsauksmēm, pieejams kā pakalpojums un bezmaksas atjauninājums. Windows 10 balstās uz mūsu vīziju par personalizētu lietošanas pieredzi, tāpēc kopā ar saviem partneriem esam gandarīti piedāvāt visu laiku labāko Windows individuālajiem lietotājiem un organizācijām visā pasaulē,” saka Terijs Meiersons (Terry Myerson), Microsoft Windows un ierīču grupas viceprezidents.

Windows 10 piedāvā uzlabotu veiktspēju, salīdzinot ar iepriekšējām versijām, un pazīstamu darba vidi. Jaunajā operētājsistēmā ir atjaunots pierastais Start menu, kas papildināts ar Live Tiles, kas rāda aktuālo saturu atkarībā no konteksta. Windows 10 ir līdz šim drošākā Microsoft operētājsistēma ar uzlabotu Windows Defender un SmartScreen, kas palīdz aizsargāt pret vīrusu un pikšķerētāju (phishing) uzbrukumiem, kā arī ar Windows Hello — ātru un drošu sistēmu, kā pieslēgties mājaslapām un lietotnēm, neievadot paroles. Windows 10 lietotāji būs pasargāti arī nākotnē, pateicoties vienkāršiem, automātiskiem bezmaksas drošības atjauninājumiem jebkuras ierīces lietošanas laikā.

Papildus balss, pieskāriena un žestu funkciju integrēšanai, ļaujot katram lietotājam darboties ar ierīci tā, kā viņam vai viņai tas ir ērtāk, Windows 10 piedāvā pārskatāmu un labi organizētu darba vidi ar Snap un Task View funkcijām, kā arī labāku Office un Skype integrāciju. Kopumā Windows 10 piedāvā daudz jauninājumu, tostarp:

  • Microsoft Edge— jaunu un ātru interneta pārlūku;
  • integrētu Xbox lietotni — spēļu, panākumu un draugu saziņas integrāciju starp ierīcēm;
  • Continuum— optimizācijas rīku, kas lietotnes pielāgo kā skārienjutīgiem ekrāniem, tā izmantošanai ar klaviatūru un peli;
  • jaunas iebūvētās lietotnes foto, kartēm, mūzikai, filmām un TV ar koplietošanas un rezerves kopiju funkciju, pateicoties OneDrive mākonim;
  • Microsoft Phone Companion— iPhone, Android un Windows phone ierīču pārvaldīšanai Windows 10 vidē;
  • jaunas Office Mobile lietotnes Windows 10 planšetdatoriem, kas ir lieliski pielāgotas skārienjutīgiem ekrāniem.

Jaunās Windows 10 ierīces Latvijā mazumtirdzniecībā būs pieejamas, sākot no septembra.

Vairāk informācijas un bezmaksas atjauninājumu Windows 7 SP1 un Windows 8.1 ierīcēm meklējiet Microsoft.com/Windows10

Saistītās tēmas: microsoftoperētājsistēmaswindows 10

Izsaki savu viedokli