Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Volvo nesen prezentēja savu Volvo V60 sērijveida dīzeļdzinēja hibrīdu, tagad pienākusi kārta plašākai publikai atrādīt zviedru ražotāja pirmo hibrīds ar benzīna agregātu – Volvo XC 60 Plug-in Hybrid. Detroitā gan apvidus auto hibrīds gan vēl būs redzams tikai koncepta stadijā.

Tāpat kā Volvo V60 hibrīdam arī XC 60 iegūs visu riteņu piedziņu, kur priekšējos riteņus piedzīs 280 Zs un 380 Nm attīstošs četru cilindru turbo benzīna dzinējs, bet par aizmugurējo riteņu kustību gādās elektrodzinējs ar 70 Zs un 200 Nm. Transmisijā darbosies astoņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba.

Pilots varēs izvēlēties starp trīs braukšanas režīmiem – Pure, Hybrid vai Power. Aktivizējot Pure, auto uz priekšu dzīs elektrodzinējs, ar kuru vienu pašu var veikt līdz 45 kilometriem lielus attālumus. Hybrid režīms uzskatāms par standarta režīmu, jo abiem dzinējiem ļaus darboties kopā, sasniedzot pēc iespējas labākus ekonomiskuma rādītājus.

Volvo norāda, ka vidējais patēriņš solās būt 2,3 litri uz 100 kilometriem, bet CO2 izmešu daudzums – 53 g/km. Līdz ar to ar vienu degvielas tvertnes un akumulatoru uzpildi būs iespējams veikt līdz pat 960 kilometriem lielu attālumu. Power režīmā abi dzinēji darbosies tandēmā, lai kopā attīstītu 350 Zs un automobili no vietas līdz simtam ļautu paātrināt 6,1 sekundē.

Zem bagāžas nodalījuma novietotos akumulatorus būs iespējams uzlādēt pie jebkuras standarta rozetes. Lādējot ar 110 voltu strāvu, process aizņemšot 7,5 stundas, bet lādēšana ar 220 voltu strāvu gaidīšanas laiku saīsinās līdz 3,5 stundām.

Vizuāli XC 60 Plug-in Hybrid izceļas ar baltu krāsojumu un 21 collu vieglmetāla diskiem, un, protams, priekšējā vadītāja pusē ietverto akumulatoru lādēšanas pieslēgvieta. Salonā dominē zilas krāsas ādas apdare un zili pelēkas koka aplikācijas. Volvo vēl nav norādījis, kad koncepts varētu pārtapt par sērijveida modeli, tomēr mūsu minējums, ka tam tirdzniecībā vajadzētu nonākt līdz nākamā gada sākumam.

Saistītās tēmas: volvovolvo xc60volvo xc60 plug-in hybrid

Izsaki savu viedokli