Aktuāls

Vācijas autobūves gigants Volkswagen otrdien paziņojis, ka veicot iekšējo izmeklēšanu saistībā ar izmešu skandālu, atklājuši vēl 800 tūkstošus spēkratu ar neatbilstošiem izmešu rādītājiem, precīzāk – CO2 līmenis atgāzēs ir pārāk augsts. 98 tūkstoši no šiem auto ir aprīkota ar benzīna, pārējie ar dīzeļdzinējiem.

maxresdefault

Līdz šim Volkswagen atzina, ka ar programmatūru, kas ļauj šmaukties kaitīgo izmešu testos, aprīkojuši divu litru dīzeļdzinējus, taču ASV regulatori atklājuši, ka līdzīga programmatūra pēdējos trīs gados izmantota arī trīs litru dīzeļdzinējos. Volkswagen gan kategoriski noliedz, ka būtu to pašu programmatūru izmantojuši arī trīs litru dzinējos.

Kā jau iepriekš esam ziņojuši, no sākuma ASV atklāja, ka Volkswagen automašīnas aprīkotas ar programmatūru, kas tām ļauj krāpties dīzeļdzinēju izmešu testos. Kā izrādījās, tad ar šādu programmatūru aprīkoti ne tikai 500 tūkstoši Volkswagen grupas auto ASV, bet gan 11 miljoni automašīnu visā pasaulē.

Skandāla rezultātā no amata atkāpās koncerna ilggadējais vadītājs Martins Vinterkorns, kura vietā iecelts Porsche (kas arī ietilpst VW koncernā) vadītājs Matiass Millers. Pret Vinterkornu Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Izsaki savu viedokli