Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Volkswagen Commercial Vehicles izstādē Techno Classica (10.-14.aprīlis) svin Volkswagen California 25.jubileju. 

Automobiļa ražošanas rādītāji ir atbilstoši gadadienai – pēdējo 25 gadu laikā montāžas līniju ir pametuši aptuveni 100 000 California mikroautobusi. Volkswagen Commercial Vehicles stendā 7.zālē iespējams ielūkoties īsā šī klasiskā automobiļa vēstures pārskatā. Tas sākas ar T3, ietver T4, tad pāriet uz mūsdienu T5. Protams, atpūtas automobiļu ekspozīciju papildina arī modeļa senči T1 un T2.

volkswagen-california-celebrates-25th-anniversary-57743-7

Ceļošana ar lidmašīnām bija dārga, teltis vairs nebija modē. 1980.-tajos gados kulmināciju piedzīvoja brīvdienu pavadīšana kempingos dzīvojamos mikroautobusos. Gluži tāpat kā pirms tam, Dienvideiropas apmeklēšana un izzināšana bija ļoti populāra – bet ne vairs ar teltīm, piekabēs vilktiem autofurgoniem, vieglajiem automobiļiem vai vilcieniem, bet gan ar dzīvojamiem mikroautobusiem, kas tika iegādāti speciāli šim mērķim. Tas radīja pilnīgi jaunu brīvdienu pavadīšanas veidu – divas dienas vienā vietā, trīs dienas citā. Vēl lielāku brīvību bija grūti iedomāties – tālu no ikdienas pienākumiem. Uzņēmumam Volkswagen tas bija pietiekams iemesls, lai radītu savu dzīvojamo mikroautobusu – California.

VW-California-Edition-3

Ideja par to nebija pavisam jauna. Westfalia jau ilgu laiku bija būvējis dzīvojamos mikroautobusus ar nosaukumu Joker, kas bija balstīts uz VW Transporter. Laika gaitā pierādījās, ka šī personalizētā dzīvojamā mikroautobusa izkārtojums ir ļoti praktisks. Aizmugurē divvietīgs sēdeklis ar atzveltni, ko varēja nolocīt, un šaura virtuves lete pa salona kreiso malu ar ledusskapi, gāzes plīti, izlietni un mantu glabāšanas vietām. Šāds izkārtojums atstāj daudz vietas iekāpšanai pa platajām slīddurvīm. Tomēr Joker ar tā pārdomāto, detalizēto izkārtojumu un daudzajiem, mazajiem papildinājumiem vidējam pircējam kļuva par dārgu. Un šajā brīdī iejaucās Volkswagen. Ar resnu, sarkanu zīmuli un ar mērķi ievērojami palielināt ražošanas apjomu dizaineri samazināja Joker aprīkojuma daudzumu līdz saprātīgam līmenim. Rezultāts bija zema bāzes līmeņa cena – tikai 39 900 Vācijas markas.

Tas radīja pamatu visai California dzīvojamo mikroautobusu paaudzei, kas tika ražoti nākamos 25 gadus. Pretēji augsta jumta un garas riteņu garenbāzes modeļiem, California bija aprīkots ar paceļamu jumtu, kas uzsvēra tā aizmugurējo daļu visās paaudzēs un visus turpmākos gadus. Izstādītie modeļi demonstrē arī to. Lai gan izstādē lielākā daļa California T3 “bāzes modeļu” ir no agrākiem laikiem, tiek eksponēts arī “Freestyle” – tas ir kārotākais un jaunākais speciālais modelis, kas balstīts uz T4. Izstādi noslēdz pašreizējais California Beach Edition modelis, kas kārtējo reizi iemieso šī ekonomiskā dzīvojamā mikroautobusa sākotnējo ideju.

259212

Pašreizējā piektajā paaudzē California tiek piedāvāts ar diviem 2,0 litru TSI dzinējiem (110 kW / 150 ZS un 150 kW / 204 ZS) un pieciem TDI dzinējiem. To jauda ir 62 kW (84 ZS), 75 kW (102 ZS) līdz 84 kW (114 ZS) BlueMotion versijā un 103 kW (140 ZS) līdz 132 kW (180 ZS). Divi jaudīgākie TDI dzinēji un TSI dzinēji tiek kombinēti ar manuālo sešpakāpju transmisiju. Dažus dzinējus iespējams apvienot arī ar DSG transmisiju un 4MOTION piedziņu. Ar visu riteņu piedziņu vai 132 kW (180 ZS) biturbo dzinēju tiek izmantoti 17 collu diski. Autovadītājam palīdz ABS, ASR, ESP sistēmas un palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā, kā arī piekabes stabilizācijas sistēma, kas tiek iekļauta komplektācijā, kad tiek pasūtīts piekabes komplekts. Šobrīd California bāzes līmeņa cena ir 38 187,10 EUR.

Saistītās tēmas: automašīnas

Izsaki savu viedokli