Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Volkswagen beidzot ir noņēmis noslēpumu plīvuru no astotās paaudzes Passat, atklājot praktisku un modernu spēkratu, ko paspilgtina agresīvie vaibsti un klasiskās dizaina līnijas. Pārsteidzošā kārtā šis (pēc būtības miermīlīgais) ģimenes auto izskatās vēl nopietnāks nekā jeb kad agrāk, un tam ir pamats – jaunais Passat konkurēs ne tikai ar Opel Insignia un Ford Mondeo, bet arī ar klasi augstākiem spēkratiem – 3. sērijas BMW un C klases Mercedes-Benz.

Kopumā auto ir nedaudz platāks, nedaudz ietilpīgāks un krietni vieglāks par iepriekšējās paaudzes spēkratu. Tāpat ir pagarināta riteņu bāze, vienlaikus padarot auto īsāku.

vw-passat-new-035

Bagāžas nodalījuma izmērs sasniedz 650 litrus (sedanam – 586 litri), taču nolaižot aizmugurējos sēdekļus iespējams iegūt pat 1780 litrus lielu nodalījumu. Saprotams, ka aprīkojums ir visai dāsns – sākot no dažādiem sensoriem un “parkošanās” kamerām, beidzot ar navigāciju un 12 collu displeju. Vēl iespaidīgāks ir vienīgi drošības aprīkojums.

vw-passat-new-018

Volkswagen Passat uzbūvē ir izmantojis īpaši augstas izturības metāla un alumīnija konstrukciju, kas ļauj saglabāt stingru struktūru, vienlaikus samazinot auto svaru par 85 kilogramiem. Rezultātā vieglākais modelis (Passat 1.4 ACT BMT) sver 1312 kg.

Jāatzīmē, ka arī piedāvātie dzinēji ir kļuvuši vieglāki un ekonomiskāki. Ekonomiskākais no visiem ir 2,0 TDI BMTI dzinējs, kas patērē vien 3,41 litrus dīzeļdegvielas uz katriem 100 kilometriem. Arī CO2 izmešu daudzums ir samazināts, sasniedzot vien 108 gramus uz katru nobraukto kilometru. Vienlaikus šis dīzeļdzinējs ir spējīgs attīstīt 148 zirgspēkus.

vw-passat-new-026

Piedāvājumā ir arī citas konfigurācijas divu litru dīzeļdzinēji, kas var lepoties ar attiecīgi 187 un 237 zirgspēkiem. Pēdējais no minētajiem nodrošina arī 500 Nm griezes momentu. Lai to veiksmīgi izmantotu, 237 zirgspēku modelis tiks pārdots tikai ar 4Motion pilnpiedziņu, ļaujot spēkratam sasniegt 100 km/h atzīmi vien 6,1 sekundē un maksimālo ātrumu 249 km/h.

Tikmēr starp tradicionālajiem benzīna dzinējiem būs pieejami 1,4 litru (123 zirgspēku) , 1,8 litru (177 zirgspēki) un 2,0 litru (216 un 276 zirgspēki) agregāti.

vw-passat-new-028

Tiesa, Volkswagen plāni ar to viss nebeidzas. Neilgi pēc auto nonākšanas pārdošanā kompānija plāno piedāvāt arī 1,6 litru dīzeli. Tas spētu attīstīt 118 zirgspēkus, nodrošinot vēl ekonomiskāku pārvietošanos – 3,13 litri dīzeļdegvielas uz katriem 100 kilometriem.

Protams, sekojot jaunākajām tendencēm, Passat būs pieejams ar hibrīddzinēju. Šajā gadījumā tiks apvienots 1,4 litru četrcilindru benzīna dzinējs (154 zirgspēki) ar 107 zirgspēku elektromotoru un 9,9 kWh litija jonu bateriju.

Jāatzīmē, ka Passat nu jau ir ieguvis ikonas statusu. Kopš 1972. gada, kad dienas gaismu ieraudzīja pirmais modelis, ir pārdoti vairāk nekā 22 miljoni Passat transportlīdzekļu.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Saistītās tēmas: Volkswagenvw passat

Izsaki savu viedokli