Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Windows Vista pirmais lielais ielāps jau tepat aiz stūra un glūn uz mums ar gaidošu, ilgu pilnu skatienu.
Pirms Windows Vista iznākšanas daudzi XP lietotāji nesteidzās pāriet uz jaunu operētājsistēmu, jo nebija pārliecības par tās drošību un pabeigtību. XP sākotnēji bija diezgan nedroša un pilna ar nepiedodamām kļūdām, kuras novērst izdevās tikai ar pirmo un otro lielo Windows XP servisa paku (SP1 un SP2). XP pēcteces Windows Vista izstrādes stadija bija daudz ilgāka un apjomīgāka, turklāt Microsoft varēja mācīties no kļūdām, kas tika pieļautas XP radīšanas procesā. Vēl vairāk – datu drošība, OS neievainojamība un pabeigtība bija tās vērtības, kuras Microsoft akcentēja Windows Vista reklāmas kampaņā. Dažiem šīs reklāmas upuriem varbūt arī radās pārliecība, ka Vista ir absolūti perfekta operētājsistēma, un šo ilūziju vēl vairāk pastiprināja Microsoft pārstāvju izteikumi, ka, redz, vistiņai servisa pakas vispār nebūšot vajadzīgas.

Tik milzīgs programmatūras komplekss kā operētājsistēma nevar būt izstrādāts nekļūdīgi. Vienmēr būs kļūdas un vienmēr būs drošības caurumi, kurus steidzīgi savām tumšajām vajadzībām izmantos kibernoziedznieki, kas brīžiem izrādās daudz vērīgāki nekā Microsoft programmētāji. Vista diemžēl nav nekāds izņēmums, un Microsoft drīz vien atvadījās no nevainojamās OS tēla kultivēšanas un jau pērn ieviesa stingru servisa paku izstrādes grafiku. Vadoties pēc tā, pirmajai Vista servisa pakai vajadzētu iznākt novembrī. Pavisam nesen internetā izplatījās baumas, ka Vista SP1 iznākšanu nāksies atcelt, tomēr šīs baumas visticamāk nepiepildīsies, jo vairāki uzticami interneta mēdiji, tostarp ZDNet ziņo, ka Microsoft jau nākošnedēļ plāno izlaist Vista SP1 beta versiju, un galējā ielāpa versija būs lejuplādējama novembrī – vārdu sakot, viss notiek pēc grafika.

Ja Beta versija tiešām iznāks jau nākamnedēļ un galējā versija novembrī, beta testēšanas periods būs neparasti īss. Windows XP SP1 un SP2 beta stadijā pavadīja gadu un vēl vairāk. Acīm redzot, izmaiņas un uzlabojumi Vista pirmajā SP būs daudz mazāki, vai arī Microsoft, negribēdami atteikties no sava optimistiskā ielāpu lāpīšanas grafika, sasteidza SP1 izstrādi, un daudzas jau apzinātas kļūdas paliks neizlabotas līdz SP2 iznākšanai. Varbūt tā arī ir labāk, jo līdz Vista iznākšanai Microsoft jau nācas vairākas rezies lauzt solījumus un pārrakstīt grafikus, sadusmojot arī pašus uzticīgakos klientus.

Izsaki savu viedokli