Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šogad piedzīvotās vairākas augsta līmeņa ielaušanās ir pierādījušas, ka arvien sarežģītāk ir novērst visas iespējamās drošības ievainojamības. Tehnoloģiju mediju portāls “IDG Connect” ir aptaujājis 74 dažādu IT uzņēmumu pārstāvjus, lai uzzinātu, ko drošības eksperti prognozē gaidāmajam 2016.gadam.

Drošības eksperti uzskata, ka nākamgad drošības jomā visvājākais ķēdes posms būs uzņēmumu darbinieki. 19% respondentu norādījuši, ka tieši cilvēki un viņu spēja kļūdīties izraisa vislielāko apdraudējumu datu drošībai. “Tie būs nekvalificēti, neapmācīti un vienkārši dumji lietotāji, kuri savus uzņēmumus iegrūdīs briesmās, klikšķinot uz aizdomīgām saitēm, apmeklējot ļaunatūras vietnes un izmantojot vienu un to pašu paroli visiem saviem kontiem,” komentē Īens Kilpatriks no “Wick Hill Group”.

Otrajā vietā apdraudējumu sarakstā ierindoti neapsargāti dati un to noplūde – uz šo drošības caurumu norādījuši 10% aptaujāto. “Proporcionāli palielinoties datu daudzumam, kā arī kibernoziegumiem pret organizācijām un individuāliem lietotājiem kļūstot nekontrolējamākiem, neizbēgami būs jāpalielina uzmanība, kas tiek veltīta datu pārvaldībai un informācijas dzīves ciklam no tās radīšanas brīža līdz glabāšanai, no lietošanas līdz pilnīgai izdzēšanai,” uzskata “Blancco Technology Group” pārstāvis Kriss Merits.

8% balsu atdoti šantāžas un krāpnieku e-pastiem, atpalikušām informācijas tehnoloģijām, spiegošanai, lietiskajam internetam un specifiskajam apdraudējumam. “Izpirkumu pieprasošie vīrusi šogad bija īpaši aktīvi, tāpēc arī nākamajā gadā varam sagaidīt sarežģītākas to modifikācijas, kas tiks izplatītas ar e-pastu starpniecību. Ja runājam par IT caurumiem, tad apdraudējumu datu drošībai raisa laikus neatjaunināta programmatūra un tas, ka darba vietā netiek ievērota “drošības higiēna”,” tā pētījuma rezultātus komentē “Baltimax” drošības eksperts Deivids Švēgžda.

Vairāki eksperti uzskata, ka nākamgad nevarēsim izvairīties no spiegošanas uzbrukumiem, kas varētu būt saistīti ar Krievijas izlūkdienestiem un islāma teroristisko grupējumu darbību. Citi savukārt apgalvo, ka strauji augošais lietiskais internets kļūs par vislielāko apdraudējumu mūsu drošībai. “Šogad jau varējām novērot, kā tika “uzlauztas” lidmašīnas, ieroči, medicīniskās ierīces un automašīnas, tāpēc arī 2016.gadā palielināsies ar internetu savienoto lietu ievainojamība,” uzskata Džavads Maliks no “Alien Vault”.

5% aptaujāto uzskata, ka vislielākais apdraudējums drošībai būs pašu uzņēmēju uzvedība: pieļautās kļūdas datu aizsardzībā un taupīšana uz drošības rēķina. “2016.gadā mums vajadzētu beigt meklēt atšķirības starp iekšējo apdraudējumu un ārējiem uzbrukumiem: gada lielākais izaicinājums būs apvienot tradicionālos perimetra drošības pasākumus un labāku aizsardzību pret iekšējiem uzbrukumiem,” domā Kriss Peiss no “Wallix”.

Starp citiem visbiežāk minētajiem drošības apdraudējumiem tika nosaukti arī viedtālruņiem un citām mobilajām ierīcēm radīti jauni vīrusi, uzbrukumi mobilajām banku lietotnēm, publiskā bezvadu interneta ievainojamība, neapsargātas lietotāju ierīces, kā arī citi apdraudējumi.

Izsaki savu viedokli