Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 2. novembrī, ar mērķi novērtēt un apbalvot informātikas skolotājus, kuri snieguši būtisku ieguldījumu IT izglītībā un veicinājuši informācijas sabiedrības attīstību vietējā un Latvijas mērogā, uzņēmums „Tilde” jau piekto reizi pasniegs Tāļa Bērča piemiņai veltīto balvu un stipendiju 1000 LVL apmērā.

Tāļa Bērča balva tiks pasniegta ikgadējās konferences „LatSTE” ietvaros, kura šogad tiks organizēta laikā no 1. līdz 2. novembrim Pļaviņu novada ģimnāzijā.

Indra Sāmīte, Sabiedrības Tilde biznesa attīstības direktore: “Patiess gandarījums par tiem informātikas skolotājiem, kuri ne tikai palīdz skolniekiem apgūt informātikas kursu vispārizglītojošās mācību programmas ietvaros, bet arī aktīvi iesaistās pašu skolu IT sistēmu izveidošanā un sniedz savu ieguldījumu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstībā reģiona un visas Latvijas mērogā. Piešķirot šo balvu vēlamies godināt izcilo informātikas skolotāju Tāļi Bērci, kura mūža darbs un personīgā iniciatīva ir spožs paraugs visiem IT jomās pedagogiem Latvijā. Tieši no skolotājiem, kuri paši tiecas uz arvien augstāku profesionālo izaugsmi, ir atkarīgs, cik zinoša un spējīga IT jomā būs mūsu nākamā paaudze.”

Stipendija izglītības veicināšanai IT jomā

Tāļa Bērča piemiņas balva un stipendija ik gadu tiek piešķirta pedagogam, kurš veicinājis moderno tehnoloģiju rīku izmantošanu skolu mācību procesā, sekmējis inovatīvu metožu ieviešanu mācību priekšmetu apguvē, izmantojot dažādus digitālos rīkus attīstījis audzēkņu radošumu, kā arī spējis motivēt skolēnus apgūt informātikas zinības. Viens no galvenajiem kritērijiem kandidātu atlasē ir skolotāju personīgais ieguldījums, veicinot IT jomas attīstību sabiedrībā kopumā. Balvas ieguvēju nosaka komisija, kuras sastāvā ir IT nozares eksperti, skolu un augstskolu pasniedzēji, kā arī pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Balva ir veltīta reģionu IT izglītības ekspertu konferences „LatSTE” dibinātāja, ilggadējā Ogres ģimnāzijas pedagoga, Ogres Interneta centra un Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas centra vadītāja Tāļa Bērča piemiņai. Kopš šīs īpašās piemiņas balvas dibināšanas 2008. gadā labāka informātikas skolotāja titulam tiek pieteikti vairāki desmiti vispārizglītojošo un vidējo profesionālo skolu informātikas skolotāji no visas Latvijas.

Atgādinām, ka pērn Tāļa Bērča piemiņas balvu par izcilu ieguldījumu informātikas izglītībā saņēma Aldis Lazda, Pļaviņu novada ģimnāzijas informātikas un programmēšanas pamatu skolotājs. Pateicoties Alda Lazdas profesionālajām zināšanām un personīgajam entuziasmam, Pļaviņu novada ģimnāzijas audzēkņiem tiek nodrošināts augsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apmācības līmenis, kā arī organizēti datorzinību semināri citiem pedagogiem.

Vislatvijas IT izglītības konference tiks rīkotas speciālās darbnīcas

Laikā no 1. līdz 2. novembrim Pļaviņu novada ģimnāzijā tiks rīkota ikgadēja konference „LatSTE” – Latvijas Skolu Tehnoloģiju ekspozīcija. Lai dalītos pieredzē par realizētajiem tehnoloģiju projektiem izglītības jomā, un pārrunātu to attīstības virzienus nākotnē, konferencē jau piecpadsmito reizi vienkopus pulcēsies Latvijas, kā arī ārzemju IT un izglītības nozares eksperti. Konferences ietvaros tiks rīkotas specialās darbnīcas.

Plašāk par konferences norisi un tās programmu ir iespējams uzzināt – http://latste.blogspot.com/p/programma.html

Izsaki savu viedokli