Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas F-Secure izstrādātais pētījums vēsta, ka ļaunprogrammatūras apjoms, kas atrodams mobilajās ierīcēs, audzis par 26 procentiem. Saprotams, ka vislielākajam riskam ir pakļauti izstrādājumi, ko darbina Android operētājsistēma.

Kopumā šā gada trešajā ceturksnī tika atklāti 259 dažādi mobilo operētājsistēmu vīrusi, turklāt absolūti lielākā daļa jeb 252 no tiem tika konstatēti Android operētājsistēmas ierīcēs. Atlikušie septiņi vīrusu paveidi tika konstatēti izstrādājumos, ko darbina Symbian operētājsistēma.

Rezultātā jāsecina, ka BlackBerry, iOS, un Windows Phone operētājsistēmām pastāv daudz mazāks risks saķert kādu vīrusu. Turklāt ļaunprogrammatūras klātiene šo sistēmu ierīcēs nav konstatēta visa 2013. gada garumā.

Savā ziņā tomēr rezultāti nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka Android ir arī populārāka operētājsistēma, darbinot 80 procentus no mobilajām ierīcēm. Ik dienu tik aktivizēti 1,5 miljoni šīs operētājsistēmas darbināti izstrādājumi.

Protams, jāatgādina, ka, lai samazinātu risku noķert kaitīgu programmatūru, lejupielādei jāizvēlas aplikācijas tikai no ražotāja apstiprinātas vietnes.

Jāuzsver, ka lielākā daļa no ļaunprogrammatūras ir radīta ar mērķi, lai piesavinātos lietotāja bankas konta pieejas datus.

Malware-Android

Saistītās tēmas: androidvīruss

Izsaki savu viedokli