Aktuāls

Industriālo tehnoloģiju līderis ABB sadarbosies ar Latvijas iesācējuzņēmumu “Adaplab”

Datori, IT, bizness

Lai arī lielākā daļa dziesmu ir pieejamas tikai digitālā formātā, nekur nav pazuduši arī vinila plašu ieraksti. Tieši otrādi – plašu popularitāte un noiets pēdējā laikā aug, vēsta jaunākā informācija no Lielbritānijas. 

Šā gada laikā Lielbritānijā ir pārdots vairāk nekā miljons vinila plates. Tas ir jauns pēdējo divu dekāžu rekords, turklāt jāmin, ka pēdējo reizi plašu realizācijas apjomi spēja aizsniegt miljona atzīmi tālajā 1996. gadā – laikā, kad vēl nebija iespējams iegadāties dziesmas digitālos formātos.

BBC vēsta, ka īpaši pieprasītas ir grupu Pink Floyd un Arctic Monkeys ierakstu plates. Piemēram, Pink Floyd nesen izdotais “The Endless River” jau pirmajā nedēļā tika pārdots vairāk nekā sešos tūkstošos eksemplāru, ļaujot šai platei kļūt par visātrāk pārdoto vinila plates ierakstu kopš 1997. gada. Savukārt Arctic Monkeys ieskaņotais “AM” ir kļuvis par šā gada vislabāk pārdoto plašu ierakstu.

Interesanti, ka, piedzīvojot vinila plašu popularitātes pieaugumu, parādās runas par speciāla iknedēļas mūzikas topa izveidi, kurā tiktu atspoguļoti populārākie plašu ieraksti. BBC vēsta, ka, ja pirms pieciem gadiem plašu biznesa vērtība bija aptuveni trīs miljoni britu mārciņu gadā, tad šogad šī tirgus vērtība ir sasniegusi 20 miljonus mārciņu.

130403_vinyl_record_2

Saistītās tēmas: interesantimūzikaplate

Izsaki savu viedokli