Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka pēdējā laikā kompānija Acer cieš zaudējumus. Tā paziņoja par 120 miljonu ASV dolāru norakstīšanu no tās meitas uzņēmumu vērtības un informēja par atteikšanos no eMachines zīmola.

Un brīdī, kad ir pienākuši grūti laiki ir jāatrod arī vainīgais. Acer, kā vienu no neveiksmju iemesliem min Windows 8 operētājsistēmu. Citiem vārdiem sakot, ne pārāk lielais pieprasījums pēc jaunā Windows produkta ir ietekmējis arī  Acer portatīvo datoru noietu.  Tikmēr portatīvie datori ar Chrome operētājsistēmu ir uzrādījuši noieta pieaugumu par 5 procentiem.

Var gan saprast Acer bažas, jo kamēr kompānijai ir jārūpējas par produktu izmaksām un to popularizēšanu tirgū, licenzēšanas izmaksas operētājsistēmai, pēc kuras pieprasījums nav gana liels,  ir būtisks mīnuss. Vel jāņem vērā, ka bezmaksas Chrome bauda salīdzinoši lielu popularitāti patērētāju vidū.

Tiesa gan, jāmin, ka Acer jau paredzēja Windows 8 radītās problēmas vel pirms tās debijas oktobrī. Bažas par pieprasījuma trūkumu pēc jaunās operētājsistēmas piepildījās. Kamēr Microsoft pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir pārdotas vairāk nekā 60 miljoni jaunā produkta licences, eksperti gan norāda, ka pagaidām jaunais Windows uzskatāms par neveiksmi.

acer windows 8

Saistītās tēmas: acerdatoriportatīvie datori

Izsaki savu viedokli