Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Microsoft Latvia noslēgušas sadarbības līgumu, kas Latvijas skolām ļaus iegādāties programmatūru ar ievērojamām atlaidēm.

Pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar LPS Latvijas skolu modernizācijā un 21. gadsimtam atbilstošas mācību vides veidošanā, Latvijas izglītības iestādēm arī turpmāk būs iespēja iegādāties Windows un Microsoft Office licences ar līdz pat 90% atlaidi. Iesaistoties īpašā priekšrocību programmā “Student and teacher advantage”, skolēni un skolotāji varēs lietot Office 365 uz piecām dažādām ierīcēm bez maksas.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis: “Tā kā Pasaules Banka, līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos, ir iekļāvusi Latviju augstu ienākumu valstu kategorijā, tad Latvija vairs nekvalificējas to valstu grupai, kurām Microsoft automātiski piešķir īpašas atlaides izglītības sektoram. Tāpēc esmu gandarīts, ka kopīgiem spēkiem mums izdevās vienoties par labvēlīgiem licencēšanas nosacījumiem Latvijas skolām, jo bez mūsdienīga programmnodrošinājuma šodienas prasībām atbilstošs mācību process nav iedomājams, savukārt lielākajai daļai pašvaldību resursi šim nolūkam ir ļoti ierobežoti. Panāktā vienošanās ļaus pašvaldību un aptuveni 800 izglītības iestāžu budžetos ietaupīt miljoniem eiro.”

“Mums ir patiess prieks, ka Latvijā skolas plaši izmanto Microsoft lietojumprogrammas un ka, neskatoties uz pārmaiņām valstu klasifikācijā, izglītības iestādēm arī turpmāk būs šī iespēja, būtiski neietekmējot informācijas tehnoloģiju nodrošinājumam nepieciešamo finansējumu pašvaldību budžetos,” norāda Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Atbalsts digitālo prasmju attīstīšanai jauniešiem ir viena no mūsu uzņēmuma globālajām prioritātēm. Šobrīd Latvijas skolās esam uzsākuši arī pilotprojektu “Gatavi rītdienai”, kura mērķis – adaptēt metodes jēgpilnam tehnoloģiju izmantojumam ne tikai informātikas stundās, bet arī citos mācību priekšmetos,” turpina Eglītis.

Noslēgtā vienošanās paredz, ka skolām būs iespēja iegādāties datorprogrammas ar atlaidi līdz pat 2017. gada 30. jūnijam.

Izsaki savu viedokli