Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saskaņā ar PandaLabs izpētes laboratorijas apkopoto  informāciju, ļaunprātīgo programmu skaits gada pirmajos desmit mēnešos, salīdzinājumā ar visu esošo datovīrusu skaitu, ir pieaudzis par vienu trešo daļu. 

Tas nozīmē, ka 34% no visām, jebkad radītajām, ļaundabīgajām programmām ir parādījušās pēdējos desmit mēnešos. Kompānijas kolektīvās inteliģences datubāze, kura automātiski nosaka, analizē un clasificē 99,4% no visiem saņemtajiem apdraudējumiem, tagad satur 134 miljonus atsevišķu failu, 60 million no kuriem ir ļaundabīgās programmas (vīrusi, tārpi, Trojas zirgi un citi apdraudējumi).

2010 gada laikā līdz pat oktobrim, ir radīti apmēram 20 miljoni jaunu ļaundabīgo programmu veidi (ieskaitot jaunus apdraudējumus un eksistējošo tipu variācijas), tik pat daudz cik visa 2009 gada laikā. Vidējais jaunu apdraudējumu skaits, kas tieik radīts katru dienu, ir pieaudzis no 55000 līdz 63000.

Tiek radīts aizvien vairāk ļaundabīgo programmu ar īsu aktivitātes ciklu – pašlaik 54% no tām dzīves laiks ir tikai 24 stundas, salīdzinājumā iepriekšējos gados radīto apdraudējumu mēnešiem ilgo aktivitāti. Tagad tie inficē tikai dažas sistēmas un pēc tam izzūd. Tā kā pretvīrusu sistēmas ir kļuvušas spējīgas atklāt jaunas ļaundabīgās programmas, hakeri tās modificē vai rada pilnīgi jaunas, lai izvairītos no atklāšanas. Tāpēc ir svarīgi, lai būtu pieejamas aizsardzības tehnoloģijas „mākonī” , kura spēj ātri neitralizēt jaunas ļaunprātīgās programmas un samazina to riska zonu, kurā lietotāji ir apdraudēti šajās pirmajās 24 stundās.

Neskatoties uz šiem dramtiskajiem skaitļiem, ātrums ar kādu tiek radīti jauni apdraudējumi kopš 2009 gada ir samazinājies. Kopš 2003 gada, “jauni apdraudējumi pieauga ar ātrumu 100% gadā vai pat vairāk. Taču jau uz šo brīdi 2010 gadā to pieaugums ir apmēram 50%”, skaidro  Luis Corrons, PandaLabs tehniskais direktors.

“Tas gan nenozīmē, ka apdraudējumu būtu kļuvis mazāk, vai, ka kibernoziedznieku tirgus sašaurinās. Tieši pretēji; tas turpina paplašināties un uz 2010 gada beigām Kolektīvajā Inteliģencē mēs tos būsim uzkrājuši vairāk nekā 2009 gadā. Izskatās, ka hakeri ieviesuši sava veida prioritāšu maiņu no jaunu izgatavošanas uz veco apdraudējumu izplatīšanu un to modifikāciju”, piebilst Korrons.

Saistītās tēmas: Drošībapanda labs

Izsaki savu viedokli