Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Publisots jauns pētījums par datorspēļu ietekmi, kurā tiek ziņots par spēlēšanas prieku kaitīguma ekvivalentumu ar smēķēšanu vai AIDS. Mičiganas Universitāte (ASV) pabeigusi savu jaunāko pētījumu un tā rezultātos apgalvo, ka datorspēles un TV skatīšanās ir pielīdzināma milzīgiem veselības bojājumiem (piemēram, jau minētajai smēķēšanai). Kāpēc?

Pētnieki trīs dienu ilgušajā projektā brīvprātīgos sadalījuši divās daļās – vienā, kas skatās filmas ar 60% vardarbības ainām, un otrā, kas spēlē sadistiskākās spēles, kuras vien iespējams iegādāties. Šis pētījums, atkarībā no agresijas pārbaudēm, balstīts uz pierādāmiem faktiem.
Populārās datorspēles DOOM3 ekrānšāviņš

Rovels Hussmans (Rowell Huesmann), Breda Bušmena (Brad Bushman) pārinieks pētījumā, skaidro rezultātu, kas gan spēļu baudītājiem, gan TV skatītājiem bija identisks: „Pieauga sirds ritms, svīšana, kā arī diskomforts, kas parasti iespaido asins plūsmu. Lai vai kā, atkārtojot vienu darbību vairākkārt, tā kļūst par ieradumu un jaunietis kļūst „nejūtīgs”. Ar to arī skaidrojama agresija.” Kā zināms, tieši asinsvadu bojājui ir viens no galvenajiem infarktu iemesliem.

Pilnu pētījuma tekstu var lasīt šeit.

Izsaki savu viedokli