Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī Samsung pirms neilga laika demonstrēja GDDR4 atmiņas, kuru frekvence sasniedza 4 Ghz, vairāki atmiņu ražotāji tomēr uzskata, ka šis atmiņu tips nav perspektīvs un neplāno ražot GDDR4 atmiņas, tā vietā uzreiz ķeroties pie GDDR5. Šogad tirgū nonāks ar vien vairāk videokartes ar GDDR4 atmiņu. Ar jaunās paaudzes atmiņām tiks aprīkotas ne tikai dargā gala X2900 XTX videokartes, bet arī vidējā segmenta, RV630 kodola bāzētas, videokartes. Tiek strādāts arī pie X1950 Pro ar GDDR4 atmiņām, taču grūti spriest vai tas kādreiz kļūs par sērijveida produktu, jo tagad DirectX 9.0c videokartes tiek aizvietotas ar DirectX 10.

Pietam ļoti daudz ražotāju neredz GDDR4 perspektīvu un būtisku pārākumu pār GDDR3, tāpēc Samsung un Hynix, pagaidām, ir vienīgās kompānijas, kas masveidīgi ražo šos atmiņas čipus. Viena no vadošajām kompānijām Qimonda, kas agrāk bija pazīstama kā Infineon, izteica viedokli, ka daudzi ražotāji no GDDR3 pāries uz GDDR5, tādējādi izlaižot GDDR4 posmu. Šobrīd 90% atmiņas tirgus jaudīgo videokaršu segmentā aizņem GDDR3. Qimonda paredz, ka līdz 2011. gadam GDDR5 būs tādi paši rādītāji. GDDR4 enerģijas patēriņš neizrādījās tik zems, kā tas bija prognozēts.

GDDR5 ne tikai samazinās enerģijas patēriņu, bet arī tā ātrdarbība būs trīs reizes lielāka kā GDDR3, kas darbojas ar 1600 Mhz frekvenci). GDDR5 ļaus portatīvo datoru videokartēm atspēlēt zināmu daļu tirgus, jo tās piedāvās atbilstošu jaudu pie zema energopatēriņa. Pietam GDDR5 tiks izmantots arī spēļu konsolēs, tāpēc Qimonda ir izlēmusi veltīt visus savus resursus tieši GDDR5 atmiņu izstrādē.

Qimonda pirmos paraugus demonstrēs šī gada beigās, savukārt masveidīgai ražošanai vajadzētu sākties 2008. gada pirmajā ceturksnī. Protams paies ilgs laiks, kamēr cenas un ātrdarbības attiecība sasniegs tādu līmeni, lai tās tiktu izmantotas grafiskajos risinājumos pietiekoši lielā apmērā.

Izsaki savu viedokli