Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Agrāk apbrīnotie tagad reālie James Bond 007 jociņi ir kļuvuši par realitāti. Japāņu “gudrajiem” ir izdevies Zippo šķiltaviņu korpusā iemontēt ciparu fotokameru, videokameru, web-kameru, diktofonu un datu nesēju. Tas, protams, nevienu īpaši nepārsteidz, jo digitālās kameras esam jau redzējuši kredītkartēs, mobilajos tālruņos un pildspalvās, bet šī ierīce no saviem priekštečiem atšķiras ar to, ka ir spējīga veikt foto uzņēmumus bez operatora, iestādot noteiktu laika intervālu. Šī tad arī ir James Bond 007 cienīga lieta veicot svarīgus spiegošanas darbus, piemēram, novietojot šo ierīci blakus kabinetā (izspiegojot kurš nelietderīgi iznieko kafiju, vai nelaikā pīpē), vai gluži vienkārši meiteņu tualetē. Ir apstiprināts, ka šādā režīmā ierīce ir spējīga strādāt 19 dienas pēc kārtas!

Kā papildus funkcija slepenai fotografēšanai ir momentāna bilžu uzņemšana atverot šķiltavu vāciņu (gluži kā vecajam VEF Minox). Tiesa gan atverot vāciņu cigareti aizsmēķēt neizdosies, jo korpusā degvielai un kramiņam vieta nepietika.

Uz doto brīdi ir zināmi tikai pāris šķiltavu parametri. Kamera varēs saglabāt 150 bildes ar izšķirtspēju 640×480 punkti un 310 bildes ar izšķirtspēju 320×240 punkti. Ir iebūvēts taimers ar fotografēšanas intervālu kadrs katrās 10 sekundēs. Video filmēšana ilgst 30 sekundes (ar skaņu). Kā diktofons ierīce var strādāt 12 minūtes. Datu pārraide notiek caur USB portu.

Izsaki savu viedokli