Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Populārajam Flash video formātam līdz šim ir bijis kāds ļoti liels mīnuss – Flash video atskaņošanā netika iesaistīts datora grafikas procesors, kas ievērojami atslogo centrālo procesoru, atksaņojot citu formātu video failus. Īpaši izteikta šī problēma bija tad, ja lietotājs ar budžeta klases datoru, kas nav aprīkots ar jaudīgu centrālo procesoru, mēģināja skatīties HD video. Tomēr Nvidia jau drīzumā šai problēmai pieliks punktu, jo 5. oktobrī uzņēmums paziņos par uzlabotu Flash video atskaņotāju, kas atbalstīs grafikas procesora akselerāciju. Piedāvājam jums aplūkot video, kurā uzskatāmi ir redzams šīs tehnoloģijas pārākums. Diemžēl šim jaunumam ir arī viens bet… Tā kā GPU akselerācijai nepieciešamo tehnoloģiju ir izstrādājusi kompānija Nvidia, šis jaunums, visticamāk, darbosies tikai uz datoriem, kas būs aprīkoti ar Nvidia grafikas procesoriem. Tomēr labā ziņa ir tāda, ka grafikas procesora paātrināta flash video atskaņošana būs pieejama lietojot gandrīz jebkuru Nvidia grafikas procesoru, tajā skaitā arī tālruņiem un multimediju atskaņotājiem paredzēto Nvidia Tegra.

Augstāk redzamajā video tiek demonstrēts kā, pateicoties grafikas procesora akselerācijai, tiek uzlabota Flash video atskaņošana netbūkā, kas ir aprīkots ar Intel Atom procesoru. No sākuma tiek demonstrēts kā 720p video atskaņo netbūks ar Intel Atom procesoru un iebūvētu Intel grafikas procesoru, bet pēc tam video tiek atskaņots uz netbūka, kas ir aprīkots ar identisku centrālo procesoru un Nvidia GeForce 9400M grafikas procesoru. Ja uz pirmā datora video manāmi raustās, tad otrs dators to atskaņo bez aizķeršanās.

Precīzāka informācija par šo jaunumu būs pieejama pēc Nvidi paziņojuma 5. oktobrī, taču, visticamāk, Flash video atskaņošanu ar grafikas procesora akselerāciju atbalstīs tikai tie datori, kas būs aprīkoti ar Nvidia videokartēm.

Izsaki savu viedokli